Sport

Zveřejněno dne 24. 4. 2021
Spojení dvou naprosto odlišných sportů
Nedávno přišel naprosto nevšední a možná i trochu šílený nápad. Spojit dva zcela odlišné sporty dvou ještě odlišnějších komunit. Ptáte se, o jaké spojení se jedná? Co kdybychom vám řekli, že jde o MMA bojovníka Jiřího Procházku a naše basketbalistky Žabin? Nejspíš byste si mysleli, že to je vtip, ale opak je pravdou. Jistě vás napadá otázka, co mají tyto sporty společného. Po sportovní stránce bychom toho moc nenašli, ale spojuje nás partner Aaska, který obléká nejen naše hráčky, ale i Jirku a jeho fanoušky.

Plán byl tedy jasný, vyzkoušet si na vlastní kůži opačný sport. Basketbalistky Žabin tak zavítaly do Jirkova domácího Jetsaam Gymu, kde si měly vyzkoušet Jirkův upravený trénink. Ten si připravil vydatnou rozcvičku a následně nácvik jednotlivých bojových technik. Mohlo by se zdát, že to pro holky byla brnkačka, ale opak je pravdou. I přes jeho náročnost si však basketbalistky trénink užily. „Bylo to opravdu úplně něco jiného, než jsme zvyklé, ale velmi příjemné zpestření,“ hodnotí trénink sestavený MMA bojovníkem Kateřina Galíčková. 

Druhý den se role vyměnily a Jirka si přišel zatrénovat k nám na halu Rosničku. Bylo zřejmé, že po kondiční stránce Jirku nemáme šanci utahat, a tak trenéři zvolily jinou metodu. Do nevšedního tréninku zařadili převážně dril s míčem. UFC bojovník se však velmi rychle otrkal a ujal se role všestranného sportovce. Basketbalový trénink zvládl skvěle, a dokonce jej zakončil úspěšnou střelou z půlky hřiště. Podle jeho slov si trénink společně s hráčkami užil a klidně by si jej zopakoval. „Jsem pro každý aktivní relax, čímž se odpoutám od toho svého, jelikož jsem v tom 24 hodin 7 dní v týdnu, takže jsem za to rád,“ nechal se slyšet Jiří Procházka. 

Nakonec každý dělá to, co mu jde nejlépe. Holky střílí jeden koš za druhým, Jirka nechává promlouvat svůj pravý hák a v Aasce šijí, tisknou, skládají, balí a připravují zdravé dobroty.
Pro obě strany se jednalo o velmi nevšední a zajímavou zkušenost a my jsme rádi za takové příležitosti. Jirkovi přejeme hodně štěstí v květnovém UFC zápase v Las Vegas.
Foto: BK Žabiny Brno

Barbora Slezáková
Článek otištěn v Kult 04/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gilles de Maistre
Vlk a lev
Bontonfilm
Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed kanadské divočiny. Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+