Sport

Zveřejněno dne 14. 3. 2021
Benefiční virtuální běh pro Ligu vozíčkářů podpoří fyzioterapii hendikepovaných
Běh je v dnešní době moderní sport. Běhá téměř každý. Zlepšuje si tím fyzickou kondici, spaluje kalorie, vyplavuje endorfiny. Teď navíc může běh i pomáhat těm, co sami běhat nemohou, vozíčkářům. Virtuální běh pro Ligu vozíčkářů se uskuteční od 22. do 28. 3. 2021.Virtuální charitativní běhy realizuje iniciativa Rozběháme Česko. Zapojit se do závodu je velmi jednoduché. Stačí, aby si sportovec měřil svoji aktivitu pomocí chytrých hodinek nebo aplikace na telefonu a posléze počet uběhnutých nebo nachozených kilometrů nahrál na příslušnou webovou stránku. Záznamů může být několik. Své výkony může s ostatními sportovci porovnávat v kategorii, kterou si zvolí. Na výběr jsou kromě běhu či chůze také dogtrekking a canicross, snahou je zapojit i vlastníky čtyřnohých kamarádů. Nechybí však ani kategorie „vozíčkáři“. Právě na pomoc tělesně hendikepovaným se Liga vozíčkářů zaměřuje.

Organizace má čtyři registrované sociální služby: osobní asistence, sociální rehabilitace, centrum denních služeb a poradna pro život s postižením. V tomto složitém období se podařilo udržet osobní asistenty v terénu a pomáhat lidem, kteří jsou na každodenní pomoci zcela odkázaní, ať už v rámci osobní hygieny, oblékání nebo krmení.

Každý, kdo se do virtuálního běhu zapojí, může Lize vozíčkářů v její práci pomoci. Symbolické startovné ve výši 200 Kč poputuje na rehabilitaci s odborným fyzioterapeutem pro osoby s fyzickým a kombinovaným postižením. „Od malička mám velmi vřelý vztah ke sportu. Cvičení a posilování je pro mě i kvůli mému postižení velmi důležité, hlavně proto, abych měl každodenní pohyb,“ říká koordinátor rehabilitace Tomáš Pětník, který se sám pohybuje na vozíku.

Zmíněné startovné zahrnuje elektronické startovní číslo, diplom a poděkování e-mailem. Podpořit Ligu vozíčkářů můžete dále také nákupem předmětů, jako jsou náramky, bavlněné tašky či sada na opravu cyklistické duše.

Akce nemá určenou trasu. Běžet nebo chodit můžete odkudkoli kamkoli. Stejně tak se můžete s kamarády nebo kolegy zúčastnit týmové výzvy, rozhodnutí je jenom na vás. Důležité je zapsat si do diářů datum 22.–28. 3. 2021 a sportovat pro dobrou věc. Běžet pro ty, co sami běžet nemůžou. Běžet pro Ligu vozíčkářů.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Paul Gordon, John Caird
Jane Eyrová
Městské divadlo Brno
Muzikál vypráví romantický příběh lásky mezi Janou a Edwardem Rochesterem spolu se všemi, místy až hororovými liniemi známého příběhu. Dospívající Janě zemře nejbližší přítelkyně Helena, od které se ovšem naučí, že nejhorším nespravedlnostem lze čelit odpuštěním, a díky tomuto mottu se nakonec dočká zaslouženého štěstí.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+