Sport

Zveřejněno dne 23. 3. 2021
Česká reprezentace pod vedením Štefana Svitka odehrála poslední fázi kvalifikace na mistrovství Evropy. Jak to celé dopadlo?
Česká reprezentace v listopadu 2020 odehrála první kvalifikační bublinu v lotyšské Rize. Z té se český tým vrátil se třemi výhrami a jednou těsnou prohrou s Itálií. Na začátku února reprezentace odjela do Istanbulu, kde odehrála poslední dvě utkání kvalifikace na mistrovství Evropy. Tam nastoupila v plné síle a rumunské i dánské soupeřky doslova převálcovala. Tím si Česko zajistilo postup na ME z prvního místa ve skupině. V obou kvalifikačních bublinách se objevily hráčky brněnských Žabin. Konkrétně se jednalo o reprezentační stálici Beátu Adamcovou a listopadovou debutantku Natálii Stoupalovou.Do prvního utkání byly nominovány obě naše hráčky. Po výborném debutovém výkonu v listopadové fázi kvalifikace si Natálie vysloužila místo v základní pětce reprezentačního týmu. I přesto, že se v danou chvíli jednalo o nejméně zkušenou hráčku reprezentační pětice, byla to právě Natálie, kdo otevřel skóre a odstartoval tak bodovou palbu. Za svých 16 minut na hřišti Naty přispěla deseti body. Bezmála 9 minut na palubovce bojovala i zkušená reprezentantka Beáta, která k vítězství přispěla třemi body. Kolektivní výkon lvic byl opravdu skvělou podívanou, a tak není divu, že český tým Rumunky porazil 100:52.

Do druhého utkání byla nominována již pouze Natálie a opět nastoupila v základní pětce. Utkání se od začátku vyvíjelo o poznání agresivněji než to předešlé. Dánky nechávaly dostatečný prostor pro střelbu, a tak se toho Češky ujaly. Bohužel to však vypadalo, jako by si lvice svoji střeleckou munici vypotřebovaly v utkání s Rumunskem a nedařilo se jim skórovat z velké, ale ani střední vzdálenosti. Začátek druhé čtvrtiny byl dosti nervózní, vzhledem k tomu, že skóre bylo nakloněno soupeřkám. Ovšem to ve třetí minutě úspěšnou trojkou převrátila na českou stranu bývalá hráčka Žabin Petra Záplatová. Jednalo se o zlomový okamžik, kdy se Česko dostalo do vedení – a udrželo si jej až do úplného závěru. Lvice porazily nelehkého soupeře 84:63.

Česká reprezentace tak postupuje na EuroBasket Women již po čtrnácté v řadě. Ten letos společně pořádají Španělsko a Francie v termínu 17.–27. června 2021 a my věříme, že se opět budou podílet hráčky brněnských Žabin.

PR
Článek otištěn v Kult 03/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Václav Štech
Ohnivá země Václava Štecha
Národní divadlo Brno
Inspektor pojišťovací společnosti Pazdera se rodinnému kruhu svěří s nápadem kolonizovat Bosnu. Díky tomu se prý do Čech „pohrne zlato“. Svůj návrh poslal vládě do Vídně, ale stále nedostal odpověď. Proto hodlá celou věc popohnat tím, že bude kandidovat jako poslanec za Ohnivou zemi, což je problematický volební okrsek v sousedství, jehož hlavou je vzdálený příbuzný.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+