Sport

Zveřejněno dne 25. 2. 2021
Anežka Kopecká: Basketbal vs. lékařská fakulta
Anežka Kopecká, která v Žabinském dresu působí již druhou sezónu, má na svém kontě zlatou medaili z Mistrovství Evropy (ME) v kategorii do 15 let v roce 2015 a 4. místo z ME v kategorii do 18 let. Je jasné, že Anežka patří mezi talentované basketbalistky. Málokdo ovšem ví, že současně s profesionálním sportem zvládá studovat ještě Lékařskou fakultu MU.Anežko, odkud pocházíš? Momentálně žiješ, studuješ a hraješ basketbal v Brně, co tě vedlo k tomu se přestěhovat?
S rodinou bydlím v Šenově, ale narodila jsem se v Havířově, kde jsem studovala i gymnázium a hrála basketbal. Basketbal v Brně mě hodně lákal, protože jsem už znala trenéry z reprezentace. Také mě lákalo studium na Lékařské fakultě MU, proto bylo Brno jasnou volbou.

Jak ses dostala k basketbalu? 
K basketbalu mě přivedla maminka asi v 8 letech. Sama ho hrála společně s Ivetou Raškovou, aktuální trenérkou Ostravy, a Martinou Šidlářovou, která má teď na starosti mládež v BK Havířov. Jeden den jsem přišla na trénink a bavilo mě to. Díky tomu jsem u toho vydržela.

Máš nějaký sportovní cíl? Něco, kam by ses chtěla dopracovat a byl by to tvůj vrchol kariéry?
Mým největší cílem je dostat se do reprezentace žen a reprezentovat ČR. Někam výš v tuto chvíli nesměřuji, protože to asi nejde skloubit všechno dohromady.

Jak jsi vnímala, když byla v lockdownu hala i pro vás uzavřena?
Bylo to pro nás dobré odreagování. Navíc jsme mohli s Jířou (kondiční trenér Jiří Panáček; pozn. red.) trénovat i věci, na které normálně nezbývá čas.

Studuješ lékařskou fakultu, což musí být samo o sobě velmi náročné. Jak vnímáš basketbal vs. studium a co je pro tebe prioritou?
Snažím se vnímat basketbal i studium víceméně na stejné úrovni. Abych to měla tak 50 na 50. Je jasné, že to tak úplně vždycky nejde. Takže občas upřednostním studium a občas zase basketbal. V tuto chvíli to skloubit jde. Jak to bude dál, se uvidí s postupem času.

Měla jsi jako student lékařské fakulty kvůli covidu povinné praxe? Jak na situaci reagovala fakulta se studenty nižších ročníků?
Já jsem žádné povinné praxe neměla, protože tato povinnost se týkala jen studentů vyšších ročníků. Myslím si, že tomu tak bude i v budoucnu.

Anežce přejeme hodně štěstí jak v basketbalovém, tak i studijním životě.

PR
Článek otištěn v Kult 02/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gilles de Maistre
Vlk a lev
Bontonfilm
Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed kanadské divočiny. Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+