Jídlo

Zveřejněno dne 21. 9. 2020
Kafara – (nejen) kafe a kultura na staré faře v Obřanech
Září je tu a my všichni si ze srdce přejeme, aby kulturní i klubová sezóna mohla opět začít proudit naplno, byť třeba s povinnými rouškami. Co si budeme vykládat, korona dala a dává zabrat mnoha místům. Jedním z takových, navíc poměrně na okraji Brna, je Kafara v městské části Brno-Maloměřice a Obřany na severovýchodě Brna.Pokud patříte mezi cyklisty, jistě Obřany znáte díky cyklostezce podél řeky, po které se dostanete až do nedalekých Bílovic nad Svitavou. Patříte-li mezi kávomilce, měli byste vědět, že kousek dál od řeky (od zastávky Obřanský most), za mostem směrem na Bílovice, ve stínu místního kostela sv. Václava, přímo u zastávky Hlaváčova najdete za modře malovaným plotem krásnou osobitou kavárnu.

Potěší vás zde výběrovou kávou, nejčastěji z brněnské pražírny Fifty Beans či z pražírny Farář a holič, domácími nanuky, nakládanými hermelíny, dobrotami od místní cukrářky Kamči, ale i dílničkami, programem pro rodiny s dětmi nebo pečlivě vybranými kulturními akcemi, ať už hudebními či výtvarnými.

Klid, útulno a pohoda na dosah šaliny, milá obsluha. Pokud máte rádi starobylá místa s osobitou atmosférou, nepřestanou vás zde fascinovat různé detaily i zákoutí. Ideální zázemí pro soukromé oslavy i akce, navíc s terasou i pěkným dětským koutkem s přebalovacím pultem (v 1. patře).

Kafara vám přinese nejen kulturní obohacení, ale i prostor pro setkávání i rozjímání. Z centra Brna je to jen něco málo přes 20 minut tramvají, ovšem uvidíte, že budete mít pocit, jako byste na víkend odjeli na chatu k babičce. A když budete chtít, takový klid si můžete dovolit, kdykoli vás napadne.

Chcete zachovat a užívat i taková místa? Relaxovat a sbírat v nich sílu, radost a inspiraci? Nezapomínejte je podporovat svými návštěvami, velkoryse vám to svou péčí vrátí.

www.facebook.com/kafarabrno/
www.kafara.cz/

hak
Článek otištěn v Kult 09/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Dominik Landsman
Karanténa s moderním fotrem
Ikar
Moderní fotr, Čeněk a Nataša v karanténě! To si takhle jednoho prosluněného odpoledne dá někdo v Číně na stojáka u stánku netopýra na loupačku a za pár měsíců, na opačné straně zeměkoule, jste vy zavření doma, protože venku číhá smrt, šijete roušky a krotíte vášně hyperaktivního školáka, jehož vzdělání částečně padlo na vás – školy jsou totiž zavřené.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+