Jídlo

Zveřejněno dne 9. 2. 2020
Kafe je odpověď
Udržitelnost je rozhodně stále více aktuálním a diskutovaným tématem – a v roce 2020 to, zdá se, nebude jinak. V době, kdy i v Brně sdílíme auta či kola (nebo dokonce koloběžky), proč by sdílený nemohl být i prostor jednoho podniku? Přes den kafe, večer bar. Jedná se o spojení, které není v Brně ničím novým. Zcela jedinečné však může být, pokud denní kavárnu a večerní bar provozují dva různí majitelé.Koncem roku 2019 zahájila svůj zkušební provoz nová kavárna v centru města, na oblíbeném Jakubském náměstí, s názvem Kafe je odpověď. Stala se součástí prostor odpoledního tapas baru La Vida Loca. Snídaňová kavárna, kde nechybí ani míchaná bio vajíčka, nabízí i obědové polévky, ale hlavně příjemné zázemí pro setkávání, práci či posezení s knihou.

Kávové milovníky jistě nadchne, že do Brna přináší na stálém mlýnku kávu z pražírny The Naughty Dog, patřící Petře Veselé, známé autorce Knihy o kávě. Kávu si zde můžete vychutnat na bázi espressa, ale i jako filtrovanou na batch brew nebo V60.

Kafe je odpověď, ať máte špatný den, nebo naopak plujete na obláčku radosti a euforie a chcete si tento okamžik vychutnat. Kafe je odpověď, když jste třeba zase o rok krásnější, ale i když máte potřebu zkrátka být v pohodě.

Kavárna má otevřeno od pondělí do pátku od 8.00 do 15.00, ale kdo ví, zda i zde nepodlehnou trendy víkendovým brunchům, kdy nemalá část Brna snídá tzv. venku, a to klidně až do oběda.

https://www.facebook.com/kafejeodpoved/
Jakubské nám. 4
po–pá 8–15

Kačka Eichi Bilíková
Článek otištěn v Kult 02/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gilles de Maistre
Vlk a lev
Bontonfilm
Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed kanadské divočiny. Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+