Jídlo

Zveřejněno dne 13. 12. 2019
Vyšší princip – nová perla pasáže Typos
Moc by mě nepřekvapilo, kdyby o této pasáži většina z vás ani nevěděla. Ačkoli se nachází v samém centru města, kousek od Jakubáku, hned vedle Veselé Vačice, využívaná není nijak hojně. Z praktického hlediska dnes není moc potřebná. Spojuje ulici Běhounská s nedalekým parkem, do kterého se dá pohodlně dostat i dalším průchodem skrze pěkně opravenou bránu. My však dovnitř nahlédneme. Od září totiž existuje hodně dobrý důvod, proč sem zavítat.Samotná budova byla zkolaudována v letech 1927–1931 a přes 60 let sloužila k dispozici Brněnské tiskařské společnosti. Od roku 1993 funguje jako takové menší obchodní centrum, které se skládá z bytové části, kanceláří a menší pasáže.

Na podzim zde na místo tak trochu punkové kavárny Typos otevřel nový cafe bar s názvem Vyšší princip. Musím říct, že mě rekonstrukce maličkého prostoru, ve kterém se podnik nachází, i změna konceptu opravdu velice zaujala.

Elegantní tmavé barvy, vysoký strop, jednoduchý, ale dobře vybavený bar pod vedením Jakuba Jurky, známého barmana zabývajícího se molekulární mixologií. Opravdu snad až charismaticky vyvážená káva nové české pražírny Charisma, širší výběr ginů i toniků. Vyšší princip chce jít zejména cestou dodržování pravidel a zásad kvalitní a správné přípravy nápojů, stejně jako servisu. My jsme si kávu i péči opravdu užili.

A je-li libo drinky s kouřící pěnou či kaviárovými kuličkami, objevte kouzlo molekulární mixologie právě zde. Tato moderní barová avantgarda 21. století se věnuje přeměně tekutého skupenství na pěnu, želé, zmrzlinu, cukrovou vatu či právě kaviárové kuličky. Objednejte si zážitek pro skupinky do 10 lidí předem a nebudete litovat. Už 6. prosince zde startuje běžný provoz a slibuje každý pátek večírek jak s molekulární mixologií, tak s hudebním doprovodem.

Vyšší princip
https://www.facebook.com/Vy%C5%A1%C5%A1%C3%AD-princip-2362164293821877/
Běhounská 22
od prosince po – pá 8.00 – 22.00

Kačka Eichi Bilíková
Článek otištěn v Kult 12/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Dominik Landsman
Karanténa s moderním fotrem
Ikar
Moderní fotr, Čeněk a Nataša v karanténě! To si takhle jednoho prosluněného odpoledne dá někdo v Číně na stojáka u stánku netopýra na loupačku a za pár měsíců, na opačné straně zeměkoule, jste vy zavření doma, protože venku číhá smrt, šijete roušky a krotíte vášně hyperaktivního školáka, jehož vzdělání částečně padlo na vás – školy jsou totiž zavřené.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+