Menu

nové recepty, bezlepková kuchyně, tipy na oběd, menu

Zveřejněno dne 2. 1. 2015
Kuchařská a výživová poradna školy Vaření hravě
Ve škole Vaření hravě v Brně-Židenicích se naučíte nejen hravě vařit chutné jídlo, ale díky pravidelným kurzům pro dospělé a děti se naučíte „uvařit si“ taky zdravé stravovací návyky a mnoho vzácných společných chvil u rodinného stolu. I vám půjde vaření hravě!

Připravili jsme pro vás poradnu, ve které tým školy Vaření hravě odpoví na vaše otázky.

„Ráda bych vás požádala o tip na rychlé svačinky do školy pro syna. Ideálně bez lepku. Nemáme celiakii, ale lepku se z vlastního přesvědčení vyhýbáme. Při svačinkách mi ale dochází nápady a potřebovala bych pomoci. Děkuji předem." Silvie N.

Za Vaření hravě odpovídá Blanka Palečková, výživová poradkyně se zkušenostmi z oblasti výživy dětí:

Paní Silvie, je skvělé, že se snažíte odlehčit jídelníček od lepku, kterého je v současné době ve stravě opravdu nadmíru. Na svačinu do školy pro syna bych volila kombinaci ovoce, oříšků a bezlepkové obiloviny, kde bude mít zásobu jak tzv. rychlých, tak i pomalých cukrů.
Zkuste uvařit jáhly (rýži, pohanku, quinou) společně s jablíčkem (hruškou, švestkou), vhoďte pár sušených datlí nebo rozinek a trošku semínek nebo oříšků. Vařte ve vodě 20–30 minut a pak vše rozmixujte do hladkého krému, část můžete obarvit nepraženým kakaem nebo karobem, navrstvěte do skleničky a ráno ji vyndejte synovi do školy.
Další inspirace na vhodné bezlepkové svačiny najdete v naší nově vydané bezlepkové kuchařce, která vás provede světem bez lepku, a naleznete v ní další typy nejen pro bezlepkové svačinky.

Otázky posílejte na info@varenihrave.cz 

Knižní novinku Hravě bez lepku objednávejte na www.varenihrave.cz. Cena je jen 169 Kč.


PR
Článek otištěn v Kult 01/15
 Přidejte k článku první komentář >> 
nové recepty, bezlepková kuchyně, tipy na oběd, menu
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Rob Grant, Doug Naylor
Červený trpaslík - Omnibus
Argo
Rob Grant a Doug Naylor, britští autoři kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako mnohadílný sitcom televizní BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představují své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého mutanta vyvinutého z kočky domácí. V jedné jediné knize nyní vycházejí všechny čtyři romány plné dobrodružství té nejztřeštěnější vesmírné posádky, jakou si jen dokážete představit.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+