Menu

menu, Údolní, ryby, meníčko, jídlo, restaurace Brno, gastro, zvěřina

Zveřejněno dne 19. 4. 2011
MLSNÁ TUŽKA: La Bouchée
Nevím, jestli to je „soustíčko“, jak se píše na webu, ale je to dobré. Mimořádná polední menu, mezinárodní speciality a karpatská jehňata. Kromě toho zdařilý design, úroveň komunikace a síť kontaktů. To je La Bouchée.

Jistota
Jsem ledově klidný, protože v případě La Bouchée přesně vím, co říkám. Jedl jsem tam mockrát a vždycky to bylo výborné. Několikrát jsem jedl polední menu, kdy je restaurace nacpaná k prasknutí. Přitom se to nepromítá negativně na kvalitě nebo servírování jídla, natož na personálu. Jedl jsem tam odpoledne i večer, a pořád to bylo stejně dobré. Personál v restauraci je schopen jídlo kvalifikovaně popsat a doporučit. Vyhovuje i interiér - přírodní materiály a rafinovaná podsvícená skla připomínající okna. I ve sklepní části se tak cítíte příjemně, zvláště potom, když v pozdním odpoledni a večer personál zapálí čajové svíčky a členitost prostoru se tím znásobí.

Nejistota
Ačkoliv jsem si naprosto jistý, že je to dobré, tak v podstatě nevím, co vám doporučit. Denní menu rotují s neuvěřitelnou pestrostí. Jsem si jistý, že koncepcí více oddělených položek, kdy si můžete dát třeba předkrm a dezert, vás uspokojí. A když ne, máte ještě jednu méně luxusní, zdravou verzi menu. A to by bylo, abyste si nevybrali. Kromě toho La Bouchée je restaurací, která dělá to, co má, tedy snaží se jídelníček sestavovat maximálně aktuálně vzhledem ke zdrojům. Pročtěte si tedy lístek, ale nezapomeňte se podívat i na tabuli u vstupu. A nepodceňujte slova číšníka, ten totiž zpřesní denní nabídku.
 
Zkušenost
Z klasického repertoáru jsem ochutnal jehněčí kotletky, rybí polévku, kachní prsa a dezerty. Z tabule jsem zkoušel slávky, candáta, a… to je v podstatě jedno, protože když půjdete vy, bude už zase další specialita.

Pocit
La Bouchée není levný podnik. Současně to ale není restaurace, kde máte pocit, že musíte vypadat jako tučné bankovní konto. Napadá mě spojení „neformální kvalita“. Obsluha i pokrmy jsou perfektní. Personál komunikuje srdečně, uvolněně a můžete se ho zeptat na cokoliv. Nemáte zkrátka dojem jako v některých jiných luxusních podnicích, že musíte mluvit tiše a klopit zrak. Naopak smějte se a užívejte si.


La Bouchée
Údolní 33, Brno
Tel.: 542 212 560
e-mail:
info@labouchee.cz
www.labouchee.cz

Otevírací doba
Pondělí–Sobota 11–23
Neděle 11–22


Hodnocení
Servis: 100 %
Prostředí: 100 %
Jídlo: 100 %


Navštívili jste již tuto restauraci? Jak jste zde byli spokojeni? Svůj názor můžete vyjádřit v komentářích pod článkem.


Stanislav Griebe
Článek otištěn v Kult 04/11
 Přidejte k článku první komentář >> 
menu, Údolní, ryby, meníčko, jídlo, restaurace Brno, gastro, zvěřina
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Rudolf Havlík
Po čem ženy touží - DVD
Cinemart
Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona. Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“ Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany se stal ženou. Karel se musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší?
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+