Menu

menu, meníčko, kam na jídlo v Brně, obsluha nahoře bez, studenti, slevy, stravenky,

Zveřejněno dne 22. 1. 2013
MLSNÁ TUŽKA: Cattani – homemade pasta
Pasta bar Cattani na Veveří ulici si nehraje na noblesu. Je to prostě pasta bar. Ale ta pasta je výborná. Kromě milého loga z červeného válečku na nudle a přirozeně fotky Corrada Cattaniho, neohroženého bojovníka proti mafii, vás na interiéru baru nejspíš nic nezaujme. Funkčnost a jednoduchost.

Naopak si možná řeknete, že některé kusy nábytku a doplňky by si zasloužily pozornost. Tento bar je příkladem toho, že se investuje do jídla a nikoliv do věcí okolo.

Čerstvost nade vše
V Cattani je minimální stálá nabídka. I ta ale může přijít vhod v mezidobí mezi obědovou a odpolední nabídkou. Spočívá v tom, že si namícháte pastu a omáčku dle svého výběru: nejobvyklejší je funghi, carbonara atd. Síla Cattaniho je ale v menu, které je tvořeno právě v daný den, či lépe v dané hodiny. Polední nabídka se totiž liší od té večerní. Vždy je základem domácí pasta. Typicky je to polévka, často nejrůznější verze krémů a samozřejmě těstoviny. Nechybí ani deserty. Velmi často se podávají lasagne, a to na nejrůznější způsoby včetně dýňových nebo pórkových. Následují gnocchi, rizota a těstoviny všech tvarů. I já jsem se zde poučil a objevil nová provedení pasty. Tvary a možnosti snad nemají konce. Nejdražší polední nabídka za 99 Kč vskutku potěší. Přistihl jsem sám sebe, že i když miluji maso, umím v Cattani ocenit dobrý oběd, kde je jen kousek slaninky. Nebo někdy dokonce žádné maso. Že by to dělal ten parmezán? Tím totiž nešetří.

Jednoduše a úspěšně 
Cattani má v době oběda plno. Stačí ale nepřijít ve špičce a pochutnáte si. Návštěvnosti podniku možná pomáhá i operativnost managementu, který ačkoliv se mu nabídka mění doslova pod rukama, stále aktualizuje web i Facebook. A to včetně fotek.

Vítej pasta!
Konečně máme podnik, který nabízí pastu, a taky ji umí. Na rozdíl od mnohých, kde platí jen první část předešlého souvětí. Jestli máte tedy rádi neformální prostředí, obsluhu připomínající hejno studentíků, a jste schopni tolerovat, že každý má jinou sklenku na vodu, vzhůru do Cattaniho. Výborně se najíte.


Cattani Pasta - Café – Bar
Veveří 6, Brno
Tel.: +420 77 66 11 88 3
corrado@cattani.cz 
www.cattani.cz 

Otevírací doba  
Po – Čt: 9.00 – 22.00
Pá: 9.00 – 23.00
So: 11.00 – 23.00
Ne: 11.00 – 22.00

Hodnocení
Servis 80 %
Prostředí 60 %
Jídlo 100 %


Navštívili jste již tuto restauraci? Jak jste zde byli spokojeni? Svůj názor můžete vyjádřit v komentářích pod článkem.


Stanislav Griebe
Článek otištěn v Kult 01/13
 Přidejte k článku první komentář >> 
menu, meníčko, kam na jídlo v Brně, obsluha nahoře bez, studenti, slevy, stravenky,
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Julian Earl
Kráva na stromě
Alpress
Veterina, to je dřina. Ale i nekonečná zábava… Autor podává svědectví o náročné a občas i nevděčné práci venkovského zvěrolékaře, která se leckdy neobejde bez hořkých, či naopak humorných situací, ať už ze strany zvířat, anebo těch, kteří se o ně starají.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+