Festivaly

Zveřejněno dne 3. 9. 2021
Oslaďte si život s Ivetou Fabešovou a Kultem
Ústřední rozhovor zářijového Kultu bude tentokrát opravdu sladký. Doslova. Z obálky se na vás totiž usmívá Iveta Fabešová, která je známou cukrářkou a proslula svými luxusními francouzskými dezerty. Obzvlášť hutná je filmová rubrika, která kromě zevrubných recenzí skrývá malé tajemství – najdete zde totiž zbrusu nový komiks DRAKult!


Cukrářka Iveta Fabešová se po ztrátě svých podniků a nepříjemném rozvodu vrací ke své sladké práci. Doposud budovala svoji značku v nouzových podmínkách, které přinesla pandemie koronaviru, a své dezerty nabízela prostřednictvím e-shopu. Začátkem července opět otevřela kamennou cukrárnu, kterou najdete v pražské Werichově vile.

Filmová rubrika nabídne recenze na snímky No Sudden Move, Ještě máme čas a navnadí vás na nejnovější bondovku Není čas zemřít. Do divadla vás pak vezmeme na představení Broadway Babies v podání absolventů oboru Muzikálové herectví na JAMU.

Exkurze do historie bude tentokrát obsáhlá. Začneme proměnou Bohunic, pokračovat budeme zatopeným sklepením pod Petrovem a pouť zakončíme na Špilberku, kde vyzpovídáme jeho nového ředitele a prozkoumáme místní studnu.

Také oslavíme 20leté výročí brněnského festivalu JazzFestBrno a krátce vyzpovídáme jeho spoluzakladatele. Hudební rubrika pokračuje recenzí na koncert skupiny Deloraine, která pohanskými rytmy roztančila večerní Špilberk, a pozvánkou na zahajovací koncert 10. sezóny brněnského cyklu Bacha na Mozarta!.

Samozřejmě neochudíme ani milovníky literatury. Připravili jsme zhodnocení knihy Piranesi a jak je zvykem, potěšíme i foglarovce – obsáhlým článkem o novém vydání Stínadel. Tématu knih jsme se dotkli i v rozhovoru s Evou Čerešňákovou, I. českou vicemiss, která se později objevila dokonce na postu ředitelky celé soutěže Česká Miss.

Závěrem jsme vybrali několik tipů pro váš volný čas – deskovou hru přetékající šiframi, přehled nejzajímavějších herních novinek tohoto léta a upoutávku na čtvrtou sérii Stranger Things, kterou Netflix svým fanouškům naservíruje v průběhu příštího roku, spolu s nejzajímavějšími novinkami ze seriálového světa.

Redakce
Článek otištěn v Kult 09/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Miroslav Macek
Saturnin se představuje
XYZ
Ač se to může zdát k neuvěření, Saturnin nebyl sluhou odjakživa. Přesto už jako jinoch prožíval řadu neuvěřitelných příhod. Jak vypadaly jeho mladické eskapády, do nichž byla skoro vždy zapletená nějaká ta žena? Proč se jeho matka rozhodla pro jméno Saturnin? A jak se dostal až do služeb svého pána v obklopení tety Kateřiny a dalších příbuzných?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+