Festivaly

Zveřejněno dne 23. 7. 2021
PonavaFest již pošesté rozezní Lužánky
Předposlední červencový víkend bude v Lužánkách patřit jazzu, alternativním hudebním žánrům, ale také divadlu, poezii a dalším doprovodným aktivitám pro dospělé i dětské návštěvníky. Stejně jako předchozí ročníky bude i ten letošní bez plotů a bez vstupného. Kromě zástupců domácí hudební scény pozvali pořadatelé také zahraniční kapely: posluchači si budou moct od pátku 23. do neděle 25. července zdarma vychutnat například americko-berlínský projekt MeoW v čele s hvězdným jazzovým bubeníkem Jimem Blackem, nizozemský Cyrille Oswald Group nebo brněnskou legendu Dunaj.Rok 2020 přinesl v oblasti kultury nejistotu, pořadatelům PonavaFestu se však podařilo pátý ročník zachránit a odehráli ho v podobě série osmi koncertních bloků. Letošní PonavaFest bude opět živým setkáním českých i zahraničních umělců a publika, i když s menším časovým posunem. „V původním květnovém termínu jsme si na vlnách internetového streamu užili koncert Jakuba Mizerackeho z Polska, další vystoupení jsme posunuli na červenec. Od roku 2016 jsme na festivalových pódiích v parku Lužánky přivítali už přes dvě stě vystupujících. Také letos je připraven pestrý program, a tak se těšíme, že na PonavaFest 2021 si najdou cestu nejen příznivci jazzu a alternativních žánrů,“ říká Vít Kalvoda, hlavní organizátor festivalu PonavaFest a provozovatel Ponava Café v Lužánecké ulici v Brně, kde se celoročně konají koncerty vybraných umělců.

Kromě již zmíněných hlavních hvězd festivalu – vynikajícího jazzového bubeníka Jima Blacka, nizozemských Cyrille Oswald Group a české legendy Dunaj – se na hlavním pódiu festivalu představí kapely HOKR, Nedělní lidé, Zaracha, YLO africký slon, česko-slovenský Peter Korman Quintet, brněnský projekt Witch Orchestra – Frank Zappa Tribute, ostravský Inženýr Vladimír, brněnská kytarovka Tryo, alternativní čtveřice Postižená oblast nebo mezinárodně oceňovaný violoncellista Josef Klíč. Také scéna Šapitó nabídne po celý víkend nabitý program: divadelní představení, stand-up komedii a tzv. slam poetry – specifický styl na pomezí básnického a zpívaného přednesu. Pro začínající i pokročilé stand-up komiky bude k dispozici otevřená scéna Open Mic a nebude chybět ani doprovodný program: tetování hennou, sítotisková dílna, exhibice AcroYogy, slackline, projížďky na koních nebo aktivity pro děti, které připravuje Veřejná zeleň města Brna.

Celý festival je již tradičně otevřen všem návštěvníkům bez rozdílu věku a vystoupení jsou zdarma. „Díky žánrově bohatému programu v minulých letech a kvalitní dramaturgii, na které si zakládáme, nám poskytuje záštitu náměstek primátorky pan Tomáš Koláčný. Velmi si vážíme partnerství a finanční podpory Ministerstva kultury a Statutárního města Brna, s jejichž pomocí můžeme také letošní ročník PonavaFestu uspořádat bez vstupného. Umělci se k nám rádi vracejí, to je myslím dobrá vizitka. Věřím, že i letos si návštěvníci festivalu odnesou z Lužánek náruč skvělých, nejen hudebních zážitků,“ dodává Vít Kalvoda.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Joanne K. Rowlingová
Vánoční prasátko
Albatros Media
Kuba a jeho plyšové prasátko Pašík se od sebe nehnou ani na krok – to se ale změní jednoho Štědrého večera, kdy Kuba o Pašíka přijde. Je zoufalý a potřeboval by zázrak, aby svoji milovanou hračku našel. A protože jsou Vánoce, takový zázrak se skutečně stane. Vánoční prasátko, náhrada za nezvěstného Pašíka, zničehonic ožije a vymyslí odvážný plán: vydají se s chlapcem do kouzelné Země Ztracených a Pašíka najdou, ať se jim do cesty postaví cokoli.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+