Festivaly

Zveřejněno dne 26. 9. 2019
Exhibice šplhavců na Špilberku
Víte kdy a za jakou disciplínu získalo Československo vůbec první olympijské zlato? Ve šplhu bez přírazu je v Paříži v roce 1924 vybojoval brněnský Sokol Bedřich Šupčík. Jeho zlatá medaile je nyní k vidění na hradě Špilberku na výstavě Branky Body Brno, která mapuje 150 let organizovaného sportu v Brně.

U příležitosti vystavení této historicky nesmírně cenné trofeje vás zveme na exhibiční závod ve šplhu. Bedřich Šupčík má dodnes v Brně následovníky, kterým je vzorem. Pojďte se podívat, jak šplhají dnešní borci! Exhibici ve šplhu zhlédnete v nádherných prostorách Hranolové věže ve východním křídle hradu Špilberk.

Exhibiční závod ve šplhu na laně je doprovodnou akcí výstavy Branky Body Brno.

KDY: 28. září 2019 od 14.00
KDE: východní křídlo, hrad Špilberk (vstup z malého nádvoří)


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gilles de Maistre
Vlk a lev
Bontonfilm
Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed kanadské divočiny. Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+