Co se právě děje:
Se budou konat tento pátek 6. srpna od 19:00 do 22:30. Nutná rezervace.
Od čtvrtka 5. srpna do čtvrtka 12. srpna se na Kraví hoře můžete projít nejbližším vesmírným okolím našeho světa. Připraveny pro vás budou desetimetrové modely planety Země s Měsícem, k tomu pak nejbližší destinace meziplanetárních výprav: Mars.
David Koller se svou kapelou vystoupí ve čtvrtek, 5. srpna na hradě Špilberk.
Mimořádný koncert - Aaron Brooks s kapelou - bude ve Staré Pekárně 5. srpna 2021 od 20 hodin.
Ještě týden, tj. do neděle 8. srpna (po dobu konání Olympiády Tokyo 2020) můžete navštívit Olympijský festival Tokyo 2020 (2021), který se koná v areálu Sportovního klubu policie Kometa Brno.
Tipy na čerstvý poslech od Supraphonu pro vás již jistě nejsou novinkou, a tak vám představíme další dvě nová hudební alba. Tentokrát vás potěší dlouho utajovaná nová verze česko-francouzského duetu od Tata Bojs a Fešáci přinesou robustní kompilaci české i zahraniční country hudby, která je oslavou nejen celé hudební cesty kapely, ale i 75. narozenin Tomáše Linky.

Hudba – celý článek
4. 8. 2021
Série minirozhovorů pokračuje a tentokrát jsme se na pár otázek zeptali Libuše Nivnické, ředitelky Knihovna Jiřího Mahena v Brně (KJM), velké milovnice čtení. Víte, že KJM slaví letos stoleté výročí?

Lidé – celý článek
2. 8. 2021
Oslavte Mezinárodní den koček nákupem na dobročičinném bazárku! Podpoříte tím devět ověřených soukromých jihomoravských kočičích útulků, které pomáhají stovkám koček bez domova. Bazárek se spolu s výstavou grafických fotokoláží koček a přednáškami na kočičí téma uskuteční v Brně na Staré radnici v neděli 8. srpna 2021. Přijďte si koupit a zažít něco hezkého a pomoct kočkám, které to nemají v životě lehké.

Time out – celý článek
1. 8. 2021
Chcete lépe poznat sami sebe a naplnit svůj život radostí? Objevit svou vnitřní moudrost a sílu? Dotknout se své duše? Poznat zajímavé inspirativní lidi? Prožít magické dny plné zážitků a dobrodružství, na které budete rádi vzpomínat? Pak právě vám je určena pozvánka na festival Radosti ze života, který může být tím posledním krokem k vnitřní transformaci a naplnění vlastního potenciálu.

Festivaly – celý článek
31. 7. 2021
Legendární hudební přehlídka na doskočišti mamutího můstku v Harrachově si připisuje hned dvě výjimečnosti oproti jiným akcím, a to jako festival s nejlepším výhledem a festival pořádaný v nejvyšší nadmořské výšce v ČR!

Zábava – celý článek
30. 7. 2021
Poslední dekády ukázaly, že synonymem pro dobrodružství je Indiana Jones. Právě snímky z jeho filmové série představují laťku, na niž chtějí ostatní alespoň dosáhnout. Poslední léta ukázala, že je potřeba tuto sérii ještě nějak zakončit.

Filmy – celý článek
29. 7. 2021

Mezinárodní kytarový festival a kurzy Brno oslaví na začátku letošního srpna úctyhodné jubileum. Uskuteční se totiž už potřicáté. Při té příležitosti zavítá do Brna celá řada opravdových osobností světa hudby. Důvodů, proč festival navštívit, je opravdu hodně.

Festivaly – celý článek
28. 7. 2021
Zoologická zahrada města Brna se mimo vlastní chov zvířat zapojuje i do projektů na jejich záchranu. Vedle těch exotičtějších se podílí i na realizaci záchranných programů pro nejvíce ohrožené druhy v České republice, jako jsou sýček obecný nebo stále vzácnější sysel.

Lidé – celý článek
26. 7. 2021
V Brně žije několik tisíc dětí, kterým se říká zapomenuté děti nebo také neviditelné oběti. Samy nic neprovedly, přesto nesou trest spolu s mámou nebo tátou, kteří jsou ve vězení. V Brně se těmto dětem věnuje Mezinárodní vězeňské společenství. Povídáme si o tom s ředitelkou brněnské pobočky Mgr. Žanetou Dvořáčkovou.

Time out – celý článek
25. 7. 2021
Zámek Úsobí z 16. století jeho nynější majitel Jaromír Polák zakoupil jako sídlo pro svou rodinu. Tehdy ještě netušil, že po dlouhých 22 letech navrátí zámku jeho původní dobovou krásu, zpřístupní jej veřejnosti a nakonec jej zahlédne i ve filmech. Kdokoli si díky němu může vyzkoušet život na zámku a přenocovat v jednom z autentických historických pokojů.

Historie – celý článek
24. 7. 2021
Předposlední červencový víkend bude v Lužánkách patřit jazzu, alternativním hudebním žánrům, ale také divadlu, poezii a dalším doprovodným aktivitám pro dospělé i dětské návštěvníky. Stejně jako předchozí ročníky bude i ten letošní bez plotů a bez vstupného. Kromě zástupců domácí hudební scény pozvali pořadatelé také zahraniční kapely: posluchači si budou moct od pátku 23. do neděle 25. července zdarma vychutnat například americko-berlínský projekt MeoW v čele s hvězdným jazzovým bubeníkem Jimem Blackem, nizozemský Cyrille Oswald Group nebo brněnskou legendu Dunaj.

Festivaly – celý článek
23. 7. 2021
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karel Gott
Karel Gott – Má cesta za štěstím
Karel Gott Agency
Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+