Lidé

Zveřejněno dne 28. 6. 2021
Zdenek Merta oslaví 70. narozeniny koncertem
Letos v dubnu oslavil významné životní výročí respektovaný hudební skladatel, brilantní klavírista, kreativní tvůrce a producent hudebního divadla Zdenek Merta, jehož tvorba je již několik dekád neodmyslitelně propojena s Městským divadlem Brno. V souvislosti s tímto jeho jubileem bude uspořádán slavnostní koncert s názvem Zdenek Merta 70, který se uskuteční v úterý 29. června v 18.00 na Hudební scéně Městského divadla Brno.Hudební materiál koncertu bude složen převážně z crossoverových skladeb a nejlepších muzikálových čísel Zdenka Merty. Dále bude doplněn výňatky z oblíbeného pořadu Zdenek Merta u klavíru, v němž si skladatel na jeviště Činoherní scény MdB pravidelně zve své přátele, pozoruhodné hudebníky, s nimiž poutavým způsobem vypráví příběh hudby.

Na koncertě dále zazní také hudba z jeho připravovaného autorského sólového klavírního alba, které bude tvořeno jeho vlastními filmovými i divadelními melodiemi a písničkami, jež napsal během posledních padesáti let. Toto bilanční CD s dnes již zavedeným názvem Zdenek Merta u klavíru vyjde v září u Supraphonu a nabídne instrumentální i pěvecká dueta s různými hudebními hosty.

Celá řada těchto významných hostů nebude samozřejmě chybět ani na samotném slavnostním koncertě. Kromě oslavence Zdenka Merty na něm vystoupí Kristýna Daňhelová, Zora Jandová, Lukáš Janota, Ondřej Jurčeka, Martin Kasík, Esther Mertová, Ondřej Ruml, Stanislav Slovák, Dušan Vitázek, Jiří Vodička, pěvecký sbor Ars Brunensis a orchestr Městského divadla Brno pod vedením sbormistra a šéfdirigenta Dana Kalouska, který se navíc ujme hudebního nastudování.

Režisérem koncertu bude Petr Gazdík a současně si v daný večer tento koncert natočí i Česká televize, která jeho záznam v budoucnu odvysílá na svém kanálu ČT art.

Milovníci dobré hudby by si tento zážitek rozhodně neměli nechat ujít, půjde bezpochyby o naprosto originální a neopakovatelnou záležitost – jak je to ostatně u vystoupení Zdenka Merty zvykem!

Vstupenky jsou k dostání na pokladnách Městského divadla Brno v Lidické ulici 16 či on-line na webové stránce divadla www.mdb.cz.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Dominik Landsman
Karanténa s moderním fotrem
Ikar
Moderní fotr, Čeněk a Nataša v karanténě! To si takhle jednoho prosluněného odpoledne dá někdo v Číně na stojáka u stánku netopýra na loupačku a za pár měsíců, na opačné straně zeměkoule, jste vy zavření doma, protože venku číhá smrt, šijete roušky a krotíte vášně hyperaktivního školáka, jehož vzdělání částečně padlo na vás – školy jsou totiž zavřené.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+