Lidé

Zveřejněno dne 12. 7. 2021
EDITORIAL: Hoří léto
K napsání editorialu prázdninového vydání Kultu jsem se nechal inspirovat básněmi Jana Skácela. Učarovalo mi, jak lze dobře napsaným veršem přiblížit a popsat cokoliv. Jsem uchvácen z veršů básně Krátký popis léta, které ve mně evokují všechny barvy, chutě a vůně léta a rozehrávají mou fantazii. Posuďte sami z pár veršů.


Požáry Ze čtyř stran hoří léto
Omamně kvetou akátové háje
zelená duše vína doutná na vinicích
krvácí vlčí máky v obilí

Ano, je tu léto, se všemi lákadly a nástrahami. Užijte si ho plnými doušky a ve všech formách. Ani se nenadějete a bude pryč. Nepromarněte žádnou jeho chvilku. Přijměte i pozvání na všechny kulturní akce včetně letních scén divadel, letních kin, festivalů a hudebních dýchánků. Nejen vy, ale především všichni aktéři se budou opět radovat, že mohou rozdávat radost, smutek, bolest, štěstí i humor všem okolo sebe. A pokud se budete potřebovat v parných dnech zchladit, až bude počasí atakovat nové teplotní rekordy, vzpomeňte si na verše z básně Modlitba pro vodu.

Ubývá míst kam chodívala pro vodu

Voda si na to vzpomíná
voda je krásná
voda má rozpuštěné vlasy
chraňte tu vodu
nedejte aby osleplo prastaré zrcadlo hvězd

Přeji vám báječné léto.


Radek Holík
Článek otištěn v Kult 07/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Paul Gordon, John Caird
Jane Eyrová
Městské divadlo Brno
Muzikál vypráví romantický příběh lásky mezi Janou a Edwardem Rochesterem spolu se všemi, místy až hororovými liniemi známého příběhu. Dospívající Janě zemře nejbližší přítelkyně Helena, od které se ovšem naučí, že nejhorším nespravedlnostem lze čelit odpuštěním, a díky tomuto mottu se nakonec dočká zaslouženého štěstí.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+