Lidé

kult, nový, časopis, Helena Třeštíková, Fashion, divadla, kina, kluby, galerie, muzea

Zveřejněno dne 23. 2. 2007
Březnový Kult s Helenou Třeštíkovou
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s režisérkou Helenou Třeštíkovou, jejíž nový dokumentární film Marcela bude mít začátkem března premiéru. Helena Třeštíková vystudovala FAMU a od roku 1974 již natočila okolo padesáti dokumentárních filmů, většinou s tematikou mezilidských vztahů.

Ve filmové sekci nového Kultu jsou pro vás připraveny recenze tří snímků: prvním je drama Goyovy přízraky, druhým americký dobrodružný film Krvavý diamant a třetím akční drama Rocky Balboa. Chybět nebudou ani pozvánky na březnové premiéry, mezi nimiž naleznete českou komedii Vratné lahve režiséra Jana Svěráka v hlavní roli se Zdeňkem Svěrákem, americké sci-fi Fontána nebo komedii Prázdniny pana Beana.

Dále se můžete těšit na recenze divadelních představení Spartakus, Krvavá svatba nebo Čarodějky z Eastwicku. Nabídka březnových divadelních premiér je také bohatá – do HaDivadla se vrací legendární představení Smrt Huberta Perny, v Janáčkově divadle uvedou Cikánského barona, v Mahenově divadle inscenaci Osm žen a Divadlo U stolu připravuje dramatický příběh Třetí trest v hlavní roli s Viktorem Skálou.

Přichystány jsou pro vás také upoutávky na zajímavé březnové výstavy. V Domě umění ve Znojmě proběhne výstava nazvaná Mona Lisa 2006, která představí díla předních českých a slovenských umělců parafrázujících toto téma. Do Technického muzea města Brna si budete moci zajít na výstavu Šicí stroje, která vás seznámí s vývojem šicích technik. Ujít si nenechte také recenzi probíhající výstavy děl Václava Hollara v brněnském Místodržitelském paláci.

V knižní sekci naleznete recenzi knihy cestovatelské dvojice Horký-Náplava nazvanou Cuba Libre. A neméně zajímavou recenzi knihy Milenec mé matky od Urse Widmera. Chybět nebudou ani upoutávky na novinky, které se v březnu objeví na pultech knihkupectví.

V hudební sekci naleznete recenze dvou zajímavých alb – prvním je album Vše je jedním písničkářky Radůzy a druhým je album Not Too Late zpěvačky Norah Jones. Nezapomene vás pozvat také na koncerty, jen namátkou: v Semilasse zahraje Meky Žbirka, na Musilce Vladimír Mišík a do klubu Mersey zavítá KOA.

Součástí březnového Kultu je také speciální příloha Fashion, věnující se nejen módě. Hlavním tématem této přílohy je sportovní oblečení. Dozvíte se, jaké jsou trendy v tomto odvětví a poradíme vám s výběrem vhodného oblečení na konkrétní sporty. Připraven je také zajímavý rozhovor s brněnskou módní návrhářkou Liběnou Rochovou, která provozuje originální ateliér oděvní módy Studio LR. Dále se dozvíte něco o historii a současnosti obuvi a na zoubek se podíváme také kabelkám. Příloha se samozřejmě bude věnovat také aktuálním módním a kosmetickým trendům na sezonu jaro-léto 2007.

V březnovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny – tentokrát o vstupenky na koncert Anny K. a CD a DVD Mekyho Žbirky.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
kult, nový, časopis, Helena Třeštíková, Fashion, divadla, kina, kluby, galerie, muzea
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Pascal Plisson
Gogo
AČFK
Když Priscilha Sitieneiová, řečená Gogo (tedy babička), nastoupila v 94 letech do vesnické školy v Ndalatu, stala se nejstarší školačkou na světě. Matka tří dětí, která pracovala pětasedmdesát let jako porodní asistentka, dnes studuje s učiteli a žáky, které pomáhala přivést na svět. S podporou svých 54 pravnoučat a celé školy si stanovila cíl: složit závěrečnou zkoušku a dokázat, že učit se můžeme v každém věku!
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+