Lidé
Zdaleka ne každý člověk se věnuje oboru, který vystudoval. Řečeno sportovní terminologií, profesní „přestup“ Daniela Šobáně přesto zaujme na první pohled. Z architekta se stal výraznou postavou na poli finančního poradenství. Co přesně ho k tomu vedlo a jak se cítí v roli poradce v televizním pořadu Krotitelé dluhů
Lidé – celý článek
25. 10. 2021
Příznivcům klasické hudby jistě není cizí jméno Miloslav Vávra, který působí v několika orchestrech a Czech Virtuosi zaštiťuje dokonce z pozice manažera. Vystudoval hru na violu – ta zůstává „jeho“ nástrojem dodnes.

Lidé – celý článek
22. 10. 2021
Svou vizáží úplně neodpovídal do té doby ustálenému vzoru „vyžehlených“ milovníků typu Alaina Delona nebo Gérarda Philipa. Proto mu učitelé na konzervatoři prorokovali, že se mu nikdy nepodaří zahrát si milostnou scénu. Přesto se časem jeho jméno stalo kultovním. Synonymem pro šarmantního svůdníka.
Lidé – celý článek
18. 10. 2021
Zámek Lysice je jedním z barokních skvostů jižní Moravy a pyšní se obzvláště zajímavou zahradou s krytou promenádní kolonádou. Právě zahrada brzy projde dvouapůlletou rekonstrukcí, při které bude obnovena její podoba z 19. století. Abychom vám přinesli více informací a perliček ze života na lysickém zámku, vyzpovídali jsme jeho kastelánku Martinu Rudolfovou.

Lidé – celý článek
11. 10. 2021
Brněnský herec a dabér Zdeněk Junák letos oslaví jubilejní 70. narozeniny, rozhovor s ním si tudíž Kult nemohl nechat ujít. Mimo obvyklých filmových, divadelních i knižních recenzí si tentokrát přečtete něco o historii moravských vín a zavítáte na zámek v Lysicích, kde vás provede zdejší kastelánka. Malé vzpomínkové okénko pak bude patřit Jeanu-Paulu Belmondovi.
Lidé – celý článek
10. 10. 2021
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se budou konat 8.–9. října 2021. Taky se ptáte, kdo letos zvítězí? Kam se naše země bude ubírat? Co se v naší vlasti změní?
Lidé – celý článek
5. 10. 2021
Vilém Spilka, spoluzakladatel festivalu JazzFestBrno, se v následujícím rozhovoru v krátkosti svěřil, jak se dostal k jazzu, co obdivuje na svých oblíbených hudebních osobnostech a čím vyplňuje volný čas. Jelikož JazzFestBrno právě slaví kulatých 20 let, zeptali jsme se také, co jej čeká do budoucna.

Lidé – celý článek
20. 9. 2021
Jméno Evy Čerešňákové je úzce spojeno se soutěžemi krásy, v rozhovoru si tak přečtete o její cestě od I. české vicemiss přes účast na Miss Earth až k postu ředitelky celé České Miss. Jaká je realita za oponou soutěží krásy? Dozvíte se víc také o její úspěšné kariéře moderátorky a manažerky i jejích filantropických aktivitách, které ji zavedly až do dalekého Bangladéše.

Lidé – celý článek
13. 9. 2021
Po nepříjemném rozvodu a ztrátě svých podniků se Iveta Fabešová vrací zpět na zákuskové výsluní. Budování vlastní značky z důvodu opatření proti koronaviru zahájila provozem e-shopu, nicméně cukrařina v online prostředí ji nenaplňovala. Začátkem července konečně dosáhla svého a otevřela si novou cukrárnu v pražské Werichově vile.

Lidé – celý článek
7. 9. 2021

Byl sobotní večer krátce před jedenáctou hodinou a já jsem chtěl navštívit restauraci Kozlovna U Malchrů. Hledal jsem vchod, kterým se dostanu dovnitř. Našel jsem vstupní dveře, ale ty byly zamčené, přitom podle provozní doby mělo být otevřeno do půlnoci. Nevzdával jsem se a Kozlovnu jsem obcházel ze všech stran, jako nějaký středověký dobyvatel pátrající po skulince, kterou se dostane do hradu, aby jej mohl dobýt. U vrat do Kozlovny jsem nakonec potkal vrchního, který vynášel odpadkový koš.

Lidé – celý článek
6. 9. 2021
Starší články ze sekce Lidé
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gilles de Maistre
Vlk a lev
Bontonfilm
Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed kanadské divočiny. Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+