Lidé
Série minirozhovorů pokračuje a tentokrát jsme se na pár otázek zeptali Libuše Nivnické, ředitelky Knihovna Jiřího Mahena v Brně (KJM), velké milovnice čtení. Víte, že KJM slaví letos stoleté výročí?

Lidé – celý článek
2. 8. 2021
Zoologická zahrada města Brna se mimo vlastní chov zvířat zapojuje i do projektů na jejich záchranu. Vedle těch exotičtějších se podílí i na realizaci záchranných programů pro nejvíce ohrožené druhy v České republice, jako jsou sýček obecný nebo stále vzácnější sysel.

Lidé – celý článek
26. 7. 2021
Spojené státy americké, Blízký východ nebo Černobyl. Všechna tato místa navštívil cestovatel a publicista Jiří Kalát, který do Česka přiváží nejen krásné fotografie, ale především zkušenosti a zážitky z dalekých krajů. Prozradil nám něco o svých cestách, nové knize a právě o Černobylu, kam se po letech pomalu navrací život.

Lidé – celý článek
19. 7. 2021
K napsání editorialu prázdninového vydání Kultu jsem se nechal inspirovat básněmi Jana Skácela. Učarovalo mi, jak lze dobře napsaným veršem přiblížit a popsat cokoliv. Jsem uchvácen z veršů básně Krátký popis léta, které ve mně evokují všechny barvy, chutě a vůně léta a rozehrávají mou fantazii. Posuďte sami z pár veršů.
Lidé – celý článek
12. 7. 2021
„Chci upozornit na zlo v činech premiéra Babiše a prezidenta Zemana a věřím, že brzy přijde změna.“ Těmito a dalšími podobně ostrými slovy uvedl Tomáš Klus svou novou desku ČAUČESKU. Její poslání je tudíž více než jasné. Politika byla hlavním tématem také při následujícím rozhovoru. Došlo však i na zpěvákovu někdejší sportovní kariéru.

Lidé – celý článek
5. 7. 2021
Velký prázdninový KULT! obsahuje dvojnásobnou dávku kultury. Čeká vás celých 48 stran plných kulturních tipů, rozhovorů, knižních a filmových recenzí i článků na nejrůznější témata. Protože léto je již v plném proudu, nezapomeneme ani na plánované festivaly. Místo na obálce tentokrát zaujmul Tomáš Klus, který si ve velkém rozhovoru rozhodně nebere servítky a otevřeně hovoří o svých názorech na současné politické dění. Věděli jste, že býval nadějným moderním pětibojařem?
Lidé – celý článek
2. 7. 2021
Letos v dubnu oslavil významné životní výročí respektovaný hudební skladatel, brilantní klavírista, kreativní tvůrce a producent hudebního divadla Zdenek Merta, jehož tvorba je již několik dekád neodmyslitelně propojena s Městským divadlem Brno. V souvislosti s tímto jeho jubileem bude uspořádán slavnostní koncert s názvem Zdenek Merta 70, který se uskuteční v úterý 29. června v 18.00 na Hudební scéně Městského divadla Brno.

Lidé – celý článek
28. 6. 2021
Série minirozhovorů pokračuje a tentokrát jsme se na pár otázek zeptali provozovatele Letohrádku Mitrovský Petra Lukase, který je velkým milovníkem historických a kulturních památek. Víte, jaké výstavy se v Letohrádku Mitrovských připravují?

Lidé – celý článek
14. 6. 2021
Proč vydávám časopis KULT! a angažuji se v kulturní sféře?“ zeptal jsem se nedávno sám sebe. Kulturu jsem si vybral z několika důvodů. Zvolil jsem si ji díky její kráse, lehkosti a hravosti. Uchvátila mě svou vynalézavostí a inspirativností. Kultura mi nikdy nezevšední, naopak – stále bude přinášet něco nového.
Lidé – celý článek
7. 6. 2021
Červnový Kult je venku a současně s ním ožívá i kulturní dění. Recenzní rubrika napoví, na co si vyrazit do kina či divadla, Mlsná tužka navnadí vaše chuťové pohárky a těšte se i na solidní dávku nostalgie. Vrátíte se na chvíli do foglarovských Stínadel a společnost vám budou po letech dělat legendární Přátelé. Velký rozhovor s Alenou Mornštajnovou pak nabídne pohled na fiktivní utopickou společnost, kde k sametové revoluci nikdy nedošlo.
Lidé – celý článek
2. 6. 2021
Starší články ze sekce Lidé
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karel Gott
Karel Gott – Má cesta za štěstím
Karel Gott Agency
Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+