Lidé
Podnikání s vycházkovými holemi začala Renata Machová ve vestibulu panelového domu. Dnes už má kamenný obchod „Hůlkárna“ v centru Brna v Panské ulici. I ona natočila video výzvu na podporu kultury a mezi prvními se tak připojila k projektu Milujeme kulturu.

Lidé – celý článek
6. 3. 2021
Série minirozhovorů pokračuje a tentokrát jsme se na pár otázek zeptali Hany Laudátové, manažerky pro marketing a PR brněnského VIDA! science centra a velké milovnice vědy a smíchu. Víte, co znamená slovo Vida a co je fascinující na nejrůznějších objevech a pokusech?

Lidé – celý článek
2. 3. 2021
Česko-japonská spolupráce je zajímavé téma už jen proto, že se o ní u nás moc nemluví. Více nám o ní proto poví umělkyně Tereza Tulková, jelikož sama má k japonské kultuře blízko, a ta se navíc odráží i v její tvorbě.

Lidé – celý článek
27. 2. 2021
Série minirozhovorů pokračuje a tentokrát jsme se na pár otázek zeptali Mgr. Kateřiny Konečné, která je kastelánkou ve vile Stiassni v Brně a velkou milovnicí historie a Erwina Dubského. Proč právě vila Stiassni? A kde se dá dnes okusit elegance historického šermu?

Lidé – celý článek
22. 2. 2021
Česká televize v lednu uvedla čtyřdílný seriál Božena s Aňou Geislerovou a Annou Kameníkovou v hlavní roli. Ukázalo se, jak málo toho o naší nejslavnější spisovatelce víme. Proto loňské dvousetleté výročí narození Boženy Němcové inspirovalo také znojemskou skupinu Lucrezia Borgia k natočení stejnojmenného hudebního videoklipu.

Lidé – celý článek
20. 2. 2021
Loni uplynulo 200 let od narození naší patrně nejznámější spisovatelky Boženy Němcové. Letos je její jméno probíráno ještě víc. Může za to televizní série Božena, která se jejímu osudu věnuje. Nejen svůj názor na toto dílo nám prozradila etnografka Markéta Palowská.

Lidé – celý článek
12. 2. 2021
Míša Rotterová, kterou můžete slyšet na Free Rádiu a Rádiu Krokodýl, natočila video výzvu na podporu kultury a mezi prvními se tak připojila k projektu Milujeme kulturu. Vidět ji můžete také na jevišti Janáčkova divadla a Divadla Radost.

Lidé – celý článek
10. 2. 2021
Měsíc utekl jako voda a je tu nový KULT!, který se tentokrát spojil s Arnoštem Goldflamem. Čeká vás opět množství recenzí na knižní i filmové novinky. Celým únorovým číslem se proplétá jedno stěžejní téma – Božena Němcová. Připravili jsme pro vás spoustu rozhovorů se zajímavými lidmi, nefalšovaným Brňákům nabídneme doušek hantecu a nakonec se společně vrhneme na záchranu naší kultury.

Lidé – celý článek
8. 2. 2021
Brněnský rodák Arnošt Goldflam dlouhodobě patří k nejvýraznějším tvářím české kultury. Letos oslaví už 75. narozeniny, přesto je dál činný mimo jiné jako divadelní autor, herec i spisovatel. Bavili jsme se s ním sice především jako s literátem, jelikož mu brzy vyjde kniha Hlavně o mamince, ale řeč přišla i na další témata.

Lidé – celý článek
5. 2. 2021
Loni jsme si připomněli dvousté výročí narození Boženy Němcové. Za normálních okolností by to zřejmě většina z vás přešla bez povšimnutí. V dnešní době, kdy kultura utichla, význam Boženy Němcové dostává jiný nádech a nabývá na důležitosti.

Lidé – celý článek
1. 2. 2021
Starší články ze sekce Lidé
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jakub Mařík
V ledovém sevření
Mystery Press
Když automatická průzkumná sonda na vzdálené planetě Marzanna-3 nalezne téměř nepoškozenou průzkumnou loď Fridtjof Nansen, lidstvu se nabídne šance, na kterou čeká už mnoho let. V ledu zamrzlé plavidlo, před třemi lety prokazatelně unesené tajemnými Korzáry, v sobě zřejmě ukrývá cenné nepřátelské technologie a možná i těla samotných Korzárů, kteří s lidmi vedou nevyhlášenou válku.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+