Lidé
Série minirozhovorů pokračuje a tentokrát jsme se na pár otázek zeptali provozovatele Letohrádku Mitrovský Petra Lukase, který je velkým milovníkem historických a kulturních památek. Víte, jaké výstavy se v Letohrádku Mitrovských připravují?

Lidé – celý článek
14. 6. 2021
Proč vydávám časopis KULT! a angažuji se v kulturní sféře?“ zeptal jsem se nedávno sám sebe. Kulturu jsem si vybral z několika důvodů. Zvolil jsem si ji díky její kráse, lehkosti a hravosti. Uchvátila mě svou vynalézavostí a inspirativností. Kultura mi nikdy nezevšední, naopak – stále bude přinášet něco nového.
Lidé – celý článek
7. 6. 2021
Červnový Kult je venku a současně s ním ožívá i kulturní dění. Recenzní rubrika napoví, na co si vyrazit do kina či divadla, Mlsná tužka navnadí vaše chuťové pohárky a těšte se i na solidní dávku nostalgie. Vrátíte se na chvíli do foglarovských Stínadel a společnost vám budou po letech dělat legendární Přátelé. Velký rozhovor s Alenou Mornštajnovou pak nabídne pohled na fiktivní utopickou společnost, kde k sametové revoluci nikdy nedošlo.
Lidé – celý článek
2. 6. 2021
Série minirozhovorů pokračuje a tentokrát jsme se na pár otázek zeptali ředitele divadla Radost Pavla Hubičky, který je velkým milovníkem loutkového divadla. Víte, jaký rozdíl vnímá mezi polskou a českou divadelní scénou?

Lidé – celý článek
24. 5. 2021
Postavy nejsou naším reálným odrazem, jenom stejně vypadají

Internetový seriál Divadla Mír s příhodným názvem sKORO NA mizině se stal za poslední rok virálem. Humorně podané dopady opatření proti koronaviru a jejich vliv na českou kulturní scénu mají u diváků obrovský úspěch. V hlavních rolích se objevují členové komediálního uskupení Tři Tygři, jejich „krotitelem“ je Albert Čuba. V následujícím rozhovoru se od něj dozvíte například to, zda bude seriál pokračovat a kde je pro Tři tygry hranice humoru, kterou by si netroufli překročit.

Lidé – celý článek
10. 5. 2021
V jakém duchu se nese dnešní doba a co nám přináší? Roušky a očkování. Omezování osobní svobody. Ekonomickou nejistotu a zadlužování. Přeplněné nákupní vozíky s jídlem. Zabalené jídlo rozvážené dopravními prostředky. Spousta přebytečného obalu a nebezpečného materiálu. Ekologickou zátěž. Znechucení z online výuky. Únavu ze všech online setkání. Snižující se vzdělanost. Klesající tělesnou zdatnost člověka. Nárůst prokrastinace a psychických onemocnění. Společnost se ocitá stále hlouběji.
Lidé – celý článek
7. 5. 2021
Z obálky květnového Kultu se na vás usmívá Albert Čuba, „krotitel“ známého komediálního uskupení Tři Tygři, jehož tvorba se stala v posledních měsících virální. Nechybí ani pravidelná várka filmových novinek a recenzí, stejně jako novinek divadelních i hudebních. Nově se vrací oblíbená rubrika Mlsná tužka, která vám nabídne to nejlepší z brněnských restaurací a kaváren.
Lidé – celý článek
6. 5. 2021
Kdo by neznal Rychlé šípy! Ikonickou pětici chlapců, jejichž příběhy provázely a provázejí dětství milionů hochů i děvčat. V letošním roce připravila Skautská nadace Jaroslava Foglara ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros ojedinělým počin – první souborné vydání příběhů Rychlých šípů původního autorského tandemu Foglar–Fischer. Na to, jak tento soubor vznikal, jsme se zeptali autorů knihy: Romana Šantory a Martina Peciny.
Lidé – celý článek
3. 5. 2021
Myslíte si, že budu psát o fotbalové Barce? Kdepak. Každý ví, že fotbalová Barca válí a je jedním z nejlepších fotbalových týmů na této planetě. Řeč bude o městě Barceloně, o tamních organizátorech a návštěvnících večerního vystoupení indie rockové skupiny Love of Lesbian.
Lidé – celý článek
27. 4. 2021
Projekt Milujeme kulturu přivítal do své video výzvy novou tvář. Řady zapojených umělců, kteří natočili video na podporu kultury, rozšiřuje zpěvák a rapper Ladislav Pham alias Raego. V aktuálním čísle magazínu KULT! naleznete velký rozhovor s ním a také recenze na jeho knihu a nové album.

Lidé – celý článek
19. 4. 2021
Starší články ze sekce Lidé
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Burton
Střihoruký Edward (Edward Scissorhands)
20th Century Studios
Režisér Tim Burton natočil moderní pohádku o Edwardovi (Johnny Depp), laskavém a naivním tvoru s ostrými nůžkami namísto rukou. Když ho dobrosrdečná Avon Lady (Dianne Wiest) přivede domů a přijme za člena své rodiny, dobrodružství z pestrobarevného předměstí může začít!
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+