Co se právě děje:
Václav Kočího – Tři vzorce
Výstava bude prezentovat nově vzniklé práce vytvořené přímo pro prostor galerie. Vernisáž výstavy 18. 4. v 19:00 v Galerii Jiří Putna, Luční 54, Brno (do 23. 5.).
Brno čte Bibli
Veřejné čtení z Písma svatého bude probíhat poprvé v parku v Denisových sadech a to konkrétně ve dnech 18. - 19. 4. vždy od 10:00 do 18:00. 
Rock a alternativní muzika DJ Flash
Zabrousíme do různých forem rockové muziky a nehlédneme též do vod alternativní muziky, DJ Flash, 18. 4.  v Clubu Escape v suterénu kuřimského zámku. Křížkovského 48, Kuřim.
Vernisáž obrazů Galerie Ratolest
Hudební vystoupení a živá performance mladých umělců. Obrazy budou na prodej a výtěžek bude použit na podporu problémových dětí, 17. 4. v 19:00 v hotelu Maximus Resort na Brněnské přehradě.
Mikrosvět – věda a umění ve fotografii
Mikrosvět je už téměř kouzelné slovo, které slýcháme stále častěji. Přednáška 17. 4. v 18:00 hod., doc. RNDr. František Weyda, CSc na Hvězdárně a planetáriu v Brně.
Romeo a Julie
Činohru od W. Shakespeare dne 17. 4. v 19:00 uvádí Mahenovo divadlo v Brně.
Hvězdárna a planetárium Brno
Dne 17. 4. pořádá tyto akce: Vzhůru nohama v 10:00 / Buňka! Buňka! Buňka! ve 13:30 / Pokusy z optiky v 15:00 a Mikrosvět – věda a umění ve fotografii v 18:00 h.
Moc Art aneb Amadeus v Brně
Premiéru v režii V. Morávka uvádí 17. 4. v 19:00 divadlo Husa na provázku v Brně.
Bylo nás pět
Představení v režii V. Pešky uvádí 17. 4. v 19:00 Divadlo Radost v Brně.
Sopky Ekvádoru
Cestovatelské večery Livingstone – Michael Pokorný, 17. 4.ve 20:00, Husa na provázku, Zelný trh 9., Brno.
Zločin a oběti
Domácí násilí, nebezpečné pronásledování, znásilnění či pozůstalí po obětech násilných trestných činů – nová výstava v Urban centru, Mečova 5,Brno od 16. 4. do 16. 5. 2014.
Temné hodinky festivalu
Koncerty od 16. – 18. 4. ve 21:00 uvádí Filharmonie Brno v kostele Nanebevzetí Panny Marie, Jezuitská ulice v Brně.
Velikonoční slavnosti 2014

na brněnském náměstí Svobody nabídnou v termínu 11. – 18. dubna 2014 přes čtyřicet stánků s velikonočním zbožím, řemeslnými výrobky a občerstvením.

Festival Bonjour Brno 2014
11. – 27. 4. se v Brně uskuteční již 20. ročník festivalu francouzské kultury BONJOUR BRNO, který v průběhu více než 14 dní návštěvníkům nabídne ochutnávku nejen francouzské kuchyně, ale především hudby, divadla a filmu.
Brno mění od dubna způsob třídění plastů!!!
Lidé mohou od dubna do žlutých kontejnerů v Brně nově vhazovat veškeré použité plastové obaly, (igelitové tašky, sáčky a fólie nebo třeba vymyté plastové kelímky od potravin a plastové nádoby od čisticích prostředků, pracích prášků a aviváží).
Vojenský prostor – Vstup zakázán!
Historie vojenského výcvikového prostoru na Drahanské vrchovině v letech 1934-1945. Vernisáž výstavy 4. 4. v 17:00 v Malé výstavní síni, Muzeum Blansko (do 22. 6. 2014).
Na olympijských hrách reprezentovali Česko také romští sportovci
Box a gymnastika jsou hlavní disciplíny, ve kterých vynikají romští sportovci. Jejich osudy představí výstava Svět bez hranic od 20. 3. do 21. 9. v Muzeu romské kultury v Brně.
Vědec Will Caster (Johnny Depp) má velký celoživotní sen: vytvořit stroj obdařený umělou inteligencí i schopností vnímat emoce, který by dokázal soustředit kolektivní vědění a vědomí lidstva. Jeho kontroverzní experimenty z říše snů mu přináší slávu i nepřátele.
Filmy – celý článek
17. 4. 2014
Životopisný film dánského režiséra Pera Flye o švédské zpěvačce a herečce Monice Zetterlund vypráví o její cestě z malého městečka ve Švédsku ke slávě v klubech v New Yorku a Stockholmu. Během své kariéry Zetterlund nahrála řadu jazzových alb a objevila se i v deseti filmech. V roce 1963 reprezentovala Švédsko v soutěži Eurovision Song.
Filmy – celý článek
16. 4. 2014
Tajné služby se během studené války neomezovaly pouze na vojenskou špionáž, politické provokace a míchání martini. Velmi často také zasahovaly, tu více tu méně otevřeně, do kulturního dění, podporovaly avantgardu a intelektuální či umělecké proudy, oslabující ideovou základnu nepřítele. Ian McEwan sleduje jednu z fiktivních kapitol kulturní války.
Knihy – celý článek
15. 4. 2014
Proč si nenechat ujít Amadea v Huse na provázku? Látka samotná samozřejmě nabízí dostatek argumentů. Všechny ale přebíjí fakt, že se v něm projeví nevyzpytatelnost divadla světa, které na brněnské jeviště po více než dvaceti letech přivedlo Miroslava Donutila. Podobný „návrat domů“ aktuální divadelní sezóna potřebovala.
Divadla – celý článek
14. 4. 2014
V brněnské Richard Adam Gallery je k vidění soubor rozměrných olejomaleb německého malíře Christiana Macketanze. Retrospektiva nabízí ukázku jeho tvorby za posledních patnáct let. Kurátor Richard Adam rozmístil rozměrná plátna po prostoru velkého sálu galerie.
Výstavy – celý článek
10. 4. 2014
Stárnoucí Nelly (Felicity Jones) je šťastně vdaná, tichá a nenápadná viktoriánská dáma. Z její minulosti ale vystupuje vzpomínka na zakázanou a fatální romanci s jedním z největších spisovatelů své doby, Charlesem Dickensem (Ralph Fiennes). Literární génius je velice komplikovaný muž, navíc řadu let ženatý a díky své slávě neustále na očích veřejnosti.
Filmy – celý článek
10. 4. 2014
Odveď mě domů je příběh dvou mladých lidí, spojených láskou, rozdělených barvou pleti. Debutující Julie Kiblerová se nechala inspirovat osudem vlastní babičky. Román dojemně zahajuje již samotné autorčino věnování: Pro babičku. Pro všechno, co mohlo být…
Knihy – celý článek
9. 4. 2014
Francouzská aliance se rozhodla rozdělit letošní program festivalu do tří kategorií. První sdružuje brněnské organizace, které jsou spojeny s historií festivalu a jsou jeho dlouholetými partnery - klub Fléda, kino Art nebo Gymnázium Matyáše Lercha v Brně. Budou mezi nimi ale i partneři noví, například SVČ Lužánky nebo kavárna U Palečka.
Divadla – celý článek
4. 4. 2014
Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné.
Filmy – celý článek
8. 4. 2014
Co si budeme nalhávat, díla Arnošta Lustiga se vždycky obtížně filmovala. Ještě před svou smrtí se s režisérem Milanem Cieslarem vrhl na přípravu velkého filmového projektu. Holocaust není pro Cieslara žádnou neznámou, tématům druhé světové války se věnoval už mnohokrát. A dramata Pramen života nebo Krev zmizelého nedopadla špatně.
Filmy – celý článek
7. 4. 2014
Festival Youth for You(th), to jsou dva dny plné neokoukané kultury tvořené místními mladými umělci v rámci motta „Zahoď všednost, ukaž svůj talent“. V úterý 22. dubna se na multižánrové scéně v Kabinetu múz představí začínající naděje z oblasti tance a divadla. Den poté bude patřit zvukům kytar a bubnů, které rozezní Denisovy sady. Večer pak festival zakončí soutěž kapel v Metro Music Baru.
Divadla – celý článek
7. 4. 2014
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Robert Galbraith
Volání kukačky
Plus
Když se slavná modelka Lula Landryová vrhne dolů ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé k rychlému závěru, totiž že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen...
Reklama:

Anketa:
Kolik mám doma filmových DVD?
0-50 (27.5%)
51-100 (16%)
101-150 (19.2%)
151-200 (18.6%)
201 a více (18.6%)


Soutěž:
Vyhrajte pohádkovou knihu Největší tajemství Leopolda Bumbáce a Pohádka z Pekla pod Sudem: Jak se jmenují její autoři?
Pavel Liška a Jiří Načekal
Jan Budař a Antonín Dočekal
Josef Polášek a Kamil Vyčekal


Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2014 Radek Holík
Google+