Co se právě děje:
Trabantem až na konec světa (ČR)
V Letním kině Riviéra, 24. 7. ve 21:30 h.
Pop Rock Dance Thursday: DJ Cuba6
DJ Cuba6. House, 24. 7. od 20:00, Livingstone, Dominikánské náměstí 5, Brno.
Letní oldies párty
Dne 24. 7. od 20:00, v klubu Mersey, Minská 15, Brno
Bohemia jazz festival
Bohemia Jazz Fest se stal v krátkém čase jedním z největších letních jazzových hudebních festivalů v Evropě, 24. 7., 17:00–20:30, Náměstí Svobody, Brno.
Zámecká noc
Zámek Boskovice ve spolupráci s Divadelní a šermířskou společností GONFANON pořádají v prostorách zámku Boskovice X. ročník kostýmovaných prohlídek aneb Zámeckou noc, 24. 7. ve 20:30 hod.
Mendelova univerzita v Brně slaví 95. výročí svého založení
Ve čtvrtek 24. července 2014 si Mendelova univerzita v Brně připomene 95. výročí svého založení.
Dvojník (VB)
V Letním kině Riviéra, 23. 7. ve 21:30 h.
Bass Wednesday
Párty. Drum'n'bass, 23. 7. od 21:30, Perpetuum Music Club, Rooseveltova 9, Brno.
Amy Winehouse Live DVD Party
Dne 23. 7. od 20:00, Metro Music Bar, Poštovská 6, Brno.
Festival Future Shorts Brno v letním vydání
Future Shorts je celosvětový pop-up festival zaměřený na krátký film, 23. 7. od 21:30 na nádvoří Domu pánů z Kunštátu (kavárny Trojka).
Letní výtvarná dílna
Přijďte malovat, kreslit, modelovat, vyrábět a vytvářet, 21. – 25. 7. od 10:00 do 17:00, Galerie města Blanska.
XI. ProART Festival 2014
Tělo jako hlas – Slovo jako obraz. Mezinárodní dny tance, zpěvu, herectví a fotografie, 19. 7. – 26. 7. s večerními představeními v Divadle na Orlí v Brně.
F scéna
Tradiční folklorní večery na Staré radnici opět začínají. Přijďte zažít neopakovatelnou atmosféru již tradičního letního pásma folklorních večerů na nádvoří Staré radnice, Brno, 10. – 25. 7. 2014.
Objevte kouzlo farmářských lahůdek
Gastronomický festival. Festival jídlo z blízka – různé podniky v Brně, 7. – 31. 7. 2014.
Západ slunce z věže Staré radnice

Každou sobotu od 5. 7. do 30. 8. 18:00–22:30 můžete z radniční věže shlížet na město. Poslední vstup ve 22:00 hodin.

Moravská vesnička a betlém
Znázorňuje všední život na moravské vesnici na přelomu 18. a 19. století. Navštivte výstavu betlém úctyhodných rozměrů, kde se nachází 430 figurek, z nichž zhruba 250 je pohyblivých, Kapucínský klášter s kryptou, Brno.
Festival Léto v centru
Dílny, divadla, koncerty, gastronomie, pláž, projekce a zábava pro malé i velké, 21. 6 – 29. 8, park na Moravském náměstí v Brně.
Učitelka němčiny Maruna (Tatiana Vilhelmová), toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta (Ivan Trojan) tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin (Jaroslav Plesl) je okolím považován za neškodného vesnického blázna a klempíř Kódl (Lukáš Latiňák) se s chutí otočí za každou sukní.
Filmy – celý článek
23. 7. 2014
Fanoušci Husy na provázku se mohli ve druhé polovině sezóny těšit na mnoho nových inscenací. Kromě představení Simony Petrů P. Š. T. ! aneb Pohádkáři Husa představila dvě hry nového projektu Géniové a podvodníci. Nejočekávanější premiérou se však bezesporu stala adaptace prózy Ladislava Fukse Myši Natalie Mooshabrové, které se ujal režisér J. A. Pitínský.
Divadla – celý článek
21. 7. 2014
Když už se jednou rozhodnete, že obligátní moře v Chorvatsku je nuda a vyrazíte do (pro průměrného Středoevropana) velmi exotických zemí, měli byste se připravit na to, že kromě neuvěřitelných zážitků a množství fotografií si možná dovezete nějakou tu „breberu“, případně alespoň průjem. Co vám tedy na cestách hrozí?
Puls – celý článek
17. 7. 2014
Co vás bavilo, když jste byli malí? Prozkoumaný terén, školní výuka, stokrát prochozená cesta do školy? Nebo jste se vyřádili při chemických pokusech, prozkoumávání kdejakého keře a strašně jste se těšili na výlet k babičce, protože v okolí byly krávy a sem tam i nějaký ten les? A co vlastně baví vaše děti?
Děti – celý článek
14. 7. 2014
Každou noc miliony lidí usínají s tím, že změní svůj život a že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z toho milionu. Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Získá zakázku od člověka, který mu není úplně sympatický, ale přesto se pustí s vidinou zajímavého výdělku do práce.
Filmy – celý článek
13. 7. 2014
Oblíbený muzikant a herec Ondřej Brzobohatý se v polovině října vydá na Identity Tour. V divadlech a kulturních domech ve vybraných českých městech se svou kapelou odehraje maximálně patnáct koncertů.
Hudba – celý článek
11. 7. 2014
Je tu konec školního roku a dlouho očekávané prázdniny jsou konečně tady. Malý Mikuláš, jeho rodiče a babička vyrazili k moři a ubytovali se v hotelu Beau-Rivage. Mikuláš si u moře najde nové přátele.
Filmy – celý článek
10. 7. 2014
1975. Tehdy vznikla kapela Iron Maiden. Srdce Moravy však angličtí patrioti navštívili osmého června vůbec poprvé. Splnili tak sen několika generacím fanoušků. Tomu odpovídala skladba návštěvníků chátrajícího, ale k určitým účelům stále dostatečně vhodného Velodromu.
Hudba – celý článek
9. 7. 2014
Na malém dalmatském ostrově se zcela přestaly rodit děti, zato spotřeba prezervativů je tam nejvyšší v celém Chorvatsku. Nově přidělený kněz Fabian z toho má pořádně těžkou hlavu, vždyť stránka se jmény úmrtí se neustále plní, zatímco seznam narozených už od jeho příchodu zeje prázdnotou. Což takhle statistiky trochu vylepšit, třeba špendlíkem?
Filmy – celý článek
7. 7. 2014
Statistiky jsou neúprosné. Každý rok přibývá v ČR i ve světě počet lidí, kteří kvůli neplodnosti nemohou počít dítě přirozeně. Tento problém loni trápil více než 15 % českých párů. Důvodem potíží je životní styl a odkládání početí, nečekané onemocnění nebo úraz.
Puls – celý článek
3. 7. 2014
Dana Bártu jistě netřeba dlouze představovat. Má za sebou úspěšné období, během kterého zvítězil v anketě Akademie populární hudby v kategorii zpěvák roku, vydal kritiky oceňovanou desku a odehrál desítky koncertů. V Brně se naposledy ukázal koncem listopadu loňského roku s jednou ze svých kapel, Illustratosphere, v rámci jejich Maratonika Tour.
Lidé – celý článek
6. 7. 2014
Reklama:

Novinky:
Usain Bolt
Rychlejší než blesk
Mladá fronta
Autobiografie nejrychlejšího člověka všech dob a superstar, jehož talent a charisma z něj udělaly jednoho z nejznámějších lidí planety.
Anketa:
Nejlepší český filmový festival je:


Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2014 Radek Holík
Google+