Co se právě děje:
Letní Tarantino Party
Každý pátek od 20:00 funky disco a hudbu z tarantinovských filmů. Průvodcem večera bude DJ Olaf a jeho hosté, 22. 8., Mersey klub, Brno.
Brněnské filmové léto
Kino Scala, 22. 8. v 18:00 – Jen 17, vstupné: 40 Kč.
Festival Špilberk 2014
Symfonické tance – Ravel, Bernstein, Rachmaninov. Filharmonie Brno, dirigent Jakub Hrůša, 22. 8. ve 20:00  (velké nádvoří hradu Špilberk).
Rockotéka Kill The Night!
Jimmi Ripper. Párty 22. 8. od 20:00 v klubu Melodka, Kounicova 20/22, Brno.
Starobrno Oldies party
Velkoplošná DVD projekce 22. a 23. 8. od 20:00 na Šelepce, Šelepova 1, Brno.
Bodies v Brně – podívejte se, jak funguje lidské tělo
Největší výstava o lidském těle. To, co máme všichni společné, je naše úžasné lidské tělo. Pojďte objevit jeho taje i krásu na této jedinečné výstavě, Galerie Vlněna, Dornych, Brno (do 30. 11.).
The Fireballs
Koncert. Kapela zahraje 21. 8., Koupaliště na Kraví hoře, Brno. 
Brněnské filmové léto
Kino Scala, 21. 8. v 18:00 – Pěna dní, vstupné: 40 Kč.
Festival Špilberk 2014
Cigánski Diabli se Symfonickým orchestrem – Filharmonie Hradec Králové, dirigent: Aleš Podařil, 21. 8. ve 20:00 (velké nádvoří hradu Špilberk).
Památník holocaustu
Nová výstava v Urban centru na Staré radnici představuje v obrazové podobě právě realizovaný Památník holocaustu, připomínající oběti nacistické rasové perzekuce, od 12. 8. 2014.
Mezinárodní výstavy vín Grand Prix Austerlitz 2014

Výstava proběhne v termínech 16. srpna ve Slavkově u Brna na Zámku Austerlitz a  23. srpna v Brně v Biskupském dvoře u Zelného trhu.

Kino Scala bude hrát v srpnu za 40 Kč
Kino Scala ovládne během srpna festival Brněnské filmové léto. Přehlídka přinese každý den podvečerní projekci v 18:00 za vstřícných 40 Kč.
Západ slunce z věže Staré radnice

Každou sobotu od 5. 7. do 30. 8. 18:00–22:30 můžete z radniční věže shlížet na město. Poslední vstup ve 22:00 hodin.

Festival Léto v centru
Dílny, divadla, koncerty, gastronomie, pláž, projekce a zábava pro malé i velké, 21. 6 – 29. 8, park na Moravském náměstí v Brně.
První české vydání svědectví jednoho z klíčových sovětských aktérů vpádu vojsk varšavské smlouvy do ČSSR. Na jaře roku 1968 dostal generál Aleksandr Michajlovič Majorov (1920–2008), velitel 38. armády Přikarpatského vojenského okruhu, rozkaz vpadnout „do ČSSR s cílem potlačit a v případě nutnosti zničit kontrarevoluci na jejím území“.
Knihy – celý článek
21. 8. 2014
V pátek 22. srpna 2014 se brněnská Fléda promění v kouzelné místo, kde se čas vrátí o celá desetiletí zpátky. Odehraje se zde třetí vydání stylové Retro Party. To nejlepší z období 50. až 90. let minulého století na jednom místě v jednom čase.
Hudba – celý článek
20. 8. 2014
Americký prozaik a lékař afghánského původu, Khaled Hosseini, přišel se svým v pořadí již třetím románem A hory odpověděly. Zatímco Lovec draků se soustředí na vztahy mezi otci a syny, Tisíce planoucích sluncí na vztahy mezi matkami a dcerami, jeho nejnovější román se na svět dívá skrze pouta sourozenecká.
Knihy – celý článek
15. 8. 2014
Škola Vaření hravě v Brně je místem, kde se naučíte nejen hravě vařit chutné jídlo, ale díky pravidelným kurzům se celá rodina naučí „uvařit si“ zdravé stravovací návyky a mnoho vzácných společných chvilek u rodinného stolu. I vám půjde vaření hravě!
Menu – celý článek
14. 8. 2014
Richard Linklater věnoval se stejnými spolupracovníky každý rok natáčení jedné části filmu, který zachycuje dětství a dospívání chlapce jménem Mason od jeho školních začátků po vstup na vysokou školu. Během dvanácti let tak vznikalo dílo, jež svou neobyčejnou autenticitou překvapilo a strhlo diváky letošního Berlinale.
Filmy – celý článek
12. 8. 2014
Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a snad také láska.
Děti – celý článek
11. 8. 2014
Expendables představí ve třetím díle další filmové legendy. Vedle Stalloneho, Stathama, Lundgrena, Li nebo Schwarzeneggera budou jako nováčci na odstřel i Antonio Banderas, Harrison Ford a Wesley Snipes. Role jejich nepřítele se tentokrát ujal Mel Gibson.
Filmy – celý článek
10. 8. 2014
Je místo multifunkční. Můžete sem přijít pojíst, popít, pobavit se nebo se vzdělat. V podvečer se tu koná řada akcí. Zkusil jsem trojkombinaci. Jestli jste méně odvážní, zkuste zde aspoň pojíst.
Menu – celý článek
7. 8. 2014
Také letos plní brooklynský rodák Woody Allen svůj zběsilý pracovní plán a dále nám servíruje jeden film ročně. Děj Kouzla měsíčního svitu se odehrává ve dvacátých letech minulého století ve Francii. Mladý Angličan přijede do oblasti Cote d'Azur odhalit podvodníky. Do cesty se mu připlete tajemná a krásná podvodnice, do které se „detektiv“ bezhlavě zamiluje.
Filmy – celý článek
6. 8. 2014
Režisérka Zuzana Piussi je na Slovensku asi nejdiskutovanější filmařskou osobností. Na její snímky však v kině ani v televizi pravděpodobně nenarazíte. Patrně nejkontroverznější slovenská dokumentaristika Zuzana Piussi si totiž dělá svoje filmy po svém: „Nebudu estetizovat. Svůj punkový přístup mám radši než nějakou stylizaci.“
Filmy – celý článek
5. 8. 2014
V polovině srpna odstartuje na Špilberku již patnáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu, tradiční ozdoby brněnského kulturního léta. Festival každoročně nabízí na velkém nádvoří hradu sérii neopakovatelných koncertů pod širým nebem, zní na něm více či méně „klasická klasika“ a koncerty spojené s večerní procházkou krásným parkem vyhledávají stovky Brňanů i v létě přítomných turistů.
Hudba – celý článek
4. 8. 2014
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Barbara Demicková
Není co závidět. Obyčejné životy v Severní Koreji
Kniha Zlín
Co když jsou noční můry vykreslené Georgem Orwellem v románu 1984 skutečné? Co kdybyste museli žít v zemi, ve které by bylo možné naladit pouze jedinou vládní stanici? V zemi, kde by všechno bylo černobílé kromě rudých písmen propagandistických transparentů?
Reklama:

Anketa:
Knihy v elektronické podobě:
Čtu (53.1%)
Nečtu (46.9%)


Soutěž:
Vyhrajte CD Pohádky v hantecu: Co znamená slovo paluša?
Hospoda
Houska
Hruška


Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2014 Radek Holík
Google+