Co se právě děje:
Referendum Skotsko 2014

výstava v Galerii Jiří Putna, která souvisí s blížícím se referendem ve Skotsku o jejich nezávislosti. Vernisáž 19. 9. v 19:00 (do 2. 10.), Galerie Jiří Putna, Luční 54, Brno, Žabovřesky.

Evropský den jazyků v Brně
Dopolední aktivity ve francouzštině a němčině jsou jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilejší určené školám a odpolední ukázkové hodiny a prezentace kurzů pro širokou veřejnost, 19. 9. 16:00 až 20:00, Alliance française a Osterreich Institut, budova zvaná Muzejka, Moravské nám. 15, Brno.
Oldies Party DJ George
Starý, ale dobrý, takové písničky uslyšíte na tradiční oldies party. Hity z let dávno minulých, které jsou ovšem pořád aktuální, a možná i novější, 19. 9., Club Escape v suterénu kuřimského zámku, Křížkovského 48, Kuřim.
Podzim na Špilberku
Koncert, 18. 9. v 19:30, Špilberk nádvoří, Brno.
Britská kapela Scarlet Soho přiveze do Česka své nové album
členové kapely letos tvrdě a do detailů zkoušejí show, kterou do českých luhů a hájů přivezou již 18. září, kdy začíná jejich turné v Brně, Living Stone Brno (www.livingstonebrno.cz).
Recitál Richarda Nováka, klavír Alice Rajnohová
Pořádá Ensemble Opera Diversa ve spolupráci s Národním divadlem Brno, 18. 9. v 19:00, Reduta (Mozartův sál), Zelný trh 4, Brno.
Lauren Bacall oslaví v Artu své nedožité devadesátiny
A jak jinak, než s Humphrey Bogartem! Kino Art uvede tři snímky, kde vedle sebe tyto dvě hvězdy nezapomenutelně zářily na vrcholu svých kariér, 18. 9. Kino Art v Brně.
Jiří Vokáč Čmolík
Přednáška a autogramiáda v knihkupectví Knihcentrum Caffé, v OC Olympia Brno, 18. 9. v 17:00 hodin.
Koncert Metropolitního symfonického orchestru
Jako sólisté se představí Kamil Střihavka, Jiří Zonyga, Vendula Příhodová a jako host Český Filharmonický Sbor Brno, 18. 9. v 19:30 v kouzelném prostředí nádvoří brněnského hradu Špilberk. 
4. Sochařské sympozium (in memoriam Ondrej Gadžor)
Přijďte na veřejné sochařské dílny sledovat práci romských umělců!  15. - 19. 9., Muzeum romské kultury, Bratislavská 67, Brno.
Náměstí Svobody je bezplatně pokryto Wi-Fi
Internetovou síť FreeStred zde společně spustily radnice městské části Brno-střed, společnost Technické sítě Brno, a. s., a poskytovatel telekomunikačních služeb NETBOX.
Proměny Brna ve fotografii
Vernisáž unikátní fotografické výstavy 12. 9. 16:30 – 17:30, Národní divadlo, Brno, Mahenovo divadlo. Hosté: Martin Sláma, Jiří Vondrák (do 20. 10. 2014).
Inez Tuschnerová: Kresby a transkripce Daliborovi Chatrnému
Nová výstava na hradě Špilberk. Jde o druhou výstavu z cyklu k poctě Daliborovi Chatrnému. Kurátorka výstavy Ilona Víchová (od 11. 9. do 12. 10.), jižní křídlo hradu Špilberk. 
MdB připravilo pro své diváky v nové sezóně 2014/2015 mnoho novinek. Jednou z nejzajímavějších je premiéra muzikálu DUCH, kterou připravujeme na druhou polovinu měsíce října.
Divadla – celý článek
18. 9. 2014
Drama o lásce, ztrátě a pomstě. Dvěma devatenáctiletým klukům Adamovi (Vladimír Polívka) a Markovi (Jan Cina) je jejich rodiště těsné, zároveň ale moc nevědí, co si se svými životy počít. V tu chvíli do jejich světa vstupuje dcera místního prominenta Anna (Johana Matoušková) a vnáší do něj tajemství, napětí a touhu.
Filmy – celý článek
17. 9. 2014
Je zbytečné vyčítat režisérovi, jehož autorský rukopis se mění, a to ještě jsa zkoumán z odstupu mnoha (desítek) let (a tudíž filmů), jen velmi pomalu, malou originalitu. Woody Allenovi je to nejspíš jedno a především i tak slaví úspěch u většiny diváků a v počtu filmových ocenění.
Filmy – celý článek
16. 9. 2014
Specifický animovaný program – to je Animotéka. Směsice studentů Masarykovy univerzity se dala dohromady a v následujících třech měsících uvede snímky, kterými se vás bude snažit pobavit, zaujmout a přesvědčit, že animace nejsou jen pohádky, ale i filmy, jež mohou oslovit kohokoli.
Filmy – celý článek
15. 9. 2014
Metropole Moravy přivítá od 21. do 26. září na dvě stě klarinetistů a flétnistů. Ti se zúčastní jubilejního dvacátého ročníku Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně. Soutěž, která se bez pochyb řadí mezi prestižní evropské, bude probíhat v aule Hudební fakulty JAMU a v Divadle na Orlí, hudebně-dramatické laboratoři JAMU.
Hudba – celý článek
12. 9. 2014
Jste zváni na podzimní violoncellové koncerty Festivalu Brikcius 2014 - 3. ročníku cyklu koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu a „Rok české hudby 2014“, který je připravován s Galerií hl. m. Prahy, v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze.
Hudba – celý článek
11. 9. 2014
Prezentační veletrhy firem z oblasti reklamy, marketingu a polygrafie Svět reklamy se uskuteční tradičně ve dvou etapách v Brně a v Praze. Ve čtvrtek 25. září 2014 proběhne již devátý ročník v Orea Hotelu Voroněž v Brně a v úterý 7. října 2014 se bude konat sedmý ročník veletrhu Svět reklamy v Hotelu Diplomat v Praze.
Výstavy – celý článek
10. 9. 2014
Existuje milion důvodů, proč nemít rád realitního makléře Orena Littlea (Michael Douglas), a to je přesně to, co se mu líbí. Na každého, kdo mu zkříží cestu, je schválně nepříjemný, a nechce nic jiného, než prodat poslední dům a v klidu a míru odejít do penze. A tak zatímco vyhlíží svůj velký realitní konec, tráví čas ve svém domě se čtyřmi byty.
Filmy – celý článek
10. 9. 2014
O prvním srpnovém víkendu se v malebném Tasově nedaleko Veselí nad Moravou uskutečnil už 22. ročník festivalu Beseda u Bigbítu. Kdo předpokládá maraton v pití piva doprovázený tancovačkovou kapelou, dopouští se velkého omylu.
Hudba – celý článek
9. 9. 2014
Na přelomu září a října proběhne již dvacátý ročník Brněnských dnů pro zdraví, jejichž součástí bude charitativní akce You Dream We Run 2014, která se bude konat ve dnech 26. a 27. září 2014 od 16:00 v brněnském Lužáneckém parku. Účastníci 24hodinového štafetového běhu svým sportovním výkonem splní sny pětici dětí s poruchou autistického spektra.
Děti – celý článek
7. 9. 2014
Představte si, že svět je jako podle šablony, existuje jen jedna univerzální barva, jeden typ nábytku, všichni mají stejný střih vlasů, stejné oblečení. Má to své výhody, nikomu nemáte co závidět. Ale nechyběla by vám právě odlišnost a možnost volby?
Filmy – celý článek
7. 9. 2014
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Douglas E. Richards
Napojení
Host
Kira Millerová je vynikající molekulární bioložka, která objeví způsob, jak ve všech oblastech myšlení a tvůrčí činnosti dočasně získat schopnosti génia. Ale co když je tato nadpřirozená úroveň inteligence spojena s bezcitným velikášstvím?
Reklama:

Anketa:
Lidem z Prahy občas závidím:
Divadla (22.2%)
Kina (14.6%)
Galerie (14.6%)
Koncerty (16.4%)
Památky (15.7%)


Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2014 Radek Holík
Google+