Co se právě děje:
Palahniuk (Praha)

Ve zpěvu a textech rezonuje ta nejlepší tradice tuzemského hc/punku, zvláštní melancholie smíchaná s odhodláním i pochybností,  26. 10. od 21:00, Kaplička Kabinetu múz, Brno.

Káťa a Škubánek
Divadlo Věž uvádí veselý pohádkový příběh, 26. 10. v 15:00 v klubu Leitnerova v Brně.
Krkonošské pohádky
aneb Trautenberk a Krakonoš uvádí 26. 10. v 17:00 Divadlo Radost v Brně.
Czech Virtuosi – „Magická trojka“
Koncert, 26. 10. v 19:00, Janáčkovo divadlo, Brno.
Bolšoj balet živě
Další sezónu přímých přenosů do kin baletního souboru Velkého divadla v Moskvě – Bolšoje zahájí 26. října znamenitý titul Legenda o lásce. V hlavních rolích uvidíme superstar Světlanu Zacharovou a Denise Rodkina, v 15:45, Brno, kino Art. 
Klubová noc s názvem Hrnem Brnem
Kluby Eleven, Favál, Fléda, Melodka, Mersey, Metro a Yacht se na jeden večer spojí a nabídnou všem fandům klubové kultury večer s neopakovatelnou atmosférou, vstup zdarma a kyvadlová doprava mezi všemi kluby, 25. 10. Brno.
První přenos koncertu z Rudolfina: ČF a Novosvětská v kinech
Satelitně živě přenášen koncert Dvořákovy Novosvětské do 30 kin v ČR a na Slovensku, 25. 10. ve 14:45 to bude poprvé, co se Česká filharmonie dostane živě do kin, kino Scala, Brno.
Vernisáž výstavy Dálky s vůní sakury
Vernisáž k nové výstavě o Japonsku Dálky s vůní sakury (do 1. 3. 2015), Muzeum ve Šlapanicích.
60 let Hvězdárny a planetária Brno

Výstava představuje prostřednictvím textů, unikátních fotografií a videodokumentací vývoj hvězdárny od jejího založení až po současnost, od 14. 10. do 14. 11. v Urban centru, Stará radnice, Brno. 

“Tři“
Výstava obrazů z ateliéru malířské rodiny Malinových k výročí bitvy u Slavkova od 9. 10. do 7. 12. na Zámku Slavkov u Brna.
Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu.
Filmy – celý článek
25. 10. 2014
Václavu Kahudovi trvalo celých třináct let, než po románu Proudy vydal další dílo Vítr, tma, přítomnost. Ani ve své nové knize rozhodně není skoupý na slovo a na sedmi stech stranách nám servíruje mnohovrstevnatý obraz nejen dnešní doby, ale především komunismu.
Knihy – celý článek
24. 10. 2014
Maďarská skupina Omega, která spolu s Locomotiv GT patřila v 70. letech k nejvýraznějším představitelům progresivního rocku, se vrací do Prahy a neopomene ani moravské fanoušky. Po nedávném velmi úspěšném koncertě v Lucerně přijede kapela 6. listopadu do Kongresového centra Praha a 7. listopadu do sportovní haly Euronics ve Zlíně opět v doprovodu symfonického orchestru.
Hudba – celý článek
23. 10. 2014
Rádi objevujete a zažíváte něco nového? Pak pro vás je tady festival experimentální hudby! Už jste třeba slyšeli skladbu pro tři promítačky nebo koncert bez melodií, rytmů a harmonií? Festival Expozice nové hudby nabízí polohu „nové hudby“ postavenou na hledání, objevování a zpracování „nechtěných“ a „poškozených“ zvuků, coby zdrojů neotřelého a invenčního tvůrčího projevu.
Hudba – celý článek
22. 10. 2014
Na životě je krásné, že se v něm nedá nic předem naplánovat. Například Verneuilovi si byli jistí tím, že se jejich čtyři nádherné inteligentní dcery provdají za výjimečné muže. A výsledek? Čtyři svatby a dva na umření!
Filmy – celý článek
19. 10. 2014
V říjnu vyšlo ve zcela nové podobě první letošní číslo magazínu bydlíte*. Novinkou je jeho grafická podoba i obsah. Součástí magazínu je příloha nazvaná jednoduše Reality, která se vždy zaměří na jednu zajímavou brněnskou lokalitu.
Media Hill – celý článek
18. 10. 2014
Nejstarší festival krátkých filmů v České republice Brněnská šestnáctka letos oslavuje 55. ročník! Soutěž vyhlášená Turistickým informačním centrem města Brna prezentuje krátkometrážní (1–25 min) filmy, které nevznikly na komerční bázi ani pro komerční využití, z dílen amatérů, nezávislých filmových tvůrců i posluchačů filmových škol. Současně bude probíhat „Malý filmový festival mladé tvorby“.
Filmy – celý článek
13. 10. 2014
Je mi sympatické, když se věci nazývají pravým jménem. Když se jedná s otevřeností a stylem. A to je Soul Bistro na Jezuitské. Proč? Především se jedná opravdu o „bistro“, nikoliv o restauraci.
Menu – celý článek
17. 10. 2014
Výroční sedmdesátou sezonu zahájilo Městské divadlo Brno adaptací Gogolových Mrtvých duší. Bezchybnému představení pod jistou režijní rukou Hany Burešové, která se sem, díkybohu, opakovaně vrací, nechybí suverénní a vysilující herecké výkony, minimalistická scéna s vtipnými detaily, ani ozvláštněné „rusky“ ztrhané kostýmy.
Divadla – celý článek
16. 10. 2014
Duo Terpsichore se svojí originalitou zvukově i repertoárově vymyká tradičním nástrojovým seskupením. Během krátké doby získalo pozornost publika i předních českých skladatelů, jako jsou například Milan Tesař, Miloš Štědroň a Antonín Tučapský, již po ně složili skladby.
Hudba – celý článek
11. 10. 2014
Aydin, bývalý herec, vlastní v centrální Anatolii malý hotel, kde žije se svou výrazně mladší ženou Nihal a sestrou Neclou, která se právě zotavuje z nedávného rozvodu. Turistická sezóna pomalu končí a okolní krajina se začíná zahalovat do bílých sněhových závojů.
Filmy – celý článek
15. 10. 2014
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Zdeněk Svěrák
Tři bratři
Fragment
Jsou tři pohádky, které by měl každý znát: O šípkové Růžence, O Červené Karkulce a O dvanácti měsíčkách. Kdo viděl film Tři bratři, ten si je touto knížkou připomene, a kdo ho neviděl, ten si je užije v nečekaném spojení.
Reklama:

Anketa:
Zajímá mě postoj zástupců mé radnice ke kultuře?
Ano (57%)
Ne (43%)


Soutěž:
Vyhrajte knihu Fóry v hantecu vo švestkách: Kdo je hemonka?
Policistka
Hasička
Prodavačka


Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2014 Radek Holík
Google+