Co se právě děje:
Tom Jegr and Gang
Repertoár čerpá téměř výhradně z vlastní tvorby, na které se podepsal vliv Stevie Ray Vaughana, 1. 10. od 20:00, Oldies – Music Club Fičák, Kr. Pole, Brno.
Pivobál s pivovarem Primátor
Slavnosti malých pivovarů, se představí 1. října v KC Semilasso! K pivu, tanci a poslechu vám od 18:00 hodin do pozdních 3:00 hodin ráno budou hrát skupiny Fuga, Morčata na útěku a Rockface.
Monology vagíny
Hrají: D. Bláhová, J. Asterová, M. Sajlerová, 1. 10. v 19:30 v KD Rubín, Brno, Žabovřesky.
BARKA slaví 20 let existence – FEST IN
Festival integrované tvorby 1.–31. 10. Postiženi uměním. Drama, pohádka, taneční představení, balet, koncert i komedie, společně s těmi nejlepšími integrovanými soubory z celé České republiky slaví své jubileum.
Hyde Park Zelňák
Cyklus debat moderují Ivana Svobodová (Respekt) a Karel Škrabal, 1. 10. ve 20:00 v CED (Centrum experimentálního divadla, Kongresový sál, Brno).
Wolfgang Amadeus Mozart Requiem
zazní 1. října v kostele sv. Petra a Pavla na Petrově ve 20:00 hodin v hudebním nastudování Jaroslava Kyzlinka,
10 let ČR v EU
Jednodenní fórum ve dvou blocích s přednáškami a moderovanou diskusí u příležitosti 56. MSV, 1. 10., 9:30–16:00, Brno, areál BVV, Kongresový pavilon E, 1. patro, konferenční místnost – sál 2.
Mafie party
Těšit se můžete na DJ Geroniima, 30. 9. od 20:00, FAVAL music circus, Křížkovského 22, Brno.
Brian Blade * Scott Colley * Benjaminem Koppel
Se představí 30. 9. ve 20:00 v Klubu Alterna, Kounicova 48, Brno.
Lásky jedné plavovlásky – Plavovlásky jedné lásky
Inscenaci uvádí 30. 9. a 1. 10. v 19:00 Husa na provázku, Brno.
Miloš Vlček - SOCHY
Výstava do 31. 10. v Galerii Pekařská, Brno.
Festival v centru dění
Od 26. září do 3. října na Slavnosti vína na náměstí Svobody. Doprovodný kulturní program proběhne na pódiu každý den v tradičním čase od 14:00 do 18:00 hod.
Paintings Now + monografie II – Petr Kvíčala
Vernisáž, 26. 9. od 16:00 do 19:00, Galerie Aspekt, Brno (do 21. 11. 2014).
Eugenika – Milan Houser
Práce Milana Housera vznikají ve velkých sériích, jejichž konkrétní rozsah vlastně není stanovitelný. Vernisáž 23. 9. v 17:30, Galerie Kabinet (TIC Brno), do 22. 10. 2014.
Náměstí Svobody je bezplatně pokryto Wi-Fi
Internetovou síť FreeStred zde společně spustily radnice městské části Brno-střed, společnost Technické sítě Brno, a. s., a poskytovatel telekomunikačních služeb NETBOX.
Druhý Graffiti jam pořádaný Ratolestí Brno a Společností Podané ruce, o. p. s., který proběhl v sobotu 20. září 2014 ve dvou podchodech u zastávky MHD Novolíšeňská v Líšni, navrátil estetično do těchto prostor. Navázal tak na první stejnojmennou akci, která proběhla před dvěma lety. I tentokrát nebyl žádnou guerillou, ale nesl se v duchu legálního graffiti.
Lidé – celý článek
30. 9. 2014
Co všechno musí zvládat podnikatel? Čím vším vlastně je? Manažerem, personalistou, marketérem, skladníkem, speditérem… Poznáváte se v tom? Kdyby existovalo setkání s odborníky, kteří vám živou formou odpoví na nejpalčivější otázky, které řešíte, zajímalo by vás to? Již pošesté se představí odborníci, kteří mají vyzkoušené know how a řeší:
Vzdělání – celý článek
30. 9. 2014
Někdo jeho humor miluje, jiný nenávidí. Show Zdeňka Izera však mají i po mnoha letech jeho působení mnoho fanoušků. V Brně se opět sejdou 2. října v Semilasse.
Lidé – celý článek
30. 9. 2014
Týden kávy je sedmidenní festival každoročně pořádaný k oslavě Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října. Už od roku 2011 se koná vždy ve stejném termínu od 1. do 7. října všude tam, kde v brněnské metropoli voní káva. Týden kávy však ve svém čtvrtém ročníku ukáže, že kávová osvěta se rozšířila daleko za hranice města a zlákala víc než sto kaváren. Dobrá káva je totiž jeho šálek čaje.
Menu – celý článek
29. 9. 2014
Než jsem vzal tuhle knihu do ruky, měl jsem za to, že jejím cílem je Andreje Babiše démonizovat. Už jen proto, že se vyrojily zvěsti, jak „kdosi“ distribuci knihy zdržoval nebo řeči o její možné cenzuře. Když jsem ji začal číst – obavy spíš zesílily. Proč proboha zacházet až do doby, než se vůbec narodil? Asi za účelem dokázat, že Andrej Babiš není vymyšlený.
Knihy – celý článek
29. 9. 2014
Drama, pohádka, moderní tanec, balet, koncert i komedie. Přehlídka integrované tvorby s názvem FEST IN je pestrá jako 20 let života Divadla Barka, otevřeného kulturního prostoru Ligy vozíčkářů, který takto společně se soubory z celé České republiky slaví jubileum.
Divadla – celý článek
28. 9. 2014
12. října bude v Besedním domě zahájena již třetí sezóna oblíbeného koncertního cyklu barokní a klasicistní hudby Bacha na Mozarta! Pořadatelem je soubor Czech Ensemble Baroque s dirigentem Romanem Válkem. Je více než zřejmé, že hudba starých mistrů, hraná na dobové nástroje a v souladu s novými hudebně vědnými poznatky, publikum baví.
Hudba – celý článek
28. 9. 2014
Jako součást říjnového vydání magazínu kult. vyšel i magazín menu? Největší pozornost věnuje blížícímu se Týdnu kávy. Ten v prvních sedmi říjnových dnech obsadí několik míst po celém Brně.
Media Hill – celý článek
28. 9. 2014
Říjnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem se známou brněnskou herečkou Simonou Pekovou, která momentálně baví diváky HaDivadla. To zahájilo novou divadelní sezónu Zámkem Franze Kafky, ve kterém hraje Hostinskou. Rozhovor se však ani náhodou netočí pouze kolem něj.
Media Hill – celý článek
28. 9. 2014
Oční duhovka je jedinečným znakem každého člověka, je nezaměnitelná a nepřenositelná, stejně jako otisk prstu. Existují systémy, které umí pomocí dvanáctimístných kódů rozpoznávat tuto jedinečnost a využívají se při identifikaci jednotlivých osob. Na letištích, v porodnicích … Ale co když je to jinak?
Filmy – celý článek
24. 9. 2014
Jeden z nejvýznamnějších klavíristů v historii moderní hudby, Herbie Hancock, nahrál přelomová jazzová alba i populární singly a stihl získat čtrnáct cen Grammy i filmového Oscara. 29. listopadu se představí v brněnské hale Vodova spolu se svou sestavou snů.
Hudba – celý článek
23. 9. 2014
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Sharon Oldsová
Papežův penis a jiné básně
Host
Papežův penis a jiné básně je výborem z díla významné současné americké básnířky Sharon Oldsové (Pulitzerova cena, Cena T. S. Eliota). Jejím poetickým nástrojem je živý, metaforický jazyk i čtenářsky přístupná forma.
Reklama:

Anketa:
Lidem z Prahy občas závidím:
Divadla (21.1%)
Kina (15%)
Galerie (15.8%)
Koncerty (16%)
Památky (16%)


Soutěž:
Vyhrajte 2 vstupenky na vystoupení Zdeňka Izera ve čtvrtek v Semilasse: Jak se jmenoval Izerův bývalý kolega?
Petr Rychlý
Marek Dobrodinský
Karel Černoch


Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2014 Radek Holík
Google+