Co se právě děje:
Louskáček s rejem tančících sněhových vloček
Přímý přenos baletu Louskáček z Velkého divadla, 21. 12. v 15:45, v kině Art v Brně.
Noc na Karlštejně
Zlidovělé písně s melodiemi Karla Svobody uvádí 21. 12. v 14:00 a 19:00 Hudební scéna Městského divadla v Brně.
Zimní slunovrat
V neděli 21. prosince od 14:00 do 19:00 hodin budeme rozsvěcovat Kraví horu.
Psaní Ježiškovi
Vánoční vitráž. Tak trochu pohádka, 21. 12. v 17:00 a 19:30 uvádí HaDivadlo v Brně.
Vánoční matiné přípravných oddělení Kantilény
Magdalenka a Kantilénka. Instrumentální soubor řídí Veronika Hrůzová a Michal Jančík, 21. 12. v 10:30, Besední dům v Brně.
Adventní koncert s Hradišťanem
Hradišťan, umělecký vedoucí: Jiří Pavlica. Kantiléna, sbormistři: Jakub Klecker a Michal Jančík. Filharmonie Brno, dirigent: Stanislav Vavřínek, 21. 12. V 19:30 v Sono Centru v Brně.
O Budulínkovi / O Smolíčkovi
Pohádky pro ty nejmenší uvádí 21. 12. v 16:00 Bezbariérové divadlo Barka v Brně.
Vánoce s barokní operou
Workshop pro malé i velké návštěvníky, kteří chtějí nahlédnout za oponu barokní opery, 20. 12. v 14:00 a 15:30 na Hradě Špilberk (sál Ogilvy) Brno.
Dobrodružství Toma Sawyera
Kolikrát se Tom Sawyer s nejlepším kamarádem Hucklebery Finnem dostanou do nebezpečí a kolikrát z něj vyváznou?, premiéra 20. 12. v 15:30 v Divadle Polárka Brno.
Koncert České filharmonie do kin v ČR
Koncertní přenos do kin 20. 12. ve 14:45, z Rudolfina v Praze zazní Slovanské tance Antonína Dvořáka a Česká mše vánoční J. J. Ryby, kino Scala, Brno.
Captain night – DJ Folteen
Prožij páteční noc s Captain Morgan Spiced a vyzkoušej si kapitánovo veslo, 20. 12. v Bastila music club, Dominikánská 15, Brno.
Roman Dragoun a hosté
Vánoční koncert Romana Dragouna a jeho hostů z kapely B-SIDE BAND. V programu zazní písně z alba PIANO, 20. 12.  od 20:00 v Metro Music Bar, Poštovská 6, Alfa-Pasáž, Brno.
Jan Jakub RYBA: Česká mše vánoční
Druhý satelitní přenos uspořádán ve vánočním duchu 20. prosince od 14:45, zazní Česká mše vánoční J. J. Ryby. Druhý koncert má již nyní na programu 37 kin napříč ČR včetně jednoho slovenského, kino Scala, Brno.
Betlémy
Zajeďte se podívat na výstavu Betlémy (denně kromě po 10:00–16:00) v Letohrádku Mitrovských v Brně.
Výstava Bodies Revealed prodlužuje dobu trvání
Otevřeno do 25. 1. Během svátků, 24. a 25. 12. zavřeno. Na Silvestra otevřeno do 15:00. Na Nový rok zavřeno. Exponáty, které jsou v brněnské Vlněně k vidění pocházejí z opravdových lidských těl. 
Unikátní světelná výzdoba poprvé v České republice.
Od 1. 12. jsou v Nákupním centru Královo Pole Vánoce Havaj. Zákazníci se mohou těšit na písečnou pláž, exotické nápoje, unikátní světelnou květinovou výzdobu a místo stromečku vévodí vánoční palma.
Pro české čtenáře, kteří mají v oblibě severskou literaturu, není Enquistovo jméno neznámé. V tuzemsku mu naposledy vyšel autobiografický román Jiný život, který se podle všech předpokladů stal bestsellerem. Enquistovo jméno je v médiích skloňováno i v souvislosti s uváděním jeho divadelních her – například inscenace Blanche a Marie v Divadle Na zábradlí, která měla derniéru před čtyřmi lety.
Knihy – celý článek
20. 12. 2014
Nekuřácká, moderní, vzdušná… prostor jedna báseň. Jaké verše ale bude psát kuchyně? Pojďme ochutnat jídlo do restaurace v Bohunicích. Jedna báseň má svou sestru a tou je kavárna v centru města. My se ale budeme zabývat restaurací, sídlící nahoře na Jihlavské.
Menu – celý článek
19. 12. 2014
Do vánoční akce „Rozdej radost“ se od začátku prosince zapojila i česká veřejnost. Vybraným žadatelům je splněna řada nejrůznějších přání. Od těch všedních jako je pořízení jízdního kola pro vnučku, kurz první pomoci pro syna, 15 autogramů od One Direction, potravu pro psy v útulku až po taková, která dokážou změnit život těm, kteří si to zaslouží. Jedním z nich bylo i přání Petry, které putuje k devatenáctiletému Dominikovi z Brna.
Lidé – celý článek
18. 12. 2014
Marta Kubišová má stále chuť koncertovat a sdílet prostor se svými fanoušky, o čemž se mohou lidé přesvědčit při jejím vystoupení v Janáčkově divadle 25. ledna 2015. A několik šťastných dokonce zdarma. Stačí zodpovědět jednoduchou otázku. Soutěží se o 3x2 vstupenky v hodnotě 690 Kč.
Soutěže – celý článek
14. 12. 2014
Po adaptaci Žítkovských bohyní v Městském divadle Zlín se na divadelní prkna dostává i další román Kateřiny Tučkové, a sice Vyhnání Gerty Schnirch. Tentokrát v podání HaDivadla pod režijním vedením Mariána Amslera. Stejně jako u předchozí hry se kamenem úrazu stala dramatizace, kterou nezachránily ani světlé okamžiky originálně vytvořených scén.
Divadla – celý článek
12. 12. 2014
Vynikající gospelový soubor Stella Jones & American Christmas Gospel se vrací do Česka, v brněnské katedrále Petrov vystoupí 22. prosince. Jeho ústřední postava svolila k zodpovězení tradičních otázek.
Hudba – celý článek
11. 12. 2014
Bývalý polda si některé věci ze své minulosti rozhodně nechce připomínat. Ale připomenou mu je jiní. Pracuje jako soukromý detektiv, spí se svojí sekretářkou, sleduje lidi za peníze. Až do chvíle, než se mu do života připlete svůdná Raluca a otočí jej o 360 stupňů.
Filmy – celý článek
10. 12. 2014
Koncem října do Brna zavítala zpěvačka, která zprvu hrávala na ulicích. Než ji objevila Zuzana Navarová. Nyní vyprodává sály bez ohledu na jejich kapacitu a její hudba navíc ladí s tesknými tóny období těsně před koncem roku. A kdo by neznal Radůzu a její notoricky známé písně!
Hudba – celý článek
9. 12. 2014
Brno a metropole textilního průmyslu? Především pro pamětníky a ty, kteří se zajímají o minulost hlavního moravského města, spojení nijak překvapující. Nejen příslušníci nejmladších generací, ale i oni se zcela jistě i tak dozvědí mnoho zajímavých informací na výstavě pojmenované jednoduše Brno - moravský Manchester, kterou Moravská galerie odstartuje 12. prosince. Role patronky se ochotně zhostila Kateřina Tučková.
Výstavy – celý článek
9. 12. 2014
Překrásná Serena si vezme za muže velmi úspěšného podnikatele. Šťastný pár společně vládne lesnímu průmyslu a zdá se, že nikdo a nic nemůže narušit jejich manželství plné něžností a lásky. Tajemství z minulosti a žárlivost budou však i pro ně velmi těžkou zkouškou.
Filmy – celý článek
8. 12. 2014
Cyklus Bacha na Mozarta!, jehož třetí ročník právě probíhá, chystá tradiční vánoční koncert opravdu ve velkém stylu - s honosností a leskem, který může předvánoční atmosféře dodat jen dílo hrané bez přestání už téměř tři staletí a jehož obliba trvá již od premiéry v Dublinu roku 1742. Řeč je samozřejmě o nejslavnějším Händelově oratoriu a jednom z nejznámějších děl všech dob – Mesiáši.
Hudba – celý článek
7. 12. 2014
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Dan Brown
Inferno - ilustrovaná verze
Argo
Rok po vydání nového románu jednoho z nejprodávanějších autorů současnosti vychází výpravné ilustrované vydání, ve kterém naleznete více než 250 obrázků a fotografií, které jedinečným způsobem doplňují již tak skvělý thriller.
Reklama:

Anketa:
Kupujete vánoční dárky v podobě vstupenek na kulturní akce?
Ano, často (37.7%)
Ne (29%)


Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2014 Radek Holík
Google+