Co se právě děje:
Rocket Friday akustický koncert Chris Barickman
+ guests/ dj Olaf, 24. 10. ve 20:00, Mersey Klub, Minská 15, Brno.
Vernisáž výstavy Dálky s vůní sakury
Vernisáž k nové výstavě o Japonsku Dálky s vůní sakury (do 1. 3. 2015), Muzeum ve Šlapanicích.
Unikátní výstava mapuje dílo romského naivisty Rudolfa Dzurka

Vernisáž výstavy Století pohrom – století zázraků Rudolfa Dzurka, proběhne 23. října v 16:00 hodin v Muzeu romské kultury v Brně za přítomnosti dvou synů loni zesnulého autora.

Českoněmecké Lenz-Trio
19. ročník cyklu koncertů Hudba na Blanenském zámku, 23. 10. v 19:00 v Hudebním salonu blanenského zámku. Zahájení cyklu Z. Zouhar: Blaněnská znělka, Muzeum Blansko, Zámek 1, Blansko.
Ilona Csáková
Koncert 23. 10. od 20:00, Oldies music club Fičák, Mojmírovo nám. 17, Brno.
Vojta Kiďák Tomáško – koncert folkové legendy
Recitál folkového písničkáře, plný veselých i vážných písniček, písniček o lásce, o přátelství, o přírodě, písniček o víře i naději v lepší svět, 23. 10. v 19:30, Stará radnice – Ernův sál.
Björk: Biophilia Live

Oslnivá audiovizuální podívaná. Záznam koncertu z londýnského Alexanda Palace s úvodem Davida Attenborougha, 23. 10. v 18:00, Kino Scala, Brno.

Vernisáž výstavy Dálky s vůní sakury
Vernisáž k nové výstavě o Japonsku Dálky s vůní sakury (do 1. 3. 2015), Muzeum ve Šlapanicích.
V Brně začíná festival DAS FILMFEST
Nabídne kandidáty na Oscara i dokument o vile Tugendhat, kina Scala a Art budou nabízet ty nejzajímavější a cenami ověnčené filmy Německa, Rakouska a Švýcarska od 20. 10. do 23. 10.2014.
Kytice „Z kvítí vonného i býlí hořkého…“
Z. Fibich – Vodník / B. Martinů – Svatební košile / Z. Fibich – Štědrý den / B. Martinů – Narození Páně, Premiéra: 19. 10., Reprízy: 20., 22. a 23. 10. v Dělnickém domě Židenice, Jamborova 65, Brno - Židenice.
Jaroslav Jeřábek (obrazy) + Zdeněk Matyáš (řezby)

Galerie Otakara Kubína, Masarykovo nám. 1/3, Boskovice (do 9. 11.)

60 let Hvězdárny a planetária Brno

Výstava představuje prostřednictvím textů, unikátních fotografií a videodokumentací vývoj hvězdárny od jejího založení až po současnost, od 14. 10. do 14. 11. v Urban centru, Stará radnice, Brno. 

“Tři“
Výstava obrazů z ateliéru malířské rodiny Malinových k výročí bitvy u Slavkova od 9. 10. do 7. 12. na Zámku Slavkov u Brna.
Maďarská skupina Omega, která spolu s Locomotiv GT patřila v 70. letech k nejvýraznějším představitelům progresivního rocku, se vrací do Prahy a neopomene ani moravské fanoušky. Po nedávném velmi úspěšném koncertě v Lucerně přijede kapela 6. listopadu do Kongresového centra Praha a 7. listopadu do sportovní haly Euronics ve Zlíně opět v doprovodu symfonického orchestru.
Hudba – celý článek
23. 10. 2014
Rádi objevujete a zažíváte něco nového? Pak pro vás je tady festival experimentální hudby! Už jste třeba slyšeli skladbu pro tři promítačky nebo koncert bez melodií, rytmů a harmonií? Festival Expozice nové hudby nabízí polohu „nové hudby“ postavenou na hledání, objevování a zpracování „nechtěných“ a „poškozených“ zvuků, coby zdrojů neotřelého a invenčního tvůrčího projevu.
Hudba – celý článek
22. 10. 2014
V pátek 28. listopadu se otevřou brány Bobycentra všem milovníkům klasického rocku. Vystoupí zde totiž dvě velké legendy rocku – britská glamrocková partička Slade a artrockoví Progres 2 z Brna. Program večera, jehož začátek je plánován od 18:30, zahájí vystoupení skupiny, která vítězně vzejde ze soutěže vyhlášené pořádající agenturou Brnokoncert.
Hudba – celý článek
22. 10. 2014
Intimity jsou romantickým filmem složeným ze sedmi vzájemně se prolínajících příběhů o lásce. Zamilované páry nechávají nahlédnout do svého intimního soukromí v okamžiku, kdy řeší určitý citový milostný problém úměrný jejich věku a povaze. Je to vlastně jeden příběh lásky na pozadí času vyměřeném pro jeden lidský život.
Filmy – celý článek
22. 10. 2014
Divadlo Radost se v této divadelní sezóně dožívá významného (půlkulatého) jubilea. Již celých 65 roků navštěvují tisíce dětských i dospělých diváků inscenace připravované umělci, kteří patří ve svém oboru ke špičce. Divadelníci chtějí společně se svými diváky oslavit toto krásné jubileum Festivalem Radosti, který se uskuteční ve dnech 18. až 23. listopadu 2014.
Divadla – celý článek
21. 10. 2014
Výroční sedmdesátou sezonu zahájilo Městské divadlo Brno adaptací Gogolových Mrtvých duší. Bezchybnému představení pod jistou režijní rukou Hany Burešové, která se sem, díkybohu, opakovaně vrací, nechybí suverénní a vysilující herecké výkony, minimalistická scéna s vtipnými detaily, ani ozvláštněné „rusky“ ztrhané kostýmy.
Divadla – celý článek
16. 10. 2014
Duo Terpsichore se svojí originalitou zvukově i repertoárově vymyká tradičním nástrojovým seskupením. Během krátké doby získalo pozornost publika i předních českých skladatelů, jako jsou například Milan Tesař, Miloš Štědroň a Antonín Tučapský, již po ně složili skladby.
Hudba – celý článek
11. 10. 2014
Aydin, bývalý herec, vlastní v centrální Anatolii malý hotel, kde žije se svou výrazně mladší ženou Nihal a sestrou Neclou, která se právě zotavuje z nedávného rozvodu. Turistická sezóna pomalu končí a okolní krajina se začíná zahalovat do bílých sněhových závojů.
Filmy – celý článek
15. 10. 2014
Vyhrajte vstupenky na jednu z největších jazzových událostí letošního roku, podzimní koncert hudební legendy Herbieho Hancocka, jenž se uskuteční 29. listopadu v hale Vodova v Brně. Soutěží se o 4 x 1 vstupenku v hodnotě od 790 Kč.
Soutěže – celý článek
10. 10. 2014
Postavili si domeček, mají dceru, ale je mezi nimi chladné prázdno. Buranteatr uvádí dialog o minulosti a existenciálních otázkách, o soužití a hledání jistot. Michálkovo docela obyčejné drama nabízí divákům jednoduchý příběh bez zbytečných příkras. Lehce, vtipně, a přesto s určitou tragikou prolínajících se dvou světů.
Divadla – celý článek
14. 10. 2014
Vyhlášení letošních laureátů se uskutečnilo již tradičně na Mezinárodním knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem ve středu 8. října 2014 v dopoledních hodinách. Kromě České republiky byli letos vyhlašováni vítězové z Albánie, Bulharska, Černé Hory, Islandu, Lichtenštejnska, Lotyšska, Malty, Nizozemska, Řecka, Srbska, Turecka a Velké Británie.
Knihy – celý článek
13. 10. 2014
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ryan Murphy
Stejná srdce
MagicBox
Režisér Ryan Murphy a scenárista Larry Kramer vypráví vážný, dojemný a místy velmi frustrující příběh počínající krize okolo HIV/AIDS na pozadí New Yorku začátkem 80. let.
Reklama:

Anketa:
Zajímá mě postoj zástupců mé radnice ke kultuře?
Ano (57.5%)
Ne (42.5%)


Soutěž:
Vyhrajte knihu Fóry v hantecu vo švestkách: Kdo je hemonka?
Policistka
Hasička
Prodavačka


Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2014 Radek Holík
Google+