Co se právě děje:
Karel Kahovec a George & Beatovens
Karel Kahovec je pěvecká hvězda 60. let, která nyní ve skupině George & Beatovens zastupuje tragicky zesnulého zpěváka Petra Nováka. Koncert 31. 1. od 20:30 v Metro Music Bar Brno.
Dvojitá rezervace
Situační komedii o přeplněné ložnici, dne 31. v 19:00 uvádí Činoherní scéna Městského divadla Brno.
Koncert skupiny První hoře
vystoupí v sobotu 31. 1. od 19:30 v brněnském klubu Melodka. Večer zpestří hosté v podobě „domácích“ The Muxx, kteří volně navazují na kapelu Mashy Muxx.
J. Offenbach: Les Contes d’Hoffmann (Hoffmannovy povídky) v přímém přenosu
Přímý přenos z jeviště Metropolitní opery v New Yorku, 31. 1. v 18:45 – Brno – Národní divadlo Brno, www.ndbrno.cz, kino Scala, www.kinoscala.cz.
Lužánecký swingocvý ples
K poslechu a tanci hraje Jazz Archiv Brno. Móda tanečníků ve stylu 20. a 30. let vítána, 31. 1. v 19:30, SVČ Lužánky, Lidická 50, Brno.
Zimní Henry Lee Fest
v klubu Mersey Brno s výbornou kapelou The Finally, 31. 1. od 19:00. Součástí večera je projekce videa z Henry Lee Festu 2014 ve Zbrojovce a výstava fotografií z Henry Lee Festu. .
Stay Tribute + RHCP Tribute, afterparty DJ Jimi Ripper
Společný koncert brněnských tribute bandů. O afterparty se postará DJ Jimi Ripper, 30. 1. ve 20:00, Sono Centrum, Veveří 113, Brno.
Country bál
Rádio Country a FT Records. K poslechu a tanci hrají: Jane Přístav Radimec a Old Horsese Taneční shoe La Quadrilla, 30. 1. od 19:00, KC Semilasso Brno.
Pololetní sportování
Mají rády vaše děti pohyb, hry a různé sporty? Jednodenní příměstský tábor, je zaměřený především na tyto aktivity, 30. 1. 9:00–16:00, SVČ Lužánky - pobočka Lesná, Milénova 13, Brno.
U2 Stay + Red Hot Chili Peppers revival
Společný koncert brněnských tribute bandů legendárních U2 a Red Hot Chili Peppers. O afterparty se postará DJ Jimi Ripper, 30. 1. od 20:00, SONO Music Club, Veveří 113 Brno.
Longital & Marián Slávka (bicie, klavír)
uvítá 30. 1. ve 20:00 Stará Pekárna Brno.
Sněhová královna (digital format - dabing)
Animovaný příběh natočený na motivy světoznámé pohádky od Hanse Christiana Andrsena, 30. 1. ve 14:00, Olympia Centrum, U Dálnice 777, Brno Modřice.
Čtyři století
Projděte s Filharmonií Brno čtyřmi stoletími klasické hudby. Od Mozartova klasicismu přes Schubertův romantismus až po 20. a 21. století, 29. a 30. 1. od 19:30, Besední dům Brno.
České korunovační klenoty na dosah
Výstava o mistrovských replikách a období vlády Karla IV. od 24. 1. (út-pá 9:00-17:00, so-ne 10:00-17:00), Letohrádek Mitrovských Brno (do 31. 3.).
Před sto lety spatřilo světlo světa první číslo skautského časopisu Junák!
Časopis přináší nápady a inspiraci skautkám a skautům, Dnes nabízí svým členům pět různých časopisů.  Jsou určeny pro různé věkové kategorie – od nejmladších kluků a holek po dospělé dobrovolníky ve vedení oddílů a příznivce skautingu.
Členové divadelního spolku Kašpar zamíří do Brna, aby tamním divákům počtvrté uvařili mimořádně vydatnou dávku Kašparovy polívky. Podávat se bude po tři večery od 6. do 8. února kde jinde než v Divadle Bolka Polívky a každý si v ní může najít kousek podle svého gusta.
Divadla – celý článek
30. 1. 2015
Třetí únorový týden se již podesáté stane svátkem nejen pro všechny milovníky španělského jazyka a španělských filmů, ale letos potěší i fanoušky jednoho z nejznámějších španělských herců Antonia Banderase. Právě jemu je totiž věnována jedna z festivalových sekcí. Program nabídne také výběr z aktuální španělské kinematografie a v neposlední řadě sekci mapující nejzajímavější latinskoamerické filmy.
Filmy – celý článek
30. 1. 2015
Rozhodli jste se podnikat chytře a s odvahou? Hledáte nástroje a lidi, kteří vám s tím pomohou? Nebaví vás dlouhé a nudné přednášky? Chcete se dozvědět hodně informací v krátkém čase a od odborníků z praxe? Přesně na těchto principech je postaven projekt Veletrh řešení. Průběh je plně uzpůsoben potřebám účastníků.
Vzdělání – celý článek
29. 1. 2015
Tereza Černochová už dávno není jednou z takzvaně prominentních dcer, které se seskupily pod značkou Black Milk. Naopak, sama se snaží rozjet vlastní hudební kariéru. Jak prozrazuje v titulním rozhovoru únorového magazínu kult., naděje do svého druhého alba Škrábnutí vkládá nemalé.
Media Hill – celý článek
28. 1. 2015
Ředitelka a hlavní protagonistka dnešního Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová napsala autobiografii Život na nitích, která nyní vychází i jako audiokniha. Vyprávění se pochopitelně chopila zkušená hlasová herečka a dabérka sama. S Kultem máte nyní možnost velice zdařilé CD vyhrát.
Soutěže – celý článek
27. 1. 2015
Hodiny minulosti? Dávná mytologie, která žije v našich nitrech a představách mnohdy jako démon, nebo naopak jako smířlivá poloha odevzdanosti a pokory? Soudobá hudba a minulost – jak to jde dohromady? Jak vnímáte minulost vy a jak ovlivňuje vaši současnost? Přijďte se k podobným úvahám inspirovat na náš koncert!
Hudba – celý článek
19. 1. 2015
Zřejmě nejtvořivější hudebník planety, milovník překvapení a okamžitých asociací Bobby McFerrin se příští rok vůbec poprvé v ČR potká na jednom pódiu s pianistou par excellence a mistrem hudebního humoru Chickem Coreou. Unikátní koncert se koná 17. června v hale Vodova, lístky jsou ovšem k dispozici již nyní na www.nejkoncerty.cz.
Hudba – celý článek
15. 1. 2015
Černá komedie o herci (M. Keaton), který se stal slavný především tím, že ztvárnil oblíbeného superhrdinu Birdmana. Jeho příběh sledujeme od chvíle, kdy se snaží prosadit v jedné z her na Broadwayi, i ve dnech, které předchází premiéře a kdy bojuje se svým egem, aby vzkřísil svoje rodinné vztahy, kariéru a sám sebe.
Filmy – celý článek
19. 1. 2015
Provokativní a mezinárodně uznávaný švédský režisér Ruben Östlund přináší ve svém čtvrtém celovečerním filmu mrazivou psychologickou studii moderní rodiny. Ve snímku Vyšší moc reflektuje jednání lidí v nečekaných a životu nebezpečných situacích, kdy“ zavládne „primitivní“ instinkt přežití.
Filmy – celý článek
17. 1. 2015
Před představením jsem neměl vůbec jasnou představu, kam jdu. Do divadla, nebo na studiové představení? Divadlo na Orlí v Brně je mladá scéna. Navíc označení Hudebně-dramatická laboratoř JAMU dává tušit, že jde o cosi výjimečného!
Divadla – celý článek
16. 1. 2015
Inscenovat velikána literatury a dramatu je pokaždé výzva. V Divadle U stolu se tentokrát rozhodli pro společné ztvárnění dvou jednoaktových her Antona Pavloviče Čechova Námluvy a Medvěd v režii Ondřeje Elbla. Inscenace hry, u nás známé zejména díky filmovému zpracování s Janem Werichem, je věrná předloze. Nepřináší nic novátorského, ale rozhodně pobaví.
Divadla – celý článek
15. 1. 2015
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Mark Twain
Dobrodružství Toma Sawyera
Omega
Tetička chce Toma zaměstnat natíráním plotu. Tenovšem trest vyřeší tak, že se příslovečný vlk nažere a koza zůstane celá. Co bylo dál se můžete dočíst na stránkách jedné z nejoblíbenějších amerických knih pro mládež.
Reklama:

Anketa:
Kolikrát jsem byl/a v roce 2014 v kině?
1-10 (15%)
11-20 (16.7%)
21-35 (16.4%)
36-50 (14.6%)
Vícekrát (15.3%)


Soutěž:
Vyhrajte novinku Petry Soukupové Bertík a čmuchadlo: Které nakladatelství knihu vydalo?
Argo
Jota
Host


Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2015 Radek Holík
Google+