Co se právě děje:
Šetrné elektromobily projedou přes Špilberk
Posádky ekologicky šetrných aut různých značek pojedou 7. 5. mezi 11:00 a 14:00 přes Brno a hrad Špilberk. Veřejnost se tam může seznámit s moderními elektromobily, dokonce se v nich budou moct i projet.
Běžecký závod daňových poradců

Srdečně zveme – nejen – daňové poradce a jejich spolupracovníky a kolegy, aby změřili své síly v běžeckém závodě v prostředí parku Lužánky, 7. 5. od 9:30 do 14:00, park Lužánky, Lidická Brno.

Výstava vín

7. 5. 10:00–19:00 ve Společenském sále na Pálavském náměstí č. 15 (zastávka trolejbusu č. 25, 26 – Bzenecká ve směru Novolíšeňská), pod záštitou starosty městské části Brno-Vinohrady PhDr. Jiřího Čejky.

Děkujeme maminkám
7. 5. od 14:00 v prostorách areálu Orla taneční skupina MOVE AROUND, folková skupina „Uši přejetý sáňkama“, v 16:15 koncert Hany a Petra Ulrychových s jejich Javory, na nádvoří kuřimského zámku, Křížkovského 48, Kuřim.
Rodičing festival
Inspirace nejen pro inovativní rodiče. Co mohou rodiče ovlivnit pro budoucnost dětí?, 7. 5. od 9:00 do 20:00, Brněnské výstaviště, Pavilon A.
Festival dobrého jídla a pití
proběhne v Brně na koupališti Riviéra 7. a 8. 5., nebude chybět jedinečná gastronomie, živé show pod vedením věhlasných šéfkuchařů a další bohatý doprovodný program včetně sobotního koncertu Petra Koláře.
Výstava vozů Jaguar přijede do brněnské Olympie
Ve dnech 6. až 22. května proběhne expozice i s bohatým doprovodným programem pod názvem Svět Jaguaru v obchodním centru Olympia Brno.
Oldies diskotéka
Dne 6. a 7. 5. od 21:00, DejaVu Oldies, Úvoz 26, Brno.
Soulový víkemd v Otevřené zahradě
6.–8. května se V Brně uskuteční další JOYFUL NOISE víkend, otevřený pro všechny zájemce o vícehlasý zpěv, od 18:00 do 19:00, Otevřená zahrada, Údolní 33, Brno.
Brněnský majáles
Největší akce svého druhu v ČR!, 6. 5., Brněnské výstaviště.
Záviš
Znojemský rodák i patriot, ale dlouho už cestovatel, který s kytarou přes rameno křižuje země české i blízkou cizinu, 6. 5. ve 20:00, vystoupí v klubu Mersey, Minská 15, Brno.
Oldies&Mix Lorenc
Hity z různých stylů, bavte se s námi. Na starý, ale taky ty nejnovější hity můžete zapařit na téhle party, 6. 5. od 21:00, Club Escape, suterén kuřimského zámku, Křížkovského 48, Kuřim.
Prodaný smích
Muzikál o ztraceném a znovu nalezeném smíchu, 5. 5. v 19:00, 6. 5. ve 14:00 a 19:00, 7. a 8. 5. v 19:00, 9. 5. v 18:00, 10. – 17. 5. v 19:00, Městské divadlo Brno, Lidická 16, Brno.
Made in USA
Od vrcholné baletní neoklasiky po strhující a pohybově vizuální divadlo, 5. a 6. 5. v 19:00, Janáčkovo divadlo Brno.
Nekřič na tmu – výstava Pavla Alberta
Výtvarník Pavel Albert vám na své první brněnské výstavě představí svoji grafickou tvorbu z posledních let od 5. 5. do 18. 6., Moravská zemská knihovna, Kounicova 65a, Brno.
Výstava 30. výročí časopisu Duha
Výstava přibližuje 30 let existence Duhy formou pestrého výběru ukázek z textů, medailonů spisovatelů, fejetonů, fotografií ... od 3. do 31. 5., Moravská zemská knihovna, Kounicova 65a Brno.
Zpátky do pohádky

Prostřednictvím asi 50-ti kostýmů, rekvizit a kulis si návštěvníci připomenou známé pohádky z tvorby Československé a následně České televize, 1. 5 – 30. 9., Státní hrad Veveří 1, Veverská Bítýška.

Latgale v proměnách času

Švýcarský výtvarník Vincent Flückiger představuje výstavu prací na jejíchž 23 černobílých kresbách s krátkými komentáři je nastíněn vesnický život v Latgale, do 19. 6., Palác šlechtičen, Kobližná 1, Brno.

Gabriela Preissová
Vernisáž výstavy 27. 4. od 17:00, Památník písemnictví na Moravě. Výstava: 28. 4 - 19. 6.
Dracula a ti druzí – Krvavá historii
Výstava o krvavé historii, která představí smyšlené bytosti, ale i reálné postavy z dávné minulosti toužící po lidských šťávách, od 23. 4. do 19. 6. v Letohrádku Mitrovských, Veletržní 19, Brno.
Indické tance
Přirozená terapie pro všechny typicky ženské fyzické i psychické potíže. Dochází k prokrvení a posílení svalstva pánevního dna, posílení hýžďového a břišního svalstva..., až do 27. 6. od 19:45, Centrum pro rodinu a sociální péči, Josefská 1, Brno.

Těžko uvěřit, že "Básníci" mají již šesté pokračování. Je jen málo českých snímků, pokud jsou vůbec nějaké, které by stárly se svými tvůrci i představiteli jako „naši“ Básníci režiséra Dušana Kleina a scenáristy Ladislava Pecháčka. Zatím poslední díl je na světě a mě tak napadá – co bude dál? Bude něco dál?!
Filmy – celý článek
6. 5. 2016

Letohrádek Mitrovských na Starém Brně připravil od 23. dubna do 19. června 2016 výstavu o krvavé historii, která představí smyšlené bytosti, ale i reálné postavy z dávné minulosti toužící po lidských šťávách. Nechybí stále docela neznámý český předobraz slavného Draculy Eleonora ze Schwanzenbergu, tipy na účinnou obranu vůči upírům nebo přehled všech typů jejich zubů. Tohle je výstava, která vás vysaje.
Výstavy – celý článek
6. 5. 2016

Po úspěšné pražské premiéře si nejnovější edici retrospektivních snímků Roberta Vana můžete prohlédnout či koupit také v brněnské Galerii Pekařská. Vytvořená černobílá kolekce pětadvaceti fotografií, nesoucí stejný název jako knižní publikace Fotka nemusí být ostrá, pochází z období let 1984 až 2015.
Výstavy – celý článek
5. 5. 2016

V ulicích Londýna se převaluje hustá mlha. Na každém rohu hrozí zubatá v podobě moru. Jiskřičky kultury ale září v každé době. Až se najednou rozhoří plamen nejslavnějšího dramatika všech dob. Jestli je Shakespeare pro mladou generaci cool, se rozhodla zjistit divadelní společnost StageArtCz.
Divadla – celý článek
4. 5. 2016

Co se stane s nálezcem neobyčejného kamene z vesmíru? Jaké tajemství se ukrývá pod tajemnou dlaždicí v lese? Proč půjde Karlíkovi při návštěvě botanické zahrady o život? To všechno a mnohem víc se dozvíte, pokud od 3. do 24. května zavítáte do obchodního centra Galerie Vaňkovka na CZ.KOMIKS – na výstavu soutěžních prací talentovaných českých a slovenských studentů středních a vysokých škol. 
Výstavy – celý článek
2. 5. 2016

V činohře Národního divadla Brno přivítají jaro stylově: unikátním činoherně-hudebně-tanečním projektem s názvem Otvírání studánek Alfréda Radoka. Původní hra Martina Sládečka v režii básníka jeviště J. A. Pitínského uctí nejen čtyřicáté výročí úmrtí jednoho z nejslavnějších českých režisérů Alfréda Radoka, ale vzpomene i brněnské premiéry slavné Martinů kantáty Otvírání studánek, od níž letos uplyne šedesát let. Už 29. dubna 2016 v Mahenově divadle!
Divadla – celý článek
29. 4. 2016

Na historické budově Mahenova divadla, stojící v centru Brna, dnes zavlála vlajka s nápisem: Hrajeme díla uprchlíků z celého světa, těch z minulosti i těch současných.
Divadla – celý článek
28. 4. 2016

Ačkoli jejich tvorbu znají fanoušci v celé republice, Rudolf Brančovský a kapela Poletíme? zůstávají do značné míry brněnskými patrioty. Frontman sám představuje natolik zajímavou osobnost, že položit mu v rámci jednoho rozhovoru dostatečně vyčerpávající otázky je téměř nemožné. Těm, které zvolila redakce Kultu, to však na zajímavosti rozhodně neubírá.
Media Hill – celý článek
28. 4. 2016

Laura (Barbora Štikarová) je hbitá, mrštná a paličatá holka. Touží se dostat do party parkouristů a spolu s nimi zdolávat překážky, které jí nastavuje městské prostředí. Přitom ji zaskočí láska, kterou pocítí k Lukymu (Toman Rychtera). A začne žít dvojí život.
Filmy – celý článek
28. 4. 2016

Už 6.–8. května se uskuteční další JOYFUL NO!SE víkend otevřený pro všechny zájemce o vícehlasý zpěv. Lektory budou Lukáš Prchal a Alice Bauer, členové mezinárodně úspěšné a cappella formace Skety.
Hudba – celý článek
27. 4. 2016

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete v režii Jany Kališové je hlavní novinkou letošních Letních shakespearovských slavností. Kromě premiéry nabídnou obě pražské scény dohromady ještě šest her a tři večery věnované památce Williama Shakespeara. Předprodej vstupenek na pražská představení začíná v úterý 26. dubna. Generálním partnerem Slavností je investiční skupina PPF.
Divadla – celý článek
26. 4. 2016
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Bill Nye
Nepopiratelné: Evoluce a věda o stvoření světa
Omega
Skvělou optikou vědy přístupnou všem se kniha staví do cesty fundamentalistickému smýšlení, které popírá zcela zjevné vědecké poznatky o vzniku světa a života na něm, a otevírá se všem, kteří se chtějí nechat uchvátit světem poznání.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2016 Radek Holík
Google+