Co se právě děje:
Co víte o Tygru sumaterském, Medvědu kamčatském nebo Plameňácích růžových? Můžete se zeptat co vás zajímá i dozvědět se, co nevíte. Při komentovaném krmení v ZOO Brno. Stačí si vybrat vhodný termín.
Šest pohlednic

Už jen do 26. července potrvá výstava v Domě Pánů Z Kunštátu, jež představuje stejnojmenný projekt fotografky Jolany Havelkové. Více než 150 autorů spojuje jeden motiv – pohlednice s autorčinou černobílou fotografií.

Tradiční akce největšího Moravského muzea, které ve státní svátky 5. a 6. července umožní vstup do všech muzejních objektů zdarma.
16. ročník Hudebního festivalu Znojmo se navzdory koronavirovým opatřením uskuteční v nezměněné podobě a v plném rozsahu. Je tak jednou z mála letních akcí, které se uskuteční v plánovaném termínu. Od 9. do 26. července 2020 se tak ve Znojmě a okolí odehraje více než 25 hudebních akcí. Ústředním tématem bude prolnutí divadla a hudby. Podtitul zní Hudba v divadle, divadlo v hudbě.

Hudba – celý článek
5. 7. 2020
Spojení hudebních legend napříč žánry – to přináší zbrusu nové dvojalbum se záznamem společného koncertu Hradišťanu, Spirituálu Kvintetu a Dagmar Peckové. Na první pohled netradiční hudební koktejl zaznamenal nebývalý posluchačský úspěch v loňském roce, kdy s ním tito interpreti brázdili koncertní pódia. Jak celý projekt vznikl, čím je mimořádný a do čeho dalšího se hodlá pustit – o tom je náš rozhovor s primášem Hradišťanu Jiřím Pavlicou.
Hudba – celý článek
4. 7. 2020
V zábavním vědeckém parku VIDA! vás o prázdninách čeká jedinečný 3D film Dinosauři a dílny s pokusy Cesta do Druhohor. Film vás zavede do doby, kdy Antarktida byla domovem obřích ještěrů. Společně s vědci odhalíte jejich příběhy skryté v zamrzlých skalách. Seznámíte se osmimetrovým masožravým dinosaurem i předchůdci krokodýlů se zuby ostrými jako břitva. V programu s pokusy si zase vyzkoušíte výbuch sopky nebo hledání pravěkých fosilií. V závěru si vyrobíte vlastního dinosaura na památku.

Time out – celý článek
3. 7. 2020
V době, kdy vás letní radosti neodvanou do jiných končin, můžete zažít mnoho příjemného i v Brně. Abyste prázdninovou sezonu prožili zajímavým a obohacujícím způsobem, je tu aktuální letní číslo Kultu.

Media Hill – celý článek
4. 7. 2020
Když herci divadlo kovají, tak radost rozdají. Po neplánované odmlce se s železnou jistotou vracejí nejen pod širé petrovské nebe herci z Městského divadla Brno, a to se světovou premiérou muzikálu O statečném kováři. Ano, jde přesně o tu pohádku, kde mladý Pavel Kříž s velkou palicí a odvahou zachraňuje tajemně zmizelé princezny.

Divadla – celý článek
2. 7. 2020
Terralóna, Vesmír 3D, Zrození planety Země – to jsou hlavní lákadla Hvězdárny a planetária Brno v průběhu letošního léta. Vezměme to ale po pořádku, klikněme na www.hvezdarna.cz.

Time out – celý článek
1. 7. 2020
Od tohoto týdne mají návštěvníci Technického muzea v Brně možnost navštívit novou výstavu, kterou se i přes mimořádná opatření v souvislosti s pandemii COVID-19 podařilo, i když v poněkud komornějším charakteru, otevřít. 

Výstavy – celý článek
27. 6. 2020
Po třech letech příprav se nyní na zámku v Oslavanech otevírá expozice lapidária Muzea v Ivančicích. Představí architektonické fragmenty, náhrobky a další kamenné artefakty z Ivančic a okolí datované od středověku až po 19. století. Lidé mohou lapidárium navštívit od 27. června 2020, prohlídky se budou o prázdninách konat denně kromě pondělí v 11.00, 13.00 a 15.00.

Výstavy – celý článek
27. 6. 2020

Masarykova univerzita si připomene justiční vraždu dr. Milady Horákové, která byla před 70 lety odsouzena a popravena během komunistických politických procesů. Vyvěšením černého praporu ve dnech 26. a 27. června se univerzita připojí k iniciativě Milada 70: Zavražděna komunisty.

Lidé – celý článek
24. 6. 2020
Legendární festival se vrací době navzdory. V době, kdy se ruší větší festivaly a i menší akce oznamují, že nebudou, přicházejí pořadatelé známé přehlídky TrutnOFF, v minulosti pořádané ve východočeském Trutnově, opět s něčím jiným a naopak oznamují, že bude!

Hudba – celý článek
23. 6. 2020
Příběh podle skutečných událostí vykresluje s dechberoucí autenticitou historii zaniklého města v Moravskoslezském kraji. Prvotina karvinské rodačky otevírá na velkorysé ploše stále poněkud opomíjené téma životů lidí závislých na těžbě uhlí na přelomu 19. a 20. století.

Knihy – celý článek
22. 6. 2020
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Hocek
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku
Universum
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku, za všech ročních období, pěšky, na kole i dalšími způsoby. Načerpejte inspiraci z tras navržených zkušeným cestovatelem. Popisy trasy jsou doplněny o mapy, tipy na zajímavosti po cestě a v neposlední řadě o nádherné fotografie
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+