Knihy

Zveřejněno dne 30. 11. 2021
Pejskové - nová pohádková knížka divadla MALÉhRY
Pejskové, třetí pohádková kniha divadla MALÉhRY, jehož domovskou scénou je brněnské Divadlo Bolka Polívky, je na světě. Knížka je plná veselých příběhů pro pobavení nejen dětí, ale i jejich rodičů a především všech, kteří mají rádi pejsky a nezapomněli, jaké to bylo být dětmi. Křtít se bude 9. prosince v 16.30 v Book Therapy na Zelném trhu v centru Brna za přítomnosti autorky Daniely Zbytovské a také dalších členek divadla MALÉhRY Nikoly Zbytovské a Barbory Seidlové. Kmotrou bude známá výtvarnice Vendula Chalánková. Pejsci a děti jsou vítáni!Jak se po úspěšných knihách Jak na příšery a Pohádky a MALÉhRY zrodili právě Pejskové? „Tentokrát je na ‚vině‘ uzavírka společenského života a doplnění on-line tvorby, která byla téměř rok jediným možným kanálem setkávání se herců s diváky. Každý člověk hledá své úniky od nepříjemností a řeší situaci po svém. My hledáme všechny způsoby tvorby, kterými bychom mohli potěšit nejen sebe, ale i naše okolí. Magickým únikem z reality jsou pohádky. Je v nich všechno možné, dokonce i zázraky, a jejich prostřednictvím člověk začne vnímat svět z jiného úhlu,“ shodují se Daniela Zbytovská, Nikola Zbytovská a Barbora Seidlová

Knížka Pejskové – Pohádky divadla MALÉhRY

Lukáš Matoušek spadl ze stromu a v tu chvíli se mu změnil svět. Začal totiž rozumět tomu, co starý kaštan říká, a vyhověl jeho prosbě posbírat igelitové pytlíky od svačin, které mu vítr zavál do koruny. Za to mu kaštan splnil tři přání. Lukáš si přál, aby si společně s několika kamarády vyměnili podobu se svými pejsky. A tak se stalo, že se děti staly pejsky a pejskové dětmi.

Představte si bernardýna, který v podobě malé holčičky Klárky běhá se soudkem na krku a zachraňuje zbloudilé v horách. Nebo chrtici Sany, jež v těle kulaté holčičky Ivanky vyhrává běžecký závod... Taková záměna skýtá mnoho dobrodružného a veselého, ale taky spoustu starostí a nových poznání.

Kniha má 120 stránek a je určena pro děti od čtyř let. Kromě pohádek a mnoha barevných ilustrací v ní najdou i rozkládací trojstránku ke hraní.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Sandra Brown
Lest
Ikar
Agent FBI Drex Easton neúnavně sleduje jediný cíl: vypátrat sériového vraha, známého jako Weston Graham. Za posledních třicet let Weston použil mnoho jmen a nespočet převleků, což mu umožnilo okrást osm bohatých žen, než zmizely beze stopy.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2022 Radek Holík
Google+