Knihy

Zveřejněno dne 13. 7. 2021
RECENZE: Srdíčko podruhé
Literatura pro dívky a milovnice koní zaznamenala po letech velký nostalgický návrat. Sága Heartland, dříve vydávaná pod názvem Srdíčko, z pera Lauren Brooke provázela dospíváním mnoho dívek, které byly členkami tehdejšího Pony Clubu, a současně inspirovala tvůrce stejnojmenného seriálu. Ten můžeme rovněž sledovat na našich televizních stanicích, nyní běží na Prima LOVE.Když před 15 lety vyšel pod taktovkou dnes již neexistujícího nakladatelství Stabenfeldt první díl série Srdíčko, zřejmě žádná z dívek, které ji četly, netušila, že přeroste do ságy o 26 epizodách. Ani to, že se po letech dočká návratu a vydání pro veřejnost – Stabenfeldt totiž distribuovalo knihy pouze pro členy klubu. Podmínka členství nakonec žádnou překážkou nebyla a o knižní sáze má dnes dosti specifická komunita kolem koní velmi dobré povědomí.

Série získala novou obálku a došlo pochopitelně i ke změnám v překladu. Vydavatelství rovněž zvolilo návrat k původním jménům a názvům bez počeštění, kniha však má stejné kouzlo jako před lety. Vypráví o koňském útulku – místě, kde mohou týraní a zlomení koně najít úkryt před krutou minulostí a naučit se znovu věřit lidem. Je to nenáročné oddechové čtení pro mládež, respektive dívky, nicméně skryté poselství pro všechny milovnice koní a budoucí jezdkyně o následcích nevhodného chování ke zvířatům v sobě nese dál.

Druhý díl řady Heartland: Po bouři se objevil na pultech letos koncem dubna a dá se očekávat, že i další je již na cestě. Nechme se překvapit, zda si získá i srdce dnešní generace malých milovnic koní.

Hodnocení: 80 %

Redakce
Článek otištěn v Kult 07/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gilles de Maistre
Vlk a lev
Bontonfilm
Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed kanadské divočiny. Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+