Knihy

Zveřejněno dne 4. 6. 2021
Nové knihy do sluchátek od Albatrosu
Milovníci knih, slyšte. Nakladatelství Albatros si pro vás připravilo čtveřici nových audioknih. Dáváte-li přednost poslechu před četbou, toto je ideální čas dopřát si kvalitní literární zážitek – zvládnete to i v autě cestou do práce. Tuzemský průvodce Zmizelá Šumava, detektivky Sněhulák a Údolí a nostalgický román Pampeliškové víno se již těší do vašich uší.Průvodcem Šumavou se vám stane hlas Petra Štěpánka, který pro vás Zmizelou Šumavu načetl. Podíváte se s ním do míst, která byla časem a bouřlivými událostmi 20. století zcela vymazána z dnešních map. V této drsné horské oblasti silně poznamenané oběma světovými válkami, odsunem Němců i uzavíráním hranic se odehrává 21 různorodých příběhů. Ty se prolínají celou knihou a vyprávějí nejen o životě horského obyvatelstva, ale rovněž o bohaté kulturní a průmyslové historii celého regionu.

Milovníci detektivek zajásají, jsou pro ně totiž připraveny hned dva zbrusu nové krimi příběhy. Jo Nesbø přichází se 7. dílem série o detektivu Harrym Holeovi, který nese příhodný název Sněhulák. Proč se v zahradě objevil záhadný sněhulák, jehož nikdo z rodiny nepostavil? Kam zmizela matka rodiny Birte, po níž zbyla pouze šála na sněhulákově krku? A jakou roli zde hraje první sníh? Harry Hole si tentokrát musí poradit s případem, s nímž je úzce spojena nejen jeho nová kolegyně, ale i někdo jemu velmi blízký. Dramatický příběh vám převypráví David Matásek.

Druhým zástupcem detektivního žánru je Údolí čtené Jiřím Schwarzem a podíváte se zde do údolí v srdci Pyrenejí. Po sesuvu půdy se ocitnou obyvatelé tamní vesnice v pasti, zcela bez možnosti úniku před sériovým vrahem, po jehož řádění zůstávají pouze krutě znetvořené oběti. Kniha je dalším pokračováním série o kriminalistovi Martinu Servazovi, jehož bývalá partnerka Marianne zůstala v údolí také uvězněna a zoufale volá o pomoc. Martin tentokrát jedná na vlastní pěst, jelikož je vedením policie suspendován. Strach a hněv obyvatel údolí se přitom stále stupňuje.

Raye Bradburyho, autora poslední nové audioknihy Pampeliškové víno, známe převážně jako tvůrce science fiction nebo hororu. Pampeliškové víno se však těmto škatulkám znatelně vymyká – skrývá v sobě prvky nostalgie a vzpomínek na bezstarostná dětská léta. Na americký Středozápad – do městečka Illinois v ospalém létě 1928 – vás přenese hlas Jiřího Dvořáka. Pustíte se do lisování pampeliškového vína, prozkoumáte tajemné lesy a seznámíte se se záhadným Samotářem, který děsí nejen dvanáctiletého Douglase, ale i ostatní obyvatele městečka Green Town. Žánr science fiction kniha nicméně nezapře, jelikož se zde realita mísí se sny a fantastickými událostmi, což je přesně Bradburyho styl.

PR
Článek otištěn v Kult 06/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Dominik Landsman
Karanténa s moderním fotrem
Ikar
Moderní fotr, Čeněk a Nataša v karanténě! To si takhle jednoho prosluněného odpoledne dá někdo v Číně na stojáka u stánku netopýra na loupačku a za pár měsíců, na opačné straně zeměkoule, jste vy zavření doma, protože venku číhá smrt, šijete roušky a krotíte vášně hyperaktivního školáka, jehož vzdělání částečně padlo na vás – školy jsou totiž zavřené.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+