Knihy
Jelikož obálku knihy v předchozích vydáních většinou zdobí kresba postavy protínající cílovou pásku, svádí to k myšlence, že onen „boj o první místo“ je především bojem o vítězství v běžeckém závodě. Příběh je ovšem mnohem složitější.
Knihy – celý článek
19. 9. 2021
Poprvé tato kniha vyšla ještě jako samizdat. Když pak vyšla oficiálně, bylo to krátce před Havlovým zvolením prezidentem, aby se občané seznámili s novou hlavou státu – vůdčím představitelem dosavadního protikomunistického odboje.

Knihy – celý článek
12. 10. 2021
Darth Vader – jméno stejně zlověstné jako slavné. Je to takřka čtyřicet pět let, co se objevil na plátnech kin a jeho sípání vyděsilo fanoušky po celém světě. Vader se zařadil mezi nejproslulejší fiktivní zloduchy a trůní zde po boku profesora Moriartyho, Saurona či Lorda Voldemorta. Právě o Dartu Vaderovi vypráví nový komiks Star Wars: Moře v plamenech – Pevnost Vader vydaný nakladatelstvím Egmont.

Knihy – celý článek
6. 10. 2021
„Vím jistě, že se nejmenuji Piranesi.“ Fráze, která asi nejlépe vystihuje podstatu této knihy. O člověku, který se domnívá, že je mu mezi třiceti a pětatřiceti lety, a zapisuje si svá pozorování v domě Síní, Soch a Přílivů.

Knihy – celý článek
21. 9. 2021
Po mimořádném úspěchu Záhady hlavolamu se Jaroslav Foglar rozhodl (spíš byl čtenáři opět donucen) ve vyprávění o Stínadlech pokračovat. A přestože napsal neméně vzrušující příběh, po jeho přečtení vyvstává otázka, oč byla Stínadla v Záhadě hlavolamu atraktivnější, když byla ještě tajemná.

Knihy – celý článek
14. 9. 2021
Události posledních dvou let všem na celém světě připomněly, jak významná je pro nás medicína. Takřka v přímém přenosu jsme sledovali nové poznatky o covidu-19 i o tom, jakými způsoby se s ním vypořádávají na jednotlivých kontinentech. Nadále čekáme na lék a vakcína se stala jedním z nejzásadnějších témat hovorů i rozepří. Zajímá-li vás, jak to s léčením a pokroky v medicíně vypadalo před poslední pandemií, sáhněte po komiksu Jeana-Noëla Fabianiho a Phillipa Berkoviciho s příhodným názvem Neuvěřitelné dějiny lékařství.

Knihy – celý článek
27. 7. 2021
Říká se, že šaty dělají člověka. Kniha Ladislava Špačka Byznys, etiketa a komunikace ovšem demonstruje, že šaty mohou dělat i obchod. A protože obchod je nikdy nekončící aktivita, není překvapením, že je obchodní etiketa i součástí volného času. Možná proto má kniha tolik stran.

Knihy – celý článek
20. 7. 2021
Literatura pro dívky a milovnice koní zaznamenala po letech velký nostalgický návrat. Sága Heartland, dříve vydávaná pod názvem Srdíčko, z pera Lauren Brooke provázela dospíváním mnoho dívek, které byly členkami tehdejšího Pony Clubu, a současně inspirovala tvůrce stejnojmenného seriálu. Ten můžeme rovněž sledovat na našich televizních stanicích, nyní běží na Prima LOVE.

Knihy – celý článek
13. 7. 2021
Ještě nemáte program na prázdniny? Můžete se inspirovat vyprávěním o skupině chlapců, kteří se rozhodli společně pátrat po přírodní zajímavosti staré stovky milionů let. A jak už to tak ve Foglarových románech bývá, kde jinde než v opuštěném kraji za městem.

Knihy – celý článek
6. 7. 2021
Nejpozději od bestsellerové Hany z roku 2017 jsou novinky Aleny Mornštajnové jedny z nejočekávanějších. Nejinak tomu bylo i letos, než v polovině dubna vyšel další román, tentokrát s názvem Listopád a klíčem na obálce. Vydání se opět ujal brněnský Host, jenž je pro Mornštajnovou už tradiční platformou.

Knihy – celý článek
22. 6. 2021
Starší články ze sekce Knihy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Paula Brackston
Krámek se starožitnostmi
Red
Xanthe a její matka Flora opouštějí Londýn, aby začaly znovu a převzaly vedení obchodu se starožitnostmi v historickém městečku Marlborough. Xanthe s některými nalezenými starožitnostmi cítí zvláštní spojení: Když se jich dotýká, dokáže vycítit jejich minulost a jejich příběhy.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+