Knihy
Moravská zemská knihovna byla pro veřejnost uzavřena již 11. března. Od prvních okamžiků se snažila svým čtenářům přiblížit možnosti využití elektronických zdrojů přístupných na dálku.
Knihy – celý článek
8. 4. 2020
Anthony Horowitz (*1955) už dávno není jen autorem populární detektivní série o Alexi Riderovi pro děti, které se celosvětově prodalo 19 miliónů výtisků. V současné době patří k nejznámějším scenáristům a spisovatelům ve Velké Británii.
Knihy – celý článek
3. 4. 2020
Sdružení přátel Jaroslava Foglara (SPJF) je spolkem s celostátní působností sídlícím v Brně. V letošním roce oslaví již 30 let své existence – na konci dubna 1990 mu sám legendární autor knih pro mládež udělil souhlas s používáním jeho jména v názvu. Nejen o tom, jak dnes vypadá práce s odkazem Jaroslava Foglara, jsme si povídali se současným předsedou SPJF Vojtěchem Hanušem.

Knihy – celý článek
2. 4. 2020
Kreslířka a vystudovaná scénografka Klára Tellnerová, známější pod uměleckým jménem Toy_Box, na sebe vedle příspěvků do různých časopisů a street artových prací výrazněji upozornila komiksovou novelou Moje kniha Vinnetou, která je stabilně vyprodaná. Nedávno též vyšly její ilustrace v knižním výboru z blogu Žena filmového kritika. Toy_Box nyní v Praze pořádá kurzy malování komiksů. Právě tím se zabývá ve své nové knize, jednoduše nazvané Komiksová učebnice komiksu.
Knihy – celý článek
26. 3. 2020
Pokračování světoznámého románu Dej mi své jméno. Životy Olivera a Elia jdou dál každý svým směrem, prožívají další vzlety, pády a nové lásky. Opět se ale najdou a tentokrát si kladou otázku, co je opravdová láska a zda je pravda, že ta stará nerezaví.

Knihy – celý článek
19. 3. 2020
Krátká novela úspěšné české autorky. Dojemný psychologický příběh o dvanáctileté Báře, která se složitě vypořádává s konflikty ve vlastní rodině. Jedinou útěchou je jí kreslení. Jak s tím vším ale souvisejí vrány hnízdící na stromě před domem?

Knihy – celý článek
17. 3. 2020
V edici Fobos vydavatelství Knihy Dobrovský vyšel minulý rok Výpadek systémů, první díl knižní série Z deníků robokata, vyprávějící o dobrodružstvích androida, který se dostává do patálií během svých cest obydleným vesmírem. Martha Wells za Výpadek systémů obdržela značné uznání – kniha se stala New York Times bestsellerem a vyhrála literární ceny Hugo a Nebula Awards. Od té doby vydala o tomto sebeuvědomělém androidu tři nové díly – třetí díl pod názvem Chybný protokol vyšel letos v únoru. Jednotlivě jsou to strhující dobrodružství, ale dohromady tvoří ještě větší příběh o stroji, který postupně poznává, co to znamená být člověkem.

Knihy – celý článek
14. 3. 2020
Tuzemský sociolog a analytik vydává populárně naučnou knihu o "chudobě, vzdělávání, populismu a dalších výzvách české společnosti". Věnuje se v ní problémům, kterým čelí dnešní společnost v Česku i v zahraničí, jakou jsou například dezinformace, exekuce, omezené možnosti uplatnění nebo budoucnost práce.
Knihy – celý článek
25. 2. 2020
Blog oceněný v loňském roce Magnesií Literou vychází nyní knižně. Autorčino vyprávění o bolesti a beznaději života poznamenaného alkoholismem se dočkalo širokého čtenářského ohlasu a svou upřímností a otevřeností přispívá k odtabuizování ženské závislosti na alkoholu.
Knihy – celý článek
20. 2. 2020
Literárními cenami ověnčený brněnský rodák Jan Němec vydal v uplynulém roce novou, v pořadí čtvrtou knihu. Po básnické sbírce z roku 2007 a sbírce povídek z roku 2009 následoval v roce 2013 vynikající životopisný román Dějiny světla, pojednávající o slavném českém fotografovi Františku Drtikolovi.

Knihy – celý článek
12. 2. 2020
Starší články ze sekce Knihy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Pavel Gejdoš
Věže České republiky
Plot
Po publikaci Rozhledny, která zmapovala stavby postavené cíleně pro turisty za účelem výhledu, přichází kniha věnovaná věžím, tedy budovám, které vznikaly za jinými účely – jako okrasa, dominanta, průmyslová stavba, ukázka stavebního mistrovství či pragmaticky jako místo, odkud hlásný či ponocný z nadhledu hlídal město. Pavel Gejdoš, spoluzakladatel Klubu přátel rozhleden, pečlivě vybral 405 nejzajímavějších, nejkrásnějších a nejdostupnějších věží u nás. Jeho knihu můžete brát jako encyklopedický přehled, ale také jako vybídnutí k procházce historií či malebnou krajinou naší země.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+