Knihy
Vznik této knihy si vynutila popularita kresleného seriálu o Rychlých šípech. Jaroslav Foglar tehdy podlehl tlaku čtenářů a začal psát první stínadelské dobrodružství slavné pětice. Román pak vycházel v Mladém hlasateli na pokračování a jeho podtitul zněl přímo mysteriózně: Přepodivný příběh ze života Rychlých šípů.

Knihy – celý článek
15. 6. 2021
Úspěšné české spisovatelce a překladatelce Aleně Mornštajnové vychází nová kniha Listopád. Dramatický román vykresluje život ve fiktivním světě, kde železná opona v listopadu 1989 nikdy nepadla. V následujícím rozhovoru promluvila o svých starších knihách nebo o budoucnosti. Proč tolik miluje psaní pohádkových příběhů a kde sbírá inspiraci pro svá díla?

Knihy – celý článek
8. 6. 2021
Milovníci knih, slyšte. Nakladatelství Albatros si pro vás připravilo čtveřici nových audioknih. Dáváte-li přednost poslechu před četbou, toto je ideální čas dopřát si kvalitní literární zážitek – zvládnete to i v autě cestou do práce. Tuzemský průvodce Zmizelá Šumava, detektivky Sněhulák a Údolí a nostalgický román Pampeliškové víno se již těší do vašich uší.

Knihy – celý článek
4. 6. 2021
Jméno Jan Tleskač je jistě málokomu zcela cizí. Příběh zámečnického učně, který sestrojil létající kolo a jeho plány ukryl před svou smrtí do bájného ježka v kleci, letos slaví již 80. výročí. U příležitosti významného jubilea vychází restaurovaný autentický Deník Jana Tleskače i výroční 10. vydání Foglarovy Záhady hlavolamu u nakladatelství Albatros.

Knihy – celý článek
1. 6. 2021
Osobnost Karla Absolona jsme vám v loňském květnovém čísle našeho magazínu představili ve formě medailonku. Nakladatelství Academia se mu nyní věnuje daleko obšírněji. V knize nazvané jednoduše Karel Absolon o tomto jeskynním badateli a archeologovi píšou hned tři představitelé moravské vědy.

Knihy – celý článek
18. 5. 2021
Imaginace Johna Ronalda Reuela Tolkiena přes osmdesát let ohromuje čtenáře na celém světě a v moderní době i milovníky filmů a hráče videoher. Oxfordský profesor stvořil svět s úžasnými národy, bohatou historií, kulturou, rozličnými jazyky a krajinou – kouzelnou a zároveň důvěrně známou. Této krajině a jejím zdrojům inspirace se věnuje kniha Johna Gartha Světy J. R. R. Tolkiena.

Knihy – celý článek
15. 5. 2021
Ústřední postavou románu je Pavel Zeman. Chlapec, který se na počátku příběhu musí vyrovnat s tragickým skonem svého otce. Když se následně s maminkou přestěhují do jejího rodiště, aby „zapomněli“, nalezne útěchu až v náruči rozhlehlého a opuštěného kraje za městem, v tzv. Jezerní kotlině. Díky ní záhy nalezne i kamaráda, ke kterému by si za normálních okolností asi cestu nenašel.
Knihy – celý článek
11. 5. 2021
Marka Ebena jako moderátora, hudebníka a herce jistě není potřeba představovat. Co ale takový Marek Eben jako spisovatel? Málokdo ví, že jeho krátké tematické texty v několika posledních letech vycházely časopisecky. Nakladatelství Brána tyto sloupky pod názvem Myšlenky za volantem loni souborně vydalo, a to nezvykle v kroužkové vazbě.
Knihy – celý článek
4. 5. 2021
Kniha Věř, běž a dokážeš je prvním a prozatím jediným literárním počinem zpěváka a rappera Raega. Její stránky vypráví příběh kluka, jehož život nebyl kvůli nadváze a napůl vietnamskému původu vůbec růžový. Přečtete si o zážitcích, které by zaručeně každého člověka poslaly mocným direktem na to nejhlubší psychické dno. Právě tenhle kluk se od něj dokázal odrazit.
Knihy – celý článek
25. 4. 2021
Mnoho řemesel v průběhu dějin ztratilo svůj význam a dnes je zná jen malé množství badatelů a nadšenců. Netýká se to však platnéřství. To sice pozbylo svůj praktický účel, ale i dnes najdeme skutečné platnéře. Patří mezi ně i Petr Brožek, jenž se rozhodl se svým oborem seznámit širší veřejnost a učinil tak vynikající knihou s prostým názvem Platnéřství.
Knihy – celý článek
20. 4. 2021
Starší články ze sekce Knihy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Robert Zemeckis
Čarodějnice (The Witches)
Warner Bros. Pictures
Film natočený podle oblíbené knihy Roalda Dahla vypráví humorný a dojemný příběh mladého chlapce a jeho babičky, kteří se střetnou se skupinou klamně okouzlujících avšak ďábelských čarodějnic.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+