Knihy
Příběh podle skutečných událostí vykresluje s dechberoucí autenticitou historii zaniklého města v Moravskoslezském kraji. Prvotina karvinské rodačky otevírá na velkorysé ploše stále poněkud opomíjené téma životů lidí závislých na těžbě uhlí na přelomu 19. a 20. století.

Knihy – celý článek
22. 6. 2020
Podle nakladatele se této části Brna přezdívá Bronx až posledních třicet let. Proč se tedy kniha jmenuje Krvavý Bronx, když jde o příběhy inspirované událostmi vesměs z druhé poloviny 19. století? Ani o vyložené krvavosti se v ní příliš mluvit nedá.

Knihy – celý článek
15. 6. 2020
Jméno ve Francii žijící architektky a ilustrátorky Romany Riba-Rollingerové je v českých literárních kruzích téměř neznámé, ačkoli jí v loňském roce vyšla v češtině už třetí kniha

Knihy – celý článek
9. 6. 2020
Mezinárodní bestseller o síle vzdělání a o osvobození sebe sama i za cenu ztráty těch nejbližších. Autorka životopisného románu vyrostla v horách v izolaci mormonské rodiny, přesto se dokázala z neutěšeného prostředí vymanit a vystudovat tři univerzity.

Knihy – celý článek
2. 6. 2020
Už řadu let jsou v kurzu autobiografie, zlí jazykové by řekli, že je píše každý druholigový fotbalista i umělec. Jen málokdo se každopádně může pochlubit životem tak bohatým, plným osobních vzpomínek na klíčové momenty 20. století, jako Barbara Coudenhove-Kalergi.

Knihy – celý článek
26. 5. 2020
V jedné z recenzí na novou knihu Michala Viewegha jsem četl, že její námět by se hodil spíš k povídce. V té by ovšem autor neměl dostatečný prostor, aby lépe vykreslil pozadí událostí i charaktery postav. Přitom právě ona rozpracovanost knihy mě přesvědčila, že věci, které působí na první pohled až absurdně, jsou naopak celkem normální.

Knihy – celý článek
19. 5. 2020
Herce Luďka Sobotu není třeba představovat. Většině lidí se při vyslovení jeho jména vybaví komický chlapík, který jako by neuměl do pěti počítat. Luděk Sobota se s touto nálepkou nespokojil. Komika mu sice zůstala vlastní, ovšem uplatňuje ji také ve vlastní literární tvorbě a nejde jen o sepisování divadelních scének. Nedávno mu vyšla vzpomínková kniha Holé a trapné dýchání, kde s lehkostí zachycuje nejrůznější životní eskapády a postřehy. Co na to říká jeho okolí a stane se psaní jeho druhou profesí? Dozvíte se v následujícím rozhovoru!

Knihy – celý článek
17. 5. 2020
Sdružení přátel Jaroslava Foglara (SPJF) je spolkem s celostátní působností sídlícím v Brně. V letošním roce oslaví již 30 let své existence – na konci dubna 1990 mu sám legendární autor knih pro mládež udělil souhlas s používáním jeho jména v názvu. Nejen o tom, jak dnes vypadá práce s odkazem Jaroslava Foglara, jsme si povídali se současným předsedou SPJF Vojtěchem Hanušem.

Knihy – celý článek
2. 5. 2020
Novinka známé současné spisovatelky Radky Třeštíkové vyjde 14. května a bude to pořádná jízda! V knize Foukneš do pěny se čtenáři setkají s hlavní hrdinkou, která po rozchodu sedne do auta a rozhodne se dojet až na konec světa. A určitě nepůjde o projížďku růžovým sadem

Knihy – celý článek
19. 4. 2020
Řeč je o knihách, které jsou určeny dětským čtenářům. Tedy čtenářům, kteří jsou ve věku, kdy se tvoří citový vztah ke čtení, který mnohdy vydrží do konce života. V tom dobrém i v tom odmítavém. Jakou knihu vybrat, aby čtení děti bavilo a nepovažovaly ho za nutné zlo? Na pomoc přichází Městská knihovna v Praze a portál Knihovny.cz, provozovaný Moravskou zemskou knihovnou – spuštěním webu http://ctenidetem.knihovny.cz/.
Knihy – celý článek
17. 4. 2020
Starší články ze sekce Knihy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Petr Borkovec
Věci, které ztrácíme
Meandr
Ty jednou někde necháš vlastní hlavu! Minule klíče, včera šála – a teď sluchátka! Na co prosím tě myslíš?“ Leporelo o věcech, které často ztrácíme. Které zapomínáme ve vlaku, ve škole, na plotě, v obchodě nebo kdovíkde. O věcech, s nimiž se už neshledáme...
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+