Knihy
Po mimořádném úspěchu Záhady hlavolamu se Jaroslav Foglar rozhodl (spíš byl čtenáři opět donucen) ve vyprávění o Stínadlech pokračovat. A přestože napsal neméně vzrušující příběh, po jeho přečtení vyvstává otázka, oč byla Stínadla v Záhadě hlavolamu atraktivnější, když byla ještě tajemná.

Knihy – celý článek
14. 9. 2021
Události posledních dvou let všem na celém světě připomněly, jak významná je pro nás medicína. Takřka v přímém přenosu jsme sledovali nové poznatky o covidu-19 i o tom, jakými způsoby se s ním vypořádávají na jednotlivých kontinentech. Nadále čekáme na lék a vakcína se stala jedním z nejzásadnějších témat hovorů i rozepří. Zajímá-li vás, jak to s léčením a pokroky v medicíně vypadalo před poslední pandemií, sáhněte po komiksu Jeana-Noëla Fabianiho a Phillipa Berkoviciho s příhodným názvem Neuvěřitelné dějiny lékařství.

Knihy – celý článek
27. 7. 2021
Říká se, že šaty dělají člověka. Kniha Ladislava Špačka Byznys, etiketa a komunikace ovšem demonstruje, že šaty mohou dělat i obchod. A protože obchod je nikdy nekončící aktivita, není překvapením, že je obchodní etiketa i součástí volného času. Možná proto má kniha tolik stran.

Knihy – celý článek
20. 7. 2021
Literatura pro dívky a milovnice koní zaznamenala po letech velký nostalgický návrat. Sága Heartland, dříve vydávaná pod názvem Srdíčko, z pera Lauren Brooke provázela dospíváním mnoho dívek, které byly členkami tehdejšího Pony Clubu, a současně inspirovala tvůrce stejnojmenného seriálu. Ten můžeme rovněž sledovat na našich televizních stanicích, nyní běží na Prima LOVE.

Knihy – celý článek
13. 7. 2021
Ještě nemáte program na prázdniny? Můžete se inspirovat vyprávěním o skupině chlapců, kteří se rozhodli společně pátrat po přírodní zajímavosti staré stovky milionů let. A jak už to tak ve Foglarových románech bývá, kde jinde než v opuštěném kraji za městem.

Knihy – celý článek
6. 7. 2021
Nejpozději od bestsellerové Hany z roku 2017 jsou novinky Aleny Mornštajnové jedny z nejočekávanějších. Nejinak tomu bylo i letos, než v polovině dubna vyšel další román, tentokrát s názvem Listopád a klíčem na obálce. Vydání se opět ujal brněnský Host, jenž je pro Mornštajnovou už tradiční platformou.

Knihy – celý článek
22. 6. 2021
Vznik této knihy si vynutila popularita kresleného seriálu o Rychlých šípech. Jaroslav Foglar tehdy podlehl tlaku čtenářů a začal psát první stínadelské dobrodružství slavné pětice. Román pak vycházel v Mladém hlasateli na pokračování a jeho podtitul zněl přímo mysteriózně: Přepodivný příběh ze života Rychlých šípů.

Knihy – celý článek
15. 6. 2021
Úspěšné české spisovatelce a překladatelce Aleně Mornštajnové vychází nová kniha Listopád. Dramatický román vykresluje život ve fiktivním světě, kde železná opona v listopadu 1989 nikdy nepadla. V následujícím rozhovoru promluvila o svých starších knihách nebo o budoucnosti. Proč tolik miluje psaní pohádkových příběhů a kde sbírá inspiraci pro svá díla?

Knihy – celý článek
8. 6. 2021
Milovníci knih, slyšte. Nakladatelství Albatros si pro vás připravilo čtveřici nových audioknih. Dáváte-li přednost poslechu před četbou, toto je ideální čas dopřát si kvalitní literární zážitek – zvládnete to i v autě cestou do práce. Tuzemský průvodce Zmizelá Šumava, detektivky Sněhulák a Údolí a nostalgický román Pampeliškové víno se již těší do vašich uší.

Knihy – celý článek
4. 6. 2021
Jméno Jan Tleskač je jistě málokomu zcela cizí. Příběh zámečnického učně, který sestrojil létající kolo a jeho plány ukryl před svou smrtí do bájného ježka v kleci, letos slaví již 80. výročí. U příležitosti významného jubilea vychází restaurovaný autentický Deník Jana Tleskače i výroční 10. vydání Foglarovy Záhady hlavolamu u nakladatelství Albatros.

Knihy – celý článek
1. 6. 2021
Starší články ze sekce Knihy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Selma Dell´Olio
Fellini a duchové
Pannonia Ent
Nahlédněte u příležitosti 100. výročí narození režiséra a držitele pěti Oscarů Federica Felliniho (Sladký život, Amarcord, Osm a půl, Giulietta a duchové) do jeho “skrytého světa”. Dokument ukáže množství dosud neodhaleného archivního obsahu a slavných filmových ukázek, které pomohou vykreslit unikátní vztah italského maestra k duchovnu a nadpřirozenu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+