Knihy
"Víte, jaký je to pocit, když vám ze dne na den nepřijde domů manžel? Představte si, že vám odejde do práce zdravý člověk, že už nikdy nepřijde, že vás nikdy nepohladí, že se nikdy nepomilujete, že vás nechytne za ruku… Nejde říct: chlapů je milion. Ten váš je jeden." Tak zní úvod k pozoruhodné knize, kterou letos vydalo malé nakladatelství sídlící v Želešicích u Brna. Editorka Kamila Hladká do ní kromě výpovědí konkrétních pamětnic, jež tvoří jeho stěžejní část, zahrnula množství fotografií a materiálů z rodinných archivů. Za pomoci toho všeho kniha Hornické vdovy vypráví trochu jiný příběh hornictví, než na jaký jsme zvyklí.

Knihy – celý článek
19. 11. 2019
Listopadový čas je pochmurný sám o sobě, v tomto období se nabízí četba spíše něčeho klidnějšího a veselejšího. Koho ale chladné počasí nechává chladným, ten se může pustit do temné novinky Miloše Urbana KAR.
Knihy – celý článek
17. 11. 2019
Divadlo Feste přináší osmý ročník Festivalu scénických čtení SPECIFIC, který se zaměřuje na současné indické drama. V podobě tří scénických čtení představí dramatické texty, které vzešly z unikátní spolupráce s indickými akademiky, dramaturgy a překladateli Sarah Mariam a Amiteshem Groverem.
Knihy – celý článek
12. 10. 2019
Brno s Lipskem si řeknou AHOJ! Tento podzim ožije Moravská zemská knihovna v Brně nejen novým leskem díky právě skončené rekonstrukci, ale hlavně bohatým programem dvouměsíčního festivalu AHOJ Brno! Echo Lipska.

Knihy – celý článek
21. 9. 2019
Patří k nejoblíbenějším autorkám píšícím pro děti a mládež, její knihy najdete v hojném počtu v knihkupectvích i dětských odděleních knihoven. Řeč je o Ivoně Březinové, pro niž se psaní stalo životním povoláním i koníčkem. Vymýšlí příběhy napínavé, o dobrodružstvích, jež by chtěl každý školák zažít. Ve svých knihách se ale nebojí zaměřit ani na vážnější témata a problémy, s nimiž se nejmladší generace potýká.

Knihy – celý článek
18. 9. 2019
Při pohledu do tiráže mě nejprve napadla otázka, zda knize, která vyšla v originále téměř před třiceti lety (čtete dobře) a věnuje se tak dynamicky se měnícímu odvětví, jako je filmový průmysl, má dnes ještě smysl věnovat větší pozornost. Ale pokud ji (letos) přeložil samotný Jan Svěrák, pak zjevně má.

Knihy – celý článek
13. 9. 2019
Romány pražské prozaičky Viktorie Hanišové jsou těžkým čtením. Debutovala Anežkou o adopci romské holčičky nevyrovnanou matkou, pokračovala úspěšnou Houbařkou, poznamenanou sexuálním zneužíváním v dětství, a nyní volnou trilogii završuje Rekonstrukce, která otevírá téma nejtěžší – vraždu dítěte. Ani zde ale pro Hanišovou není nejdůležitější čin samotný, nýbrž jeho dopad na ostatní postavy.

Knihy – celý článek
7. 9. 2019
Slavnostní křest, protkaný autorským vyprávěním, autogramiádou a besedou, se uskuteční v ústřední budově Knihovny Jiřího Mahena s populárním spisovatelem a historikem Vlastimilem Vondruškou. Křtít se bude nová historická detektivka s názvem Právo první noci, již 25. kniha ze série Hříšní lidé Království českého. Čtenáři se zde znovu setkají s Oldřichem z Chlumu, panošem Otou a dalšími oblíbenými postavami.
Knihy – celý článek
26. 8. 2019
Její knihy dosahují výjimečně dobrých prodejů, stihla už obdržet několik literárních cen. Pravidelně se s ní můžete setkat na besedách. Řeč není o nikom jiném než o patrně nejoblíbenější české autorce současnosti Aleně Mornštajnové.
Knihy – celý článek
21. 7. 2019
Původně šlo jen o rubriku ve studentském časopise. Jeho šéfredaktor, někdejší student veterinárního lékařství Jan Bedřich se však rozhodl ty nejzajímavější rozhovory sesbírat do jedné knihy, která letos vyšla pod prostým názvem Rozhovory s osobnostmi. Co mají společného Miroslav Donutil, Dagmar Pecková, Ondřej Sokol, Adela Vinczeová a Helena Vondráčková? No přece právě to, že ti všichni se spolu s 13 dalšími slavnými podrobili dotazům zvídavého zvěrolékaře.
Knihy – celý článek
8. 7. 2019
Starší články ze sekce Knihy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Berenika Kohoutová
Holka roku
Universal Music
Mladá česká zpěvačka známá především hitem Dělám stojky, jehož videoklip se stal rekordním v počtu zhlédnutí na Youtube, vydává nové album chytlavých písní.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+