Knihy
Vyjmenovat všechny umělecké činnosti, kterými se Jan Budař zabývá, by bylo velmi obtížné, a zřejmě bychom stejně nějakou opomněli. V následujícím rozhovoru ovšem vystupuje především jako už relativně zkušený spisovatel a budoucí filmový režisér. O co smutněji naše povídání začíná, o to povzbudivěji končí.

Knihy – celý článek
4. 3. 2021
Jana Budaře známe převážně jako herce, nicméně se předvedl i jako zdatný spisovatel a ilustrátor. Jeho nová kniha Příběh lásky vypráví příběh o muži jménem Radosta Křemenec, jemuž život připravil krutou ránu v podobě ztráty milované ženy. Opustil jej nejen smích, ale i schopnost plakat. Na jeho cestě za znovunalezením smyslu života se však objevují neobyčejní pomocníci.

Knihy – celý článek
1. 3. 2021
Převyprávění Malého prince do brněnského hantecu se ujal s velkou pokorou známý moderátor a první moravský diskžokej, brněnský fanoušek a patriot Jindra Eliáš. Sám tvrdí, že to byl jeden z nejtěžších, ale krásných úkolů v jeho kariéře. Byl kamarádem legendárního Franty Kocourka, je znalcem brněnského hantecu a objevil se jako autor a interpret na dvou CD písniček a humoru v brněnské hantýrce HANTEC I a II.

Knihy – celý článek
21. 2. 2021
Tahle kniha v mnohém překvapí. Jak napovídá její název, jedná se o variace na téma „Soukromá tajemství“, jejichž zápletkou se obvykle lidé příliš nechlubí.

Knihy – celý článek
18. 1. 2021
Milovníky knih, kteří si rádi vychutnají své oblíbené příběhy třeba i při jízdě autem, určitě potěší audiokniha Božena Němcová. Je sbírkou osobní korespondence Boženy, které propůjčila hlas Anna Geislerová, a nejdůležitějších momentů v jejím životě, o nichž vypráví Igor Orozovič. Pokud vás zaujala minisérie Božena na ČT1, s touto audioknihou neprohloupíte.

Knihy – celý článek
6. 2. 2021
Druhá kniha mladého brněnského spisovatele a copywritera Roberta Macků Hédonista rozehrává tajuplný příběh o pobláznění jednou zvláštní dívkou. Hlavní hrdina Aureola (nebo také Plamen) potkává Meluzínu, která ho dovede na tajnou sadomasochistickou akci Zření.

Knihy – celý článek
4. 2. 2021
Po velkém úspěchu loňského prvního dílu Šikmého kostela přichází spisovatelka Karin Lednická už letos s dílem druhým. Příběh pokračuje relativně prosperujícím obdobím první republiky a následně krutou okupací a druhou světovou válkou. Opět sledujeme obyvatele Karviné a jejich turbulentní osudy.

Knihy – celý článek
3. 2. 2021
Záhada hlavolamu, jedna z perel Jaroslava Foglara, oslavila již 80 let. Nejedno dítě se během té doby snažilo nalézt polohu bájných Stínadel. K tomuto významnému jubileu vyšel komiks Rváčov vyprávějící příběhy o dětech, které se staly skutečnými Vonty.
Knihy – celý článek
28. 1. 2021
Bezmála sedmisetstránková publikace s lehce komiksovým názvem Bican proti Hitlerovi a výmluvnějším podtitulem Fotbal v Protektorátu Čechy a Morava cele stojí na jedné, obecně doposud nepříliš známé informaci: Jedna z nejtěžších kapitol naší historie byla rovněž dobou, kdy se u nás kopané dařilo více než kdy dřív.

Knihy – celý článek
16. 1. 2021
Troufám si tvrdit, že přestože k nám Lucie Výborná promlouvá každý den prostřednictvím rozhlasu, ne všichni vědí, že se v této na první pohled křehké ženě vedle role velmi úspěšné moderátory ukrývá ještě dobrodružná duše, která ráda zavítá například do vysokých hor.
Knihy – celý článek
14. 12. 2020
Starší články ze sekce Knihy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Alan J. Pakula
Sophiina volba (Blu-ray)
Bontonfilm
Pod slupkou nevinnosti, romantiky, smyslnosti a tajemství se skrývají věci, které musí být vyřčeny. Film Sophiina volba vznikl na motivy bestselleru Williama Styrona a vypráví tragický příběh mladého spisovatele zamilovaného do ženy, jež přežila holocaust. Sophie (Meryl Streep) je polská katolička pronásledovaná strašlivou "volbou", kterou musela učinit v nacistickém koncentračním táboru.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+