Filmy

Zveřejněno dne 29. 7. 2021
Indyho 40 let nelze oslavit jinak než pátým filmem
Poslední dekády ukázaly, že synonymem pro dobrodružství je Indiana Jones. Právě snímky z jeho filmové série představují laťku, na niž chtějí ostatní alespoň dosáhnout. Poslední léta ukázala, že je potřeba tuto sérii ještě nějak zakončit.Legendární dobrodruh a archeolog Indiana Jones oslavil letos v červnu své 40. narozeniny. Tedy pochopitelně ne samotný Indy nebo jeho představitel Harrison Ford, oslavila je celá filmová franšíza, protože 12. června 1981 měl premiéru první snímek s názvem Dobyvatelé ztracené archy.

Prozatím poslední film z této série představuje snímek Království křišťálové lebky z roku 2008. Stárnoucí Ford však už tehdy začal slibovat, že si Indyho zahraje minimálně ještě jednou. K tomu nakonec dojde už příští rok, konkrétně 29. července, kdy bude mít premiéru doposud nepojmenovaný pátý film, jenž zároveň celou sérii uzavře.

Vedle Forda se tu objeví známí herci jako Mads Mikkelsen (Hannibal), Boyd Holbrook (Logan) nebo Thomas Kretschmann (Pianista). Na pozici režiséra se tentokrát neobjeví Steven Spielberg, který natočil všechny předchozí díly, místo něj se filmu chopí zkušený James Mangold.

Příběh je pro nás prozatím velkou neznámou, ale podle všeho by měl nějak navázat na Indyho dřívější setkání s nacisty a mimozemšťany. Snímek se neustále odkládal kvůli problémům se scénářem, ale ty byly nakonec vyřešeny, a proto mohla v červnu v Británii padnout první klapka.

Ondřej Šedý
Článek otištěn v Kult 07/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gilles de Maistre
Vlk a lev
Bontonfilm
Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed kanadské divočiny. Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+