Filmy

Zveřejněno dne 15. 7. 2021
Marvel se zaměřil na boha lsti a falše
Rok 2020 byl pustý nejenom v oblasti filmové a seriálové tvorby, ale ovlivnil také projekty pocházející z fiktivního vesmíru Marvel Cinematic Universe. Ty se však pomalu vrací na scénu, i když ne na stříbrná plátna.S nástupem streamovacích služeb změnila společnost Disney své původní plány a začala se více zaměřovat na seriálovou tvorbu. Filmy bude tato společnost produkovat i nadále, a to ve stále velmi hojném počtu, nicméně nyní bude vytvářet i áčkové seriály – tedy seriály, ke kterým přistupuje jako k filmům.

Tyto změny se dotkly i univerza Marvel Cinematic Universe (MCU), které aktuálně představuje tu nejlákavější filmovou značku. Po roce 2020, kdy jsme se nedočkali žádného nového projektu, nastal rok 2021 a s ním se objevily i první áčkové seriály zapadající do tohoto fiktivního vesmíru.

Jako první přišel na scénu seriál WandaVision, na jehož úspěch navázal The Falcon and The Winter Soldier. Nyní, jakmile se Disney vypořádalo s hrdiny, přišel na řadu první projekt věnovaný vyloženě padouchovi. Tím se nestal nikdo jiný než bůh lsti, falše a všech špatností Loki, Thorův nevlastní bratr, který si získal sympatie už v roce 2011, kdy se objevil v prvním Thorově snímku.

Lokiho si opět zahrál britský herec Tom Hiddleston, který letos v únoru oslavil čtyřicáté narozeniny. A právě Hiddleston je důvod, proč si Lokiho všichni tak oblíbili – herec svou roli ztvárňuje s grácií a odhaluje svůj talent.

Loki představuje šestiepizodní seriál, který má na rozdíl od WandaVision a The Falcon and The Winter Soldier potenciál na pokračování. První epizoda byla odvysílána 9. června a hned sklidila velký úspěch, protože byla nejenom velmi pozitivně hodnocena, ale zároveň se těšila výborné sledovanosti – dle představitelů společnosti šlo o nejsledovanější premiéru seriálu MCU, který se kdy objevil na streamovací službě Disney+.

Tom Hiddleston nepředstavuje jediné herecké eso. Představiteli Lokiho sekunduje zkušený sympaťák Owen Wilson (Nesvatbovi, Marley a já), který tu hraje představitele úřadu, jenž dohlíží na správný tok času. Kromě nich stojí za zmínku i britská herečka Gugu Mbatha-Raw, která se v roce 2019 proslavila velkou rolí v seriálu The Morning Show vysílaném na Apple TV+.

Dějově se pak seriál odehrává po událostech prvního dílu Avengers a sleduje Lokiho únik pomocí Tesseractu. Tímto totiž došlo k narušení časové osy, která musela být ihned napravena zmiňovaným úřadem. Nečekejte tu proto Lokiho, který se objevil v pozdějších filmech. Jeho stávající verze je rozhodně podlejší.

Ondřej Šedý
Článek otištěn v Kult 07/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Dominik Landsman
Karanténa s moderním fotrem
Ikar
Moderní fotr, Čeněk a Nataša v karanténě! To si takhle jednoho prosluněného odpoledne dá někdo v Číně na stojáka u stánku netopýra na loupačku a za pár měsíců, na opačné straně zeměkoule, jste vy zavření doma, protože venku číhá smrt, šijete roušky a krotíte vášně hyperaktivního školáka, jehož vzdělání částečně padlo na vás – školy jsou totiž zavřené.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+