Filmy

Zveřejněno dne 3. 6. 2021
Legendární parta Přátel se sešla po téměř 20 letech
Mezi seriály si své výhradní postavení vysloužily sitcomy, které si zamilovaly miliony diváků. Mezi nimi se tyčí Přátelé, kteří s námi nejsou již téměř 20 let. Nedávno však došlo k jejich setkání, které bylo plné humoru, slz, ale především nostalgie.



Přátelé představují jeden z nejznámějších seriálů americké produkce. Sitcom, který byl tvořen celkem deseti sériemi, se vysílal v letech 1994–2004 na stanici NBC a dodnes jsou k němu přirovnávány veškeré vznikající sitcomy. Není se čemu divit, spousta z nich se Přáteli inspirovala, nebo dokonce převzala některé jejich dějové linky.

Seriál tehdy odstartoval kariéru celé šestici hlavních herců, do té doby prakticky neznámých. Z Davida Schwimmera (Ross Geller), Courteney Cox (Monica Geller), Jennifer Aniston (Rachel Green), Matthewa Perryho (Chandler Bing), Lisy Kudrow (Phoebe Buffay) a Matta LeBlanca (Joey Tribbiani) se největší slávy dočkala herečka Jennifer Aniston.

Když nová zahraniční streamovací služba HBO Max plánovala svou propagaci, rozhodla se využít svého esa a vsadila na Přátele, na které vlastní práva. Bohužel jí to nevyšlo podle původních představ. Služba sice oznámila, že si pro diváky připraví speciální epizodu nazvanou Přátelé: Zase spolu, ve které se hlavní obsazení sejde po téměř 20 letech, ale díl se nestihl připravit.

Služba HBO Max byla spuštěna loni 27. května a její součástí měl být speciál s Přáteli, nicméně toho se nikdo nedočkal, protože epizoda nebyla natočena z důvodu koronavirové pandemie. Vydání epizody se proto muselo posunout o celý rok, tudíž si odbyla svou premiéru až letošního 27. května, tedy přesně rok poté, co byla spuštěna nová streamovací služba.

A co si speciální epizoda připravila pro diváky? Nečekejte žádné pokračování, respektive to, co se s hlavními postavami stalo po všech těch letech. Jde vyloženě o speciál zaměřující se na herce a jejich vzpomínky. Díl byl z většiny natočen ve venkovních prostorách a před živým publikem.

Kromě hlavní šestice se vrátili i představitelé některých výrazných vedlejších rolí. Řeč je například o Elliottu Gouldovi (představiteli otce Rosse a Monicy), Larrym Hankinovi (představiteli podivného souseda pana Hecklese), Tomu Selleckovi (představiteli velké Moničiny lásky) či Maggie Wheeler (představitelce Janice, známé díky frázi „Ach, můj, Bože!“).

Moderátorem „posezení u kulatého stolu“ se stal komik James Corden. Mezi hosty se objevili například zpěvačka Taylor Swift, fotbalista David Beckham, zpěvák Justin Bieber, modelka a herečka Cara Delevingne, herec Kit Harington, zpěvačka Lady Gaga a spousta dalších.

Ondřej Šedý
Článek otištěn v Kult 06/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Paul Gordon, John Caird
Jane Eyrová
Městské divadlo Brno
Muzikál vypráví romantický příběh lásky mezi Janou a Edwardem Rochesterem spolu se všemi, místy až hororovými liniemi známého příběhu. Dospívající Janě zemře nejbližší přítelkyně Helena, od které se ovšem naučí, že nejhorším nespravedlnostem lze čelit odpuštěním, a díky tomuto mottu se nakonec dočká zaslouženého štěstí.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+