Filmy

Zveřejněno dne 27. 6. 2021
RECENZE: Krvavá zábava pro nenáročné
Má cenu v 21. století točit film podle příběhově prostinké počítačové hry, jejíž kořeny sahají až do počátku 90. let století minulého? Z komerčního hlediska určitě. Mortal Kombat nadále vychází v nových verzích a oznámení dalšího snímku z jeho prostředí vzbudilo slušný zájem.Navenek působí nápad adaptovat bojovou arkádu téměř jako rouhání. Série sice pracuje s určitým mytologickým pozadím, ale zjednodušeně řečeno v ní stejně jde pouze o to, aby jedna postava vymlátila kosti a duši z druhé. Látky už se v minulosti chopilo několik tvůrců – především verze z roku 1995 navíc slavila úspěch – a skončilo to pokaždé stejně: hordy fanoušků byly nadšené, řadoví diváci pouze nechápavě kroutili hlavami.

Pro letošní Mortal Kombat platí to samé. Rozhodně není nasnadě čekat od něj cokoli jiného než béčkovou zábavu. To pochopitelně nemusí být špatně. Podobně primitivní přístup, který zvolili scenáristé a debutující australský režisér Simon McQuoid, však skutečně potěší málokoho. Týmovou akci po vzoru komiksových Avengers nahrazuje sled nahodilých duelů co možná největšího množství hrdinů věrných své herní příloze.

Digitální krev stříká, teče i prská na všechny strany, každý úder je zvukově dobře ošetřený a souboje jsou nejen přehledné, ale některé solidně zvládnuté i po choreografické stránce. Jistě se znovu najde dostatek fanoušků, kteří ke spokojenosti ani nic jiného nepotřebují. Zbytek diváků čekají svižné necelé dvě hodiny pokleslé „rubačky“, na kterou zapomenou rychleji, než některá z postav procedí mezi zuby svou typickou hlášku.

Hodnocení:
IMDb 62 %
ČSFD 60 %
Kult 50 %

Mortal Kombat
Simon McQuoid
Premiéra na VOD 23. dubna 2021
www.hbogo.cz

Ivo Michalík
Článek otištěn v Kult 06/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gilles de Maistre
Vlk a lev
Bontonfilm
Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed kanadské divočiny. Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+