Filmy

Zveřejněno dne 5. 1. 2021
S lednovým Kultem a hudbou Kamelotu proti beznaději
První letošní číslo magazínu KULT! právě vychází! Tváří na obálce se tentokrát stal Roman Horký, který se rozpovídal o své kapele Kamelot, společné písni s Ilonou Csákovou i svém pohledu na současnou situaci ve světě i v Česku. Nově v časopise najdete tipy ze světa počítačových her, s Petrem Horkým procestujete svět a vstupenkou do minulosti vám bude historická hudba, kterou si můžete poslechnout po boku čtyřnohého společníka – koně.


Roman Horký
, český hudebník a frontman kapely Kamelot, se spojil s Ilonou Csákovou, aby svým songem V dlouhém zatmění společně probouzeli davy. Co jej k nové písni motivovalo, co si myslí o současné situaci a jaké oslavy chystá na 40. narozeniny Kamelotu?

Na své si přijdou také milovníci Vikingů a počítačových her, představujeme totiž novinku Assassin’s Creed: Valhalla. Těšit se můžete na filmové recenze a podíváme se na zoubek druhé sérii fantasy hitu Zaklínač. Městské divadlo Brno vás pozve na opožděnou silvestrovskou party, která proběhne, i kdyby se mělo slavit posledního dubna. Pro potěchu uší vám zahraje středověká kapela Bakchus. Z podobného stylu hudby to není všechno, neboť vás čeká recenze na nové album Srdce z kamene skupiny Deloraine.

Ani tentokrát nezapomeneme na knižní doporučení. Vybrat si můžete z titulů jako Bican proti Hitlerovi či Mezi světy, pro milovníky hantecu je pak připraven Malé principál. Troufnete si na něj?

Přestože cestování se nyní stalo spíše vzpomínkou, podíváme se i do zahraničí. Petr Horký povypráví o svých cestách i o velkých změnách, které v budoucnu chystá. Abychom se nedrželi jen při zemi, zavítáte na chvíli dokonce do dalekého vesmíru. Na krátkou hvězdnou exkurzi vás vezme Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno.

Patříte-li mezi milovníky zvířat, jistě vás zaujme krátký vhled do světa koní. Vykreslili jsme pro vás ostrý kontrast role koní v historii a dnes. Ze stájí se přesuneme k nově odhalenému památníku brněnského rodáka Adolfa Loose. Závěrem nasednete na palubu dračích lodí, s městem symbolicky spojených. Brno je koneckonců městem draka, není-liž pravda?


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jacen Burrows, Alan Moore
Neonomicon
Argo
Brearsová a Lamper, dva mladí a nafoukaní agenti FBI vyšetřují sérii čerstvých rituálních vražd nějak spojenou s posledním tajným posláním Aldo Saxe - kdysi zlatým hochem FBI, nyní odsouzeným vrahem a chovancem ve věznici s maximální ostrahou. Podle Saxova výslechu (kdy mluví výlučně nelidským jazykem) a podle informací z razie související s drogami v pochybném klubu pomalovaném kouzelnými symboly a s hudbou z jiného světa, očekávají, že jsou na stopě něčeho hrůzostrašného…
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+