Filmy

Zveřejněno dne 8. 11. 2020
Seriálová rivalita mezi streamovacími službami v měsíci listopadu
Listopad obecně patří mezi měsíce, kdy je seriálová sezóna již v plném proudu, letos nám však tento měsíc přinese teprve její začátek. Právě v těchto nevšedních dobách je dobré mít po ruce streamovací služby, jež nás lákají svým bohatým obsahem a u kterých můžeme prosedět či proležet spoustu hodin. Kromě velkého množství stálic si pro nás připraví i několik novinek a očekávaných návratů.Netflix je znám svou celosvětovou produkcí, a proto i v listopadu nabídne početnou originální tvorbu. Mezi nejočekávanější návraty patří jednoznačně životopisný seriál o Alžbětě II., Koruna, jejíž čtvrtá série tvořená deseti epizodami nám 15. listopadu konečně představí princeznu Dianu. Kromě toho můžeme napotřetí zavítat do drsného prostředí okolí Říma v úspěšném seriálu Suburra: Krvavé předměstí, protože na konci října vyšla jeho poslední série. Ta nám tak po čtyřech letech konečně nabídne rozuzlení celé zápletky boje o podsvětí. Dále se vrátí i nizozemské krimi drama Undercover (9. listopadu), které nám po roce a půl nabídne druhou sérii.

Z nadějných novinek Netflix nabídne například vánočně laděnou romantickou komedii Dash & Lily (10. listopadu), válečné drama Liberator: Operace Avalanche (11. listopadu) či arabské drama Paranormal (5. listopadu) s prvky hororu a fantasy. Kromě těchto seriálů si přijdou na své i milovníci historie, Netflix totiž již v říjnu vypustil šestidílnou válečnou řežbu Barbaři odehrávající se v době Římského impéria. Slibně působí i minisérie z konce října Dámský gambit, ve které se představuje talentovaná a aktuálně často obsazovaná americká herečka Anya Taylor-Joy jako šachová hráčka.

Za streamovacím gigantem nezůstane pozadu ani platforma HBO GO, která by měla navázat na úspěšný říjen. Tentokrát představuje největší lákadlo hvězdně obsazená minisérie Mělas to vědět s Nicole Kidman a Hughem Grantem. Další atraktivní novinkou je děsivě chladné drama Sektor (9. listopadu), které odhaluje boj čerstvých absolventů o omezenou nabídku pozic ve finančním sektoru. Seriál se sice nemůže pochlubit hvězdným obsazením, ale rozhodně zpracovává zajímavé téma.

Kromě těchto projektů se vrátí aktuálně nejpopulárnější vysílaný sitcom Malý Sheldon (6. listopadu) se svou čtvrtou řadou a loňský fantasy hit Jeho temné esence (17. listopad) se druhou sérií. Zároveň na HBO běží druhá řada akční pecky Bojovník, která se odehrává v sanfranciské Čínské čtvrti na konci 70. let 19. století. Díky tomu představuje velmi atraktivní mix žánrů. 

Nabídky obou těchto streamovacích služeb jsou aktuálně velmi bohaté, přičemž platí, že se spousta nového obsahu aktuálně připravuje či rovnou natáčí. Od očekávaných pokračování dalších známých seriálů nás však stále dělí několik měsíců, a tak si na některé oblíbence budeme muset počkat až do příštího roku.

Ondřej Šedý
Článek otištěn v Kult 11/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Džian Baban, Richard Fischer
Rváčov I
Knihex
V 80. letech 20. století na Starém Městě pražském party dětí objevily Foglarova románová Stínadla. Touha inspirovat se a hrát si na Vonty brzy přerostla ve vlastní svět plný neuvěřitelných a přitom skutečných dobrodružství. Tento komiks není parafrází ani pokračováním Foglarova díla. Jedná se o beletrijní, napůl fiktivní a napůl z autentické orální historie pamětníků vycházející příběh dětí z 80. a 90. let. Generace, která zažila, poznala a objevila Staré Město pražské v jedinečné historické době tak, jako už nikdy žádná generace po nich.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+