Filmy

Zveřejněno dne 27. 12. 2015
Romance Ani ve snu! míří na Berlinale

66. ročník filmového festivalu Berlinale bude zahájen až 12. února, ale pořadatelé již nyní odtajnili první filmy zařazené do oficiálního programu. Film režiséra a producenta Petra Oukropce Ani ve snu! byl vybrán do soutěžní sekce Generation 14+, která prezentuje to nejlepší ze současné světové tvorby pro děti a mládež.Významný český producent Petr Oukropec, spolumajitel producentské společnosti Negativ, debutoval jako režisér dobrodružným rodinným snímkem Modrý tygr (2012). Ani ve snu! vypráví o paličaté šestnáctileté dívce, která se snaží dostat do skupiny parkouristů. Výběrovou komisi přehlídky příběh zaujal svým originálním zpracováním hned v prvním kole. Kompletní program festivalu Berlinale bude zveřejněn v lednu 2016.

Teen romance s prvky fantasy Ani ve snu! vyniká svou autenticitou, citem pro výběr neotřelých prostředí a práci s mladými neherci. Snímek byl natočen podle scénáře Egona Tobiáše. Film se odehrává v prostředí parkouristů, tj. mladých lidí, kteří se snaží v současném industriálním světě posouvat hranice vlastního těla a fyzických schopností. Jejich životní styl, schopnost lezení, skákání a překonávání objektů jim přináší svobodu. 

Film, který je nabit také fantazií a humorem, byl realizován v Praze, ve Vysokých Tatrách a v Normandii. Pro hlavní role objevil režisér Petr Oukropec talentovanou Barboru Štikarovou, Tomana Rychteru a Veroniku Pouchovou. V dospělých rolích se představí Klára Melíšková, Jan Vondráček nebo Ivan Martinka. Snímek vznikl v koprodukci společností Negativ, Arina (SK), The Chouchkov Brothers (BL) a České televize a za podpory Státního fondu kinematografie.

Do českých kin titul uvede distribuční společnost CinemArt 28. dubna 2016. Na prestižním Berlinale film Ani ve snu! zažije svou slavnostní světovou premiéru.
 
Ani ve snu!
Petr Oukropec
Premiéra v ČR 28. dubna 2016

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lenka Horňáková-Civade, Anne Delaflotte Mehdevi
Praha-Paříž, do vlastních rukou
Argo
Lenka žije ve Francii a Anne v Čechách. Lenka je Češka a Anne Francouzka. Ačkoliv by se zdálo, že si tyto dvě evropské kultury musí být blízké a život v jedné či druhé zemi dost podobný, každodenní potýkání se s realitou svědčí o naprostém opaku. Překvapení, pobavení i naštvání jsou málem na denním pořádku, rozdílné vnímání toho, co je nebo není správné, co je nebo není normální a co je nebo není přijatelné, může život pořádně zamotat. Přítelkyně, která prožívá více méně to samé, ale v „mé“ vlasti, je tedy ta pravá osoba, která může leccos vysvětlit, ale hlavně všechno pochopit. S notnou dávkou humoru a za pomoci kamarádčiných dopisů se s novým domovem lze sžít mnohem snáz.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+