Filmy

Zveřejněno dne 23. 12. 2015
RECENZE: Vy Žabáka Ribita prozíváte

Animované filmy pravidelně obsazují v českých kinech hned několik míst v desítce nejnavštěvovanějších filmů roku. Společně s dobrodružstvími komiksových superhrdinů jsou do určité míry jedním z hlavních důvodů stále ještě docela stabilního zájmu o přítmí potemnělého sálu s dominantním stříbrným plátnem.Stejně jako u nekonečné série snímků s příponou „-man“ v názvu se i v případě trojrozměrných barevných „pohádek“ kvalita postupně tříští pod náporem vypočítavé kvantity. Žabák Ribit je toho smutným dokladem.

Pozornosti hodná díla studií Pixar nebo Dreamworks se hrdě tyčí nejen nad horkou jehlou sešitými sourozenci s nálepkou stejné továrny, ale většinou ještě výš nad pokusy začínajících pokušitelů zlaté žíly zájmu dětského publika a peněženek jeho rodičů. Už od legendárního Toy Story přitom platí, že výsledný tvar většinou baví publikum téměř bez ohledu na generační preference. 

Na Štědrý den nasazený Ribit s něčím podobným nekalkuluje. Nabízí jednoduchoučkou taškařici, kterou dospělí přinejlepším prozívají. Pouť titulního obojživelníka a jeho kamarádky létající veverky nemá nic, čím by je alespoň na pár minut zaujala. Rovněž na kochání se pokrokem v technologických možnostech musí divák zapomenout, jelikož Ribbit stojí na grafickém designu připomínajícím videohry zastaralé minimálně 10 let.

Patinu exotičnosti mu dodává pouze malajsijský původ. Kořeny jihovýchodní Asie se však na výsledku nijak neodrážejí. Kýčovité postavičky hovoří stejným jazykem jako americký režisér filmu. Žabák Ribit dokáže zaujmout pouze lidi, kterým předchozí řádky nic neřeknou. Ještě totiž neumí číst.

Žabák Ribit
Chuck Powers
Premiéra v ČR 24. prosince 2015 

Ivo Michalík
Článek otištěn v Kult 12/15
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Marie Rejfová
Kočka myši nenechá
Mystery Press
Do městečka Brod přichází jaro a Josefína Divíšková hodlá malovat. Plány jí však překazí neočekávaný příjezd syna Vincenta a jeho podivínského kamaráda Kamila. Ve vile nastane poprask, a když se ještě k tomu v místním pivovaru stane zločin a na scéně se objeví komisař Tvrdík, dny klidné dovolené nenávratně končí. Proč byla mrtvola nalezena zrovna ve spilce? Kdo se pokouší sabotovat výrobu piva? Proč se po městě pohybuje vzteklý zubař? A jak se vším souvisí krádeže v hotelu U Křepelků a osoba krásné paní sládkové? Svérázná učitelka Josefína musí řešit dilema – zda je snesitelnější rodinný život ve vile ve společnosti potrhlých příbuzných, nebo policejní vyšetřování po boku nesnesitelně přitažlivého komisaře Tvrdíka.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+