Filmy

akce, finále, propadák, vstupenka, sexbomba, Bondgirl,

Zveřejněno dne 19. 12. 2013
RECENZE: Tísňová linka zklame až ve finále
Pobaví a zmizí z filmové police. Tísňová linka do takové skupiny místy směřuje, nakonec je ale přeci jenom o krapet lepší. Tentokrát se ocitáme v týmu operátorů profláknuté linky 911, mezi nimiž sedí i profesionálka každým coulem s tváří Halle Berry.

Jenže neúmyslnou chybou „připravila“ nepěkné chvilky pro dospívající blondýnu, kterou policie pár dnů po telefonátu najde zakopanou kdesi mimo její dětský pokojíček.

Óda na operátory tísňových linek nicméně předhazuje postavám poměrně rozumné jednání, samozřejmě s nutným přihlédnutím, že tenhle kousek vznikal v hollywoodském světě. To je pozitivum číslo jedna. Berry je po delší době opět snesitelná, dobrá zpráva číslo dvě. Uvěřitelnost – do jisté míry a bez finální dvacetiminutovky – pozitivum číslo tři. Přidejme ještě solidního magora Michaela Eklunda a můžeme slavit.

Je samozřejmě nutné přiznat, že tahle hra na kočku a myš je zároveň nastavená tak, aby si tvůrci ani diváci nemuseli příliš namáhat mozek. V jednoduchosti je síla a zde to platí dvojnásob. Dění na plátně dopomáhají různé náhody, leccos působí zcela vykonstruovaně. A i to má pochopitelně své limity.

Především televizní tvůrce Brad Anderson má řemeslo v malíku. Se střihem a ruční kamerou to umí a vytvořil poměrně intenzivní atmosféru. Navíc sledujeme prolínání dvou míst v reálném čase, což celkovému vyznění pomáhá. Možná jen rychlý spád událostí ruší možnost dozvědět se o oběti víc.

Tísňová linka je žánrově čistý thriller. Ale proč něco, co začalo tak slibně, musí skončit tak hollywoodsky? Z operátorky se lusknutím prstu stává tuctová akční hrdinka a oběť si chce po dlouhé projížďce v kufru taky trochu zašermovat nožem. Cynické finále je přinejmenším trapné!
Disk nenabízí žádné bonusy, diváci se dočkají pouze tří trailerů jiných snímků.


Tísňová linka
Brad Anderson
na DVD od 9. října 2013
www.magicbox.cz


Michal Kočí
Článek otištěn v Kult 12/13
 Přidejte k článku první komentář >> 
akce, finále, propadák, vstupenka, sexbomba, Bondgirl,
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Bogdan Trojak
Safíroví ledňáčci a Glutaman
Baobab
Partu Safírových ledňáčků tvoří Vojta Kolanda s jedním okem zeleným a druhým modrým, zavalitý vynálezce Denis Ovesný a neuvěřitelně mrštný Loan Bach. Všichni z Rohanska, přístavní čtvrti s velkou tržnicí plnou tajemných vůní a obchodníků, na něž začíná tlačit rozpínající se obchod, který vlastní neproniknutelný a zlověstný G. Ti tři se náhodou zmocní tajného deníku kapitána jedné zvláštní říční lodi. Spolu s malou Justýnkou a jejím bratrem Kajetánem se vydají po stopě podivných a ne zrovna etických objevů jistého šíleného vědce. Čeká je pátrání se spoustou překvapení, objev podivných stvoření, let rotundou, ale také souboje s trojkou drsných záškodníků a nakonec i střetnutí s tajemným… s kým vlastně?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+