Filmy
Populární dílo spisovatele Franka Herberta má konečně šanci získat patřičné filmové zpracování. Hvězdně obsazený snímek Duna zamíří do kin na konci října, přičemž má všechny předpoklady k tomu být úžasný. Podaří se mu splnit očekávání fanoušků?

Filmy – celý článek
21. 10. 2021
Srebrenický masakr v Bosně a Hercegovině z července 1995 je dodnes považován za dost možná nejhorší na evropském území od konce 2. světové války. Zemřelo při něm přes osm tisíc lidí a právem bývá označován děsivým slůvkem „genocida“. Loni od něj uteklo čtvrt století a uznávaná režisérka Jasmila Žbanić o něm natočila celovečerní hraný film.

Filmy – celý článek
14. 10. 2021
Viděli jste žánrově nezařaditelný Přízrak z roku 2017? Pak jste na nejnovější snímek stejného autora připravení o poznání lépe než diváci, kteří od Zeleného rytíře očekávají zážitek ve stylu Hobita nebo nedejbože Thora. A jestli se vám Přízrak dokonce líbil, budete pravděpodobně spokojení i tentokrát.

Filmy – celý článek
7. 10. 2021
Do kin se chystá čerstvá novinka Woodyho Allena. Festival pana Rifkina je tradičně allenovská komedie, tentokrát o magii, kterou dokáže vytvořit stříbrné plátno. Hlavních rolí se ujali Wallace Shawn, Gina Gershon, Elena Anaya, Louis Garrel, Christoph Waltz a Steve Guttenberg. Allen k filmu tradičně napsal také scénář.

Filmy – celý článek
26. 9. 2021
Letní hit Netflixu se dočká své čtvrté série, ale diváci si na ni budou muset počkat do příštího roku. Nová řada Stranger Things slibuje další temnou podívanou, i když tentokrát bude oproti předchozím sériím trochu odlišnější.

Filmy – celý článek
23. 9. 2021
Filmový průmysl začal selhávat ve chvíli, kdy se na scéně objevil koronavirus. Kina se musela zavřít, kvůli čemuž se odložily velké filmové premiéry. A mezi ně patřila i nejnovější bondovka, jejíž osud covid-19 ovlivnil snad nejvíce.

Filmy – celý článek
16. 9. 2021
Newyorský rodák Viggo Mortensen už dávno není „pouze“ představitelem chrabrého Aragorna z trilogie Pán prstenů. Od té doby ušel pořádný kus cesty, lemované spoluprací s hvězdami uměleckého filmu typu Davida Cronenberga nebo Lisandra Alonsa. Prozatímní vrchol jeho snahy o výlučnost se jmenuje Ještě máme čas.

Filmy – celý článek
9. 9. 2021
Psal se rok 2009, když jeden z nejvýraznějších amerických režisérů posledních dekád Steven Soderbergh zcela vážně hovořil o tom, že nevylučuje konec své pozoruhodné kariéry. Dnes už dobře víme, že k tomu naštěstí nedošlo. Od té doby totiž natočil desítku dalších, převážně velmi zdařilých snímků. Platí to i pro prozatím poslední z nich, ověnčený původním distribučním názvem No Sudden Move.

Filmy – celý článek
2. 9. 2021
Ihned po skončení 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pražských kinech Světozor, Aero a Přítomnost a v brněnském Univerzitním kině Scala přehlídka Šary Vary. Od 28. srpna do 3. září budou kina promítat vybrané filmové lahůdky právě z programu karlovarského festivalu.

Filmy – celý článek
27. 8. 2021
Film Nabarvené ptáče režiséra a producenta Václava Marhoula pokračuje ve své krasojízdě po zahraničních festivalech a před pár dny si připsal další úspěch. V rámci 27. ročníku Jüdisches Filmfestival Berlin Bandenburg, festivalu zaměřeného na židovskou tématiku, získal hlavní cenu za hraný film.

Filmy – celý článek
24. 8. 2021
Starší články ze sekce Filmy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+