Filmy
Snad žádný filmový žánr není v Česku pod takovým drobnohledem publika jako pohádka. Nejvíc patrné je to pochopitelně v období kolem Vánoc, ale třeba takové S čerty nejsou žerty reprízují televizní stanice při nejrůznějších příležitostech několikrát do roka. Málokdy se stane, aby si davy podobně zamilovaly některou z „těch nových“. Změní to Princezna zakletá v čase?

Filmy – celý článek
10. 6. 2021
Mezi seriály si své výhradní postavení vysloužily sitcomy, které si zamilovaly miliony diváků. Mezi nimi se tyčí Přátelé, kteří s námi nejsou již téměř 20 let. Nedávno však došlo k jejich setkání, které bylo plné humoru, slz, ale především nostalgie.

Filmy – celý článek
3. 6. 2021
Tvůrci pohádky Tajemství staré bambitky 2 hlásí hotovo. Tedy co se týká části natáčení. Poslední klapka padla minulý týden na zámku v Jindřichově Hradci, kde štáb strávil v průběhu května 12 natáčecích dnů. Práce se nyní přesouvají do střižny. Premiéra je plánována na 9. prosince 2021.
Filmy – celý článek
29. 5. 2021
Filmy měly v loňském roce ty nejhorší možné tržby, a tak studia musela vymyslet, jak jinak dostanou svou tvorbu k divákům. Částečným řešením se nakonec ukázaly být streamovací služby, přičemž na jedné z nich, konkrétně na Disney+, se nakonec dočkáme i očekávané komiksovky Black Widow.

Filmy – celý článek
27. 5. 2021
Zdá se, že brzy 25letý Tom Holland dělá všechno pro to, aby neustrnul ve škatulce „dalšího z řady představitelů Spider-Mana“. Loni lákal Netflix prostřednictvím jeho tváře na drsné drama Ďábel a v hlavní roli figuruje také v letošní novince VOD platformy Apple TV+ nazvané podobně jednoduše Cherry (ve smyslu „panictví“).

Filmy – celý článek
20. 5. 2021
Kvůli koronavirové pandemii se v průběhu loňského roku musela přerušit natáčení nových filmů a seriálových dílů. Svět se sice ještě nenavrátil ke svému původnímu řádu, ale natáčení již byla obnovena. Mezi první navrátilce patřil i seriál Živí mrtví, nicméně na jeho nových dílech bylo velmi znát, že vznikaly v době covidové.

Filmy – celý článek
13. 5. 2021
Kvalitní trojrozměrné animované filmy nemusejí pocházet od Pixaru, nemusejí se neustále opírat o čím dál komplikovanější odkazy na popkulturu a už dávno nemusejí mířit výhradně na děti. To všechno dokazuje také Disneyho novinka Raya a drak, která teprve míří i do českých kin, ale příznivci VOD platforem si ji mohou vychutnat už teď.
Filmy – celý článek
6. 5. 2021
Úspěšná mezinárodní cesta snímku Šarlatán nekončí. Drama o přírodním léčiteli Janu Mikoláškovi, které bylo zařazeno do užšího oscarového výběru v kategorii Nejlepší mezinárodní film, získalo tento týden deset nominací na polské národní filmové ceny Orly. Po výhře titulu Nejlepší film na letošním předávání Českých lvů by se tak Šarlatán mohl stát i nejlepším polským filmem roku 2020.
Filmy – celý článek
29. 4. 2021
Filmová série Avengers si vybudovala tak obrovskou pověst, že se na ni společnost Disney zaměřila v rámci projektu Marvel Cinematic Universe. Ten nyní zahrnuje i plnohodnotné seriály, které nahrazují současnou absenci filmů z tohoto fiktivního vesmíru. Setkají se však s podobným úspěchem?
Filmy – celý článek
15. 4. 2021
Angličan Paul Greengrass proslul především akčními filmy, v nichž kladl důraz na převahu maximálně několikavteřinových záběrů. V dobrodružstvích Jasona Bournea nebo Letu číslo 93 přikoval diváky do sedaček a předkládal jim jednu žánrovou atrakci za druhou. Westernové Zprávy ze světa představují dosavadní završení „umírněnější“ polohy jeho tvorby.
Filmy – celý článek
8. 4. 2021
Starší články ze sekce Filmy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Pokáč
Pokáč: Antarktida
Bontonland
Písničky na album Antarktida Pokáč napsal během let 2019 a 2020, což pro něj dle jeho vlastních slov byly poměrně zásadní roky. „V profesním životě jsem například odehrál koncert ve vyprodaném Fóru Karlín a získal dvojplatiny za obě desky, v osobním jsem si našel životní partnerku, se kterou jsme si uplácali synka. Zároveň se mě samozřejmě dotkla pandemie covidu, ale chtěl jsem, aby tohle album bylo co nejvíce necovidové.“ Nakonec vybral 16 z 50 písní, které za tu dobu napsal. Tematicky se nijak neomezoval. Inspirace jsou pro něj už tradičně život samotný, sociální sítě a humor.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+