Filmy
Stejně jako dalších 15 000 Čechů, také tato parta šesti dobrosrdečných chlapů jednou ročně sbalí své rybářské pruty, nepromokavé bundy, smažené řízky i kartony piv a dají na čas sbohem svým partnerkám, hospodám a domovům. Norské moře jim poskytuje svobodu a žene je touha plnit si své sny. Nejdříve se ale musí vypořádat se špatným počasím, nespolehlivou technikou i vlastními humornými přešlapy.

Filmy – celý článek
17. 11. 2020
Vizuálně inovativní film Roberta Zemeckise vypráví temně humorný příběh osiřelého chlapce (Jahzir Bruno), který žije se svou milující babičkou (Octavia Spencer). Když narazí na čarodějnice, babička ho moudře odvede do bohatého přímořského letoviska. Bohužel dorazí přesně ve stejnou dobu, kdy Nejvyšší čarodějnice (Anne Hathaway) shromáždila své přátele z celého světa, aby uskutečnila své hanebné plány.

Filmy – celý článek
15. 11. 2020
Listopad obecně patří mezi měsíce, kdy je seriálová sezóna již v plném proudu, letos nám však tento měsíc přinese teprve její začátek. Právě v těchto nevšedních dobách je dobré mít po ruce streamovací služby, jež nás lákají svým bohatým obsahem a u kterých můžeme prosedět či proležet spoustu hodin. Kromě velkého množství stálic si pro nás připraví i několik novinek a očekávaných návratů.

Filmy – celý článek
8. 11. 2020
Stále umělecky potentní legenda světové kinematografie Roman Polanski, který v srpnu oslavil už 87. narozeniny, má za sebou dlouhou řadu výborných filmů a prestižních ocenění všeho druhu. U málokterého režiséra ovšem bývá takovým pravidlem, že se před jeho jméno dosazuje zbytnělé slovíčko „kontroverzní“. Ani u nejnovějšího dramatu Žaluji! tomu není jinak.

Filmy – celý článek
4. 11. 2020
Alfons Mucha, autor secesních plakátů, užitého umění a obrazů, včetně monumentální Slovanské epopeje, se proslavil už na přelomu 19. a 20. století. Tak proč mu teď známý americký streetartový umělec Mear One namaloval desetimetrový portrét na fasádu domu v Los Angeles? Proč se k jeho odkazu hrdě hlásí japonský ilustrátor Yoshitaka Amano a další současní autoři fenoménu jménem manga?

Filmy – celý článek
22. 10. 2020
Celovečerní dokumentární film Karel přináší ojedinělý pohled do soukromí a duše Karla Gotta. Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem Gottem po dobu celého jednoho roku a díky jeho upřímné otevřenosti vznikl nezvykle osobní až intimní pohled na život slavného zpěváka, jaký se doposud široké veřejnosti ani jeho skalním příznivcům nenaskytl. Zároveň v něm nechybí Gottův nadhled a humor.

Filmy – celý článek
15. 10. 2020
Přípravy na 24. Ji.hlavu nepolevují. Naopak! Nabitý program nabídne první a zároveň poslední snímek islandského hudebního skladatele Jóhanna Jóhannssona, filmový portrét slavné performerky Mariny Abramović i nejlepší dokument festivalu Sundance, Epicentro od Huberta Saupera.

Filmy – celý článek
12. 10. 2020
Za věřící se podle posledních průzkumů považuje 82 % Poláků. Byť se to naší optikou může zdát jako až neuvěřitelně vysoké číslo, naši severní sousedé zažívají v tomto ohledu nebývalý pokles. Snímek Corpus Christi, který tento problém tematizuje, přesto zaznamenal velký úspěch – mimo jiné letos posbíral prakticky všechny tamní filmové ceny. Má šanci uspět i v Česku, kde je věřících pouze čtvrtina potenciálních diváků?

Filmy – celý článek
3. 10. 2020
Zurčící potůčky, ranní mlha, rozbřesk slunce, peřeje a zátočiny řek… To není začátek dokumentu o horských stráních, ale o druhém největším městě České republiky. Brno 360 pod umělou oblohou brněnského digitária je tady!
Filmy – celý článek
1. 10. 2020
Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Po propuštění má začít pracovat na malém městě. Převlékne se do kněžského a díky náhodě se ujme péče o místní farnost. Jeho příchod rozčeří stojaté vody a místní komunita může s jeho pomocí začít pomalu léčit své rány.

Filmy – celý článek
24. 9. 2020
Starší články ze sekce Filmy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tempus
Spellbound
„Spellbound“, nejnovější nabídka středověké rockové kapely Tempus, jedná se o náladový příběh o lásce a magii; oslavuje život a odkrývá tajemství minulosti. Kromě pro kapelu typického folku se v této novince skrývá i rockový projev s keltským nádechem, který příjemně podtrhuje celý tajemný příběh.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+