Filmy
V současné době platí, že to, co je na Netflixu, se sleduje ve velkém měřítku, přičemž právě díky tomu se rodí nové a nové masové seriály. Jeden takový vznikl v polovině loňského září, kdy diváci mohli zhlédnout korejskou Hru na oliheň.

Filmy – celý článek
20. 1. 2022
Téměř každoročně se stává – a je to tak dobře –, že se i do českých kin podívá film, který měl premiéru na některém ze slavných světových festivalů, pobouřil tamní publikum a rozdělil kritiky v názoru na to, co ještě můžeme považovat za umění a co už je prostě za hranou „dobrého“ vkusu. Letos je takto vnímána Benedetta.

Filmy – celý článek
13. 1. 2022
Hraných filmů s tenisovou tematikou není mnoho. A takový, který se soustředí především na postavu tenisového trenéra na úkor jeho svěřenců, je do značné míry unikátem. Jenže v mnoha směrech naprosto výjimečný je také v únoru 80letý Richard Williams. Otec Venus a Sereny Williamsových, dvou žijících (a stále hrajících) legend bílého sportu.

Filmy – celý článek
6. 1. 2022
Joaquin Phoenix podává nezvykle civilní, ale přesto podmanivý výkon v novém filmu Mikea Millse C’mon C‘mon. Hraje rozhlasového novináře Johnnyho, který se nečekaně musí postarat o svého malého synovce Jesseho. Toho bezprostředně ztvárnil dětský herecký objev Woody Norman. Společně se vydají na cestu napříč Spojenými státy a mezi New Yorkem a New Orleans se zrodí nevšední přátelství, které oba ovlivní na celý život. Dojemné a hřejivé rodinné drama vstoupí do českých kin 20. ledna 2022 pod hlavičkou Aerofilms.

Filmy – celý článek
29. 12. 2021
Výhercem hlavní ceny patnáctého ročníku soutěže pohyblivého obrazu Jiné vize CZ se stal Jozef Mrva se svým videem Zalando War Machine. Diváckou cenu získalo video Can You Still Feel The Butterflies?, za kterým stojí Radek Brousil a Kryštof Hlůže.

Filmy – celý článek
25. 12. 2021
Viděli jste Život pod vodou, Grandhotel Budapešť nebo Darjeeling s ručením omezeným, respektive kterýkoli z filmů Wese Andersona? A líbil se vám jejich neotřelý styl podpořený nevídaně širokou paletou barev? Jestliže ano, s pravděpodobností hraničící s jistotou si užijete také novinku se sáhodlouhým názvem Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun.

Filmy – celý článek
16. 12. 2021
Zatímco si v České republice čím dál více lidí předplácí streamovací služby, v zahraničí nadále existují kabelovky, které produkují zajímavé projekty. Jednou z nich je nově vzniklá Paramount Network, která na začátku listopadu vrátila na televizní obrazovky westernový hit Yellowstone.

Filmy – celý článek
10. 12. 2021
Posledního listopadu oslavila žijící legenda mezi filmovými režiséry Ridley Scott své 84. narozeniny. Není to tak dávno, co rodák z anglického hrabství Durham přicházel s novým filmem téměř každoročně. Kvůli čtyřleté pauze, který uplynula od premiéry dramatu Všechny prachy světa, to mohlo vypadat, že se pomalu chystá do důchodu. Nic nemůže být dál od pravdy.

Filmy – celý článek
7. 12. 2021
Letos zatím nevstoupil do kin diskutovanější hollywoodský blockbuster než Duna. A jen těžko se to změní. Nový snímek Kanaďana Denise Villeneuvea si získal dostatek příznivců (a vydělal deklarované množství peněz), aby už mohl být ohlášen druhý díl. Tato skutečnost má zpětně zásadní vliv i na recepci „jedničky“.

Filmy – celý článek
2. 12. 2021
V průběhu let vzniklo několik snímků, které navždy změnily svět kinematografie. Patří mezi ně i nezapomenutelná trilogie Matrix. A právě ta se po téměř dvou dekádách dočká pokračování.

Filmy – celý článek
25. 11. 2021
Starší články ze sekce Filmy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tomáš Etzler
Novinářem v Číně
Vyšehrad
Autobiografická kniha Tomáše Etzlera mapuje dekádu jeho života v Asii, kde působil sedm let jako stálý zpravodaj České televize v Číně a pak tři roky na volné noze v Hongkongu. Během této doby připravil jen pro Českou televizi více než pět set reportáží a stovky živých vstupů ze všech čínských provincií a také z dalších dvanácti asijských zemí.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2022 Radek Holík
Google+