Filmy
Desatero obdržených Českých lvů definitivně potvrdilo, že zdaleka nejvýraznějším českým filmem loňského roku bylo Nabarvené ptáče Václava Marhoula. Jak by také ne, když se po mnoha letech podařilo dostat některý náš film do soutěže jednoho ze "svaté trojice" hlavních světových festivalů, konkrétně toho v Benátkách.

Filmy – celý článek
5. 6. 2020
Nový, v hlavní soutěži MFF v Cannes 2019 uvedený snímek rumunského režiséra Cornelia Porumboiua Kanáři může sloužit jako doklad alternativní distribuce kinematografických zážitků v čase, kdy se všechno včetně kultury točí kolem koronaviru. Film měl být původně uveden do klasických kin, následně se jeho premiéra odehrála prostřednictvím platformy Moje kino LIVE, aby se posléze objevil ve stálé nabídce online videotéky Aerovod. Každopádně je dobře, že o něj nebyl českých divák ochuzen.

Filmy – celý článek
1. 6. 2020
Aktuální situace tvrdě dopadá i na provozovatele kin, filmové distributory, samotné tvůrce a další profese, pevně spjaté se zájmem diváků o nová i starší kinematografická dobrodružství. Milovníci pohyblivých obrázků je však mohou podpořit i z pohodlí svých domovů, třeba prostřednictvím některé z následujících platforem.

Filmy – celý článek
5. 5. 2020
Protože kinosály zůstávají nadále zavřené, společnosti Kletch a Veletrhy Brno vymyslely způsob, jak potěšit filmové fanoušky. V úterý 28. dubna 2020 spouští první brněnské autokino.

Filmy – celý článek
29. 4. 2020
YouTubový kanál Filmy česky a zadarmo nabízí pod heslem Doma seď a zachraň svět další české filmové hity zdarma. Akci odstartovaly oblíbené Pelíšky režiséra Jana Hřebejka 23. března a od té doby měli diváci možnost zhlédnout například Samotáře Davida Ondříčka, Horem pádem s Jiřím Macháčkem či Fotografa režisérky Ireny Pavláskové v hlavní roli s Karlem Rodenem. Snímky ještě několik dnů zůstávají v nabídce a zároveň je doplní další várka zajímavých titulů.

Filmy – celý článek
6. 4. 2020
Cesta napříč africkým kontinentem na legendárních a hodně starých motorkách Jawa Pionýr. Celovečerní road movie Afrikou na Pionýru přináší ještě bláznivější a odvážnější výpravu, než jaké známe díky žlutým trabantům Dana Přibáně. Právě jedné z kultovních expedic žlutých trabantů se vedoucí výpravy motorek do Afriky, dobrodruh a režisér Marek Slobodník, sám na své Jawě 250 účastnil.

Filmy – celý článek
25. 3. 2020
Strhující příběh o největším právním skandálu ve švédské historii vypráví o reportérovi, který zpochybnil celý právní systém. Hannes Råstam se léta snažil prokázat nevinu Thomase Quicka, odsouzeného k doživotnímu vězení na psychiatrii. Nikdo však neměl zájem na zproštění viny kanibalistického násilníka, který byl odsouzen za osm vražd a přiznal se k dalším dvaceti pěti.

Filmy – celý článek
11. 3. 2020
S notnou dávkou zjednodušení lze říct, že prakticky každý film letos 53letého Petra Zelenky končí úplně jinak, než se dá na jeho začátku odhadnout. Platí to i pro nového Modeláře. Tentokrát jsou však příčiny tohoto jevu konvenčnější než dřív.

Filmy – celý článek
10. 3. 2020
Hlavnímu hrdinovi filmu o ztrátě, lásce a sladkobolném bytí se v jezeře tragicky utopí žena (Ester Geislerová). Temná událost, která se odehraje před zraky jejich malé dcerky, muže neustále pronásleduje a znemožňuje mu navázat vztah s lidmi. Setkání s dominou Monou však všechno změní. Muž začne být závislý na dušení a Mona mu ho ráda dopřává – nezacházejí však už příliš daleko do temného světa?

Filmy – celý článek
16. 2. 2020
Letos devadesátiletá hollywoodská legenda Clint Eastwood točí v posledních mnoha letech téměř výhradně filmy na základě scénářů vycházejících z reálných událostí. Zaměřuje se buďto na známé osobnosti (Bird, J. Edgar, Americký sniper) nebo významné události, přibližované skrze osudy řadových občanů (Výměna, Paříž 15:17, Sully: Zázrak na řece Hudson). Nejnovější Richard Jewell spadá spíše do druhé kategorie.

Filmy – celý článek
8. 2. 2020
Starší články ze sekce Filmy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Hocek
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku
Universum
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku, za všech ročních období, pěšky, na kole i dalšími způsoby. Načerpejte inspiraci z tras navržených zkušeným cestovatelem. Popisy trasy jsou doplněny o mapy, tipy na zajímavosti po cestě a v neposlední řadě o nádherné fotografie
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+