Filmy
Hlavnímu hrdinovi filmu o ztrátě, lásce a sladkobolném bytí se v jezeře tragicky utopí žena (Ester Geislerová). Temná událost, která se odehraje před zraky jejich malé dcerky, muže neustále pronásleduje a znemožňuje mu navázat vztah s lidmi. Setkání s dominou Monou však všechno změní. Muž začne být závislý na dušení a Mona mu ho ráda dopřává – nezacházejí však už příliš daleko do temného světa?

Filmy – celý článek
16. 2. 2020
Letos devadesátiletá hollywoodská legenda Clint Eastwood točí v posledních mnoha letech téměř výhradně filmy na základě scénářů vycházejících z reálných událostí. Zaměřuje se buďto na známé osobnosti (Bird, J. Edgar, Americký sniper) nebo významné události, přibližované skrze osudy řadových občanů (Výměna, Paříž 15:17, Sully: Zázrak na řece Hudson). Nejnovější Richard Jewell spadá spíše do druhé kategorie.

Filmy – celý článek
8. 2. 2020
Majitel půjčovny dronů Plech (Jiří Mádl) sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek) sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Drony monitorují elektrárny, nosí luxusní kabelky nebo sprejují ze vzduchu Petřínskou rozhlednu. Když se však jeden z hrdinů rozhodne využít dron k něčemu úplně jinému, situace se začne komplikovat.

Filmy – celý článek
6. 2. 2020
Po pěti letech natočil scenárista a režisér Petr Zelenka nový celovečerní film. Předestírá v něm divákům současný příběh z atraktivního prostředí firmy na pronájem dronů v hlavních rolích s Kryštofem Hádkem a Jiřím Mádlem.
Filmy – celý článek
30. 1. 2020
Clint Eastwood obohatil svou režijní filmografii o další film podle skutečné události. Snímek nazvaný podle svého hlavního protagonisty Richard Jewell se vrací do roku 1996, kdy se během olympijských her v Atlantě podařilo pracovníku bezpečnostní agentury zachránit tisíce životů nálezem batohu s výbušninou. Z prvotně oslavovaného hrdiny se však později stává hlavní podezřelý.

Filmy – celý článek
15. 1. 2020
Satirická krimi komedie zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv v podání Daniela Craiga pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo.

Filmy – celý článek
9. 1. 2020
Už jen do konce února promítá VIDA! jedinečný 3D dokument Oceány: Naše modrá planeta. Prozkoumejte pomocí nejmodernějších technologií dosud neprobádané části naší planety. Těšte se na jedinečné záběry z mořského světa plného života. 3D film s českým dabingem nadchne dospělé i děti od 6 let, za příplatek ke vstupnému 50 Kč/os.

Filmy – celý článek
7. 1. 2020
Slavný norský polární badatel, průkopník výzkumu za pomoci letadel a vzducholodi nebo vedoucí expedice, který jako vůbec první dosáhla jižního pólu. Roald Amundsen bezesporu platí za legendu nejen svého oboru, dalece přesahující hranice rodné země. Právě odsud teď i do českých kin přichází jeho filmový portrét. Stojí za to mu věnovat zvýšenou pozornost?

Filmy – celý článek
2. 1. 2020
Známá jména i nové objevy, hrané filmy i dokumenty, dramata i thrillery – to vše přinese další ročník oblíbené přehlídky severských filmů SCANDI, kterou už pošesté uvede do českých kin distribuční společnost Film Europe. Nadcházející ročník přehlídky SCANDI představí šest premiér a bude se konat od 9. do 12. ledna 2020 v kině Art. Tematickým zaměřením přehlídky budou "ženy na válečné stezce".
Filmy – celý článek
24. 12. 2019
Lucasfilm a režisér J. J. Abrams (Star Trek, Super 8, Star Wars: Síle se probouzí) znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie. Taky už se nemůžete dočkat?

Filmy – celý článek
19. 12. 2019
Starší články ze sekce Filmy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Eva Csölleová, Vítek Formánek, Josef Jambora
Bezdomovcem snadno a rychle
Petrklíč
Bezdomovce dnes potkáváme v každém městě téměř na každém kroku. Jsou součástí naší společnosti již 30 let. Ale co o nich obyčejný občan ví, kromě toho, že po něm chtějí „drobáky“ na alkohol? Tato kniha je syrové a upřímné vyprávění bezdomovce, který žije na ulici 19 let. Chtěl žít obyčejný život, ale parta a kolegové v práci ho přivedli k alkoholu, kterého se pak už nedokázal zříct. Když přišel o práci a zradila ho přítelkyně, zůstal na ulici sám. Ve svém příběhu nám vysvětlí, jak to funguje ve společenství bezdomovců, jak mají rozdělené funkce, aby zabezpečili svoje životní potřeby.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+