Filmy
K užití vágního přízviska „nezapomenutelný“ se lidé uchylují nejen v běžném hovoru, ale často o něj opírají také psaný popis nějakého jevu/artefaktu/události. Třeba povrchní hodnocení uměleckých děl napříč odvětvími jsou jím doslova prodchnutá. A když se pak stane, že se toto slůvko jeví jako ideální, nemá zdaleka takový účinek. Co naplat – první půlhodina filmu Střípky ženy prostě nezapomenutelná je.

Filmy – celý článek
3. 3. 2021
Jednou z nejvýraznějších osobností současného animovaného filmu je bezesporu irský čtyřicátník Tomm Moore. Že vám to jméno zatím nic neříká? Právě máte už třetí celovečerní možnost to změnit. Lákat by vás mohl třeba fakt, že jeho Vlkochodci okupují čelní místa nejednoho žebříčku sdružujícího nejlepší filmy loňského roku.

Filmy – celý článek
26. 2. 2021
Od chvíle, kdy společnost Pixar Animation Studios převzal pod svá křídla Disney, řeší fanoušci nejvýraznějších celovečerních animovaných filmů posledních dekád především obavy, jak moc to slavné tvůrce zbrzdí v rozletu, respektive jak moc se budou muset novému chlebodárci přizpůsobit. Prakticky s každým dalším snímkem to vypadá, že na původní, mnohdy katastrofické scénáře nedojde.

Filmy – celý článek
24. 2. 2021
Česká televize uvedla na televizní obrazovky novou čtyřdílnou minisérii Božena, která vypráví o životě známé české spisovatelky Boženy Němcové. Ta se proslavila zejména svými díly Babička a Divá Bára či spisy pohádek. Seriál vykresluje světlé i stinné stránky jejího života, jeho strasti i radosti, a obstojně odráží její obraz coby velmi vzdělané a svobodomyslné ženy.

Filmy – celý článek
19. 2. 2021
Jeden z nejpopulárnějších a nejslavnějších seriálů poslední dekády došel na svůj konec, nicméně minimálně na jeho poslední série někteří fanoušci nebudou vzpomínat s úsměvem na rtech. Kanadsko-irský seriál Vikingové dokázal mnohé, ale rozhodně ne se patřičně rozloučit.

Filmy – celý článek
14. 2. 2021
Dramata Šarlatán a Krajina ve stínu získala po pěti nominacích na Ceny české filmové kritiky a stávají se tak horkými kandidáty na vítězství hned v několika kategoriích. Prvním dokumentem vůbec, který se do kategorie nejlepší film probojoval, je snímek V síti Víta Klusáka. Vítězové budou vyhlášeni 6. února.
Filmy – celý článek
26. 1. 2021
Netflix připravuje jednu seriálovou novinku za druhou, přičemž v poslední době nám představil několik nadějných fantasy titulů. Mezi nimi se hrdě tyčí Zaklínač, jehož první řada si získala spoustu sympatií po celém světě. Nelze se proto divit, že se většina fanoušků už nyní těší na pokračování.

Filmy – celý článek
12. 1. 2021
Jeden z nejvýraznějších filmových režisérů posledních let David Fincher se rozhodl uvést svůj nový celovečerní film Mank pod hlavičkou Netflixu. Zařadil se tak po bok například Martina Scorseseho (Irčan) nebo Alfonsa Cuaróna (Roma), kteří rovněž dali z různých důvodů šanci televizním obrazovkám. Dobře udělal(i)?

Filmy – celý článek
9. 1. 2021
Jeden z těch lepších snímků, které ve druhé polovině roku 2020 vstoupily navzdory všeobecné krizi do české distribuce, se jmenuje Krajina ve stínu. Natočil jej Bohdan Sláma podle scénáře Ivana Arsenjeva. Nově se dá za poplatek sedmi dolarů zhlédnout přímo na webových stránkách filmu. Byla by škoda si takovou příležitost nechat ujít.

Filmy – celý článek
8. 1. 2021
V neděli 3. ledna od 20:10 večer uvede Česká televize první díl minisérie Božena, která nabízí pohled na život spisovatelky Boženy Němcové. Série má celkem čtyři díly, na každý z nich se lze těšit vždy v neděli večer.
Filmy – celý článek
1. 1. 2021
Starší články ze sekce Filmy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Laura Rubyová
YORK: Stínová šifra
CooBoo
Dobrodružná výprava uličkami New Yorku! V roce 1798 dorazila dvojčata Morningstarrovi do New Yorku s vizí velkolepého města. Později zanechali pro obyvatele města hádanku – kdo ji rozluští, získá nepředstavitelné bohatství. Tess a Theo a jejich přítel Jaime žijí v domě postaveném Morningstarrovými – dokud developer neoznámí, že je zbourá. To by znamenalo konec snu o rozluštění hádanky. A přátelé zachránit svůj domov, musí ji rozluštit. A tak se pouští do tajuplných zákoutí New Yorku a netuší, že je čeká největší dobrodružství jejich životů!
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+