Filmy
Celovečerní debut Maxe Barbakowa s prostým názvem Palm Springs stojí na velice jednoduché premise. Pár hrdinů uvízne v časové smyčce a nezbývá jim nic jiného než prožívat jeden a ten samý den stále dokola. Nepotřebují dlouhodobější plány, nemusí se bát následků svého jednání, nemohou dokonce ani zemřít. Zní vám to povědomě?

Filmy – celý článek
12. 9. 2020
Peter toho se svým dědou (Robert De Niro) prožil hodně, vždycky k sobě měli blízko a oba byli pochopitelně nadšení z toho, že se má dědeček nastěhovat k nim domů. Ale chyba lávky. Dědečkovi má totiž připadnout Peterův pokoj, jeho území, jeho výsostné království. Stará přátelství jsou rázem zapomenuta, pouta zpřetrhána. Z dědečka se stal nepřítel číslo jedna a musí pryč z domu!

Filmy – celý článek
7. 9. 2020
Snímek režisérky Agnieszky Holland Šarlatán s naprostým přehledem převálcoval všechny momentálně nasazené filmy v kinech a po prvním víkendu se může pochlubit více než 60 000 diváky! Jde o nejlepší „opening“ po koronavirové pandemii a i před ní by si zasloužil uznání. Navíc je film svorně oceňován diváky i kritiky a velký zájem je o něj i v zahraničí.

Filmy – celý článek
27. 8. 2020
Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška (Ivan Trojan), na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života.

Filmy – celý článek
17. 8. 2020
Nejnovější snímek režisérky Agnieszky Holland Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli byl vybrán do exkluzivní kolekce pozoruhodných novinek z celého světa, které každoročně představuje filmový festival v Telluride. Festival se řadí mezi největší filmové události na světě a je považován za první skutečný indikátor oscarových favoritů.

Filmy – celý článek
7. 8. 2020
Astronautka Sarah (Eva Green) se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi Proxima podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu. Perfekcionistka Sarah se snaží v práci podávat stoprocentní a soustředěný výkon, s blížícím se odloučením je to však čím dál složitější.

Filmy – celý článek
30. 7. 2020
Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou.

Filmy – celý článek
22. 7. 2020
Severská osudovost, panenská příroda, množina sympaticky zamlklých postav, Stellan Skarsgård jako představitel jedné z nich. Snímek s poutavým názvem Jít krást koně má všechny předpoklady pro to, aby si našel nadšené publikum. Podařilo se však zkušenému režisérovi Hansi Petteru Molandovi namíchat filmový koktejl nabízející kromě osvědčených ingrediencí i chuť dosud nepoznanou?

Filmy – celý článek
19. 6. 2020
Desatero obdržených Českých lvů definitivně potvrdilo, že zdaleka nejvýraznějším českým filmem loňského roku bylo Nabarvené ptáče Václava Marhoula. Jak by také ne, když se po mnoha letech podařilo dostat některý náš film do soutěže jednoho ze "svaté trojice" hlavních světových festivalů, konkrétně toho v Benátkách.

Filmy – celý článek
5. 6. 2020
Nový, v hlavní soutěži MFF v Cannes 2019 uvedený snímek rumunského režiséra Cornelia Porumboiua Kanáři může sloužit jako doklad alternativní distribuce kinematografických zážitků v čase, kdy se všechno včetně kultury točí kolem koronaviru. Film měl být původně uveden do klasických kin, následně se jeho premiéra odehrála prostřednictvím platformy Moje kino LIVE, aby se posléze objevil ve stálé nabídce online videotéky Aerovod. Každopádně je dobře, že o něj nebyl českých divák ochuzen.

Filmy – celý článek
1. 6. 2020
Starší články ze sekce Filmy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Böhm, Ondřej Buddeus
Hlava v hlavě
Labyrint
Druhé, větší a chytřejší vydání. Nevšední publikace, první česká hlavopedie, určená především pro dětského čtenáře, jemuž má originální a hravou vizuální formou pomoci pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování. Výsledkem je vizuálně nápaditá a poetická kniha, spojující humor, zábavu i poučení, v níž na všetečné dětské otázky odpovídají nejen neurolog, boxer či detektiv. Hlava v hlavě získala Magnesii Literu jako nejlepší kniha roku pro děti, Zlatou stuhu České sekce IBBY pro výtvarný počin roku a první místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+