Filmy
Třináctiletý Yao žije ve vesnici na severu Senegalu a je ochotný udělat vše pro to, aby se mohl setkat se svým hrdinou, kterým je Seydou Tall, slavný francouzský herec. Aby si Yao splnil svůj sen, naplánuje útěk a sám překoná 387 kilometrů. Herec je dojatý jeho odhodlaností a rozhodne se doprovodit chlapce zpět domů. Brzy pochopí, že se zároveň přibližuje i ke svým kořenům.

Filmy – celý článek
12. 12. 2019
Sbohem, synu rozhodně nepůsobí jako magnet na diváky. Čínské filmy se v našich kinech objevují více než sporadicky (ačkoli v poslední době je to trochu lepší) a dost lidí nejspíš odradí i bezmála tříhodinová stopáž tohoto komorního dramatu. Na trpělivější publikum, které se těmito „překážkami“ nenechá odradit, však čeká horký adept na čelní místa všech nadcházejících bilančních žebříčků roku 2019.

Filmy – celý článek
1. 12. 2019
Proč se Elsa narodila s kouzelnou mocí? Odpověď ji svůdně volá a zároveň hrozí, že zničí její ledové království. Společně s Annou, Kristoffem, Olafem a Svenem se královna Elsa vydává na nebezpečnou a pozoruhodnou cestu. Ve filmu Ledové království se Elsa obávala, že je pro svět příliš mocná. Ve snímku Ledové království II musí doufat, že je mocná dostatečně.

Filmy – celý článek
18. 11. 2019
Saša (Jenovéfa Boková) cítí, že se její vztah s manželem Karlem (Miloslav König) vyčerpal, a tak od něj na čas odchází. Nachází azyl u Dušana (Miroslav Faderholz), který jim kdysi hrál na svatbě. Celovečerní debut Bohdana Karáska klade důraz na přirozenost dialogů i hereckých výkonů. S neokázalou elegancí a subtilním humorem představuje svět třicátníků, kteří hledají, nacházejí a někdy i ztrácejí přátele i životní partnery.

Filmy – celý článek
13. 11. 2019
Doposud především dokumentaristé Martin Dušek a Ondřej Provazník (oceňované Ženy SHR nebo K oblakům vzhlížíme) společně natočili svůj první celovečerní hraný film. O jakýchkoli debutantských neduzích však nelze vůbec hovořit. Staříci jsou totiž možná vůbec nejlepším českým snímkem letošního roku. Přesto je otázkou, kolik diváků je dokáže uchopit tak, aby jejich kvality rozpoznali.

Filmy – celý článek
29. 10. 2019
Dva dny špičkových filmů a přednášek o zimních sportech. Těšte se na 6 pečlivě vybraných filmů – finalisty ze zahraničních festivalů a novinky z domácí produkce. Na své si přijdou milovníci extrémních zážitků, čerstvého prašanu, arktické divočiny i sportovní fanoušci. A jaké filmy uvidíte? Onekotan The Lost Island, Queen Maud Land, Ice and Palms, Střípky ze života horolezce, Surfer Dan a Můj svět.

Filmy – celý článek
22. 10. 2019
V poslední říjnový den vstoupí do kin koprodukční snímek chilského režiséra Alejandra F. Almendrase Hra, v němž se v hlavních rolích milostného trojúhelníku objeví Jiří Mádl, Marika Šoposká a Elizaveta Maximová. Právě Jiří Mádl, který je sám také uznávaným režisérem a scenáristou, nám pověděl víc nejen o filmu samotném, ale také o vlastní režisérské profesi. Je spíše nervák, nebo na place preferuje uvolněné přátelské ovzduší? To vše a mnohé další se dozvíte v následujícím rozhovoru.
Filmy – celý článek
19. 10. 2019
V Brně bude od 15. do 16. října 2019 probíhat festival Nový ruský film. Organizátoři se pokoušejí navázat na velmi úspěšný loňský ročník. Dovezli do Česka nejúspěšnější snímky současné ruské kinematografie – filmy, které vznikly v letech 2018 a 2019.
Filmy – celý článek
15. 10. 2019
Přestože se režijní debut dosud jen scenáristy Petra Kolečka tváří jako komedie spíše pro ženy, mohu zaručit, že se výborně pobaví i páni. Ve filmu sice jsou hluchá místa, ale ve finále musím uznat, že má i celkem hluboké myšlenky.

Filmy – celý článek
6. 10. 2019
Černá komedie sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti. Co se může stát, když se setkají dva tak odlišné světy? Originální dílo pracuje s prvky thrilleru, dramatu i satiry a přináší vtipný a nepředvídatelný divácký zážitek. Parazit byl oceněn Zlatou palmou a podle mnohých ohlasů se stal nejzábavnějším vítězem festivalu v Cannes od dob Pulp Fiction.

Filmy – celý článek
4. 10. 2019
Starší články ze sekce Filmy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Halina Pawlowská
Takhle jsem si to teda nepředstavovala
Motto
Humorné povídky o tom, že rodina a láska vám nedají pokoj ani ve stáří. Pro všechny optimisty, kteří se aspoň jednou stěhovali, aspoň jednou rekonstruovali, stavěli, neustále něco opravovali, milovali a trápili se. A pro všechny, kteří se pořád smějí, i když si to teda představovali úplně jinak.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+