Hudba

Zveřejněno dne 8. 8. 2021
Srdcovqa roztančí druhou půlku léta
Něžně drzá Srdcovqa, to je letní singl kapely Nebeztebe. Vychází online na streamovacích platformách s klipem na YouTube.Druhý singl kapely Nebeztebe k chystanému albu Zásobování duše vychází zároveň na webu Supraphonline.cz, na platformě Spotify a s klipem na YouTube kanálu kapely.

Divokokrásná hra vztahu s roztomilou amazonkou, co miluje drahoty, je kouzelný risk a vždycky, když se Ti podaří mě pozlobit, jsme si ještě bližší. Mám jasno v tom, že chci jen Tebe, vzájemné škádlení a malá překvapení jsou kořením života a láska roste, ať si kdo chce, co chce říká. :)“ parafrázuje text písně kapelník Štěpán a dodává: „A kdo jsme jako trio, můžete objevit v klipu, který si (zdánlivě nezávisle na obsahu textu písně) spokojeně žije vlastním životem pouličního provokatéra seriózních sestřihů z nahrávacích studií. Album Zásobování duše skrývá mnoho cest, a Srdcovqa tančí tou nejpřímější a nejveselejší zároveň.

Devizou Nebeztebe je jejich vlastní zvukový svět, spojující prvky akustik, beat, folku, fussion a popu se skladebností vážné a filmové hudby. Svou křehkostí a svobodou se řadí k pomyslnému tvůrčímu prostoru zahraničních autorů, jakými jsou Sting či Enya, z domácích pak Dan Bárta & Illustratosphere nebo Roman Dragoun.

V minulosti vydala kapela singly jako Něžné přepadení, Cikánská či Babylon. Do širšího povědomí se Nebeztebe zapsali svým úspěchem na nejstarším českém hudebním festivalu Porta, kde v roce 2013 zvítězili v jihomoravském kole a o dva roky později i v kole národním.

Základem tria je autor, zpěvák a multiinstrumentalista Štěpán Hulc, hrající zároveň kytarovou, basovou i rytmickou linku. Nad nimi se do vokálních sestav rozrůstá zpěv Terezy Šlahařové a její smyčcové sekce na housle ukazují plně využité klasické hudební vzdělání. V souladu s tím frázuje mandolína Jana „Yettyho“ Vrtěny, který svým experimentálním přístupem nechává hudbu ve správný čas až rockově zmohutnět.

Při práci na albu přibyly k původnímu zvuku efekty a elektronika z dílny producenta Honzy Shannyho Fňukala, mastering singlu opět ošetřil Boris Carloff

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gilles de Maistre
Vlk a lev
Bontonfilm
Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed kanadské divočiny. Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+