Hudba

Zveřejněno dne 16. 7. 2021
Festival Pop Messe přiveze do Brna Modeselektor, Buty či Tommyho Cashe
Festival Pop Messe letos bude! První ročník přesunutého hudebního festivalu proběhne 23. a 24. července v Brně, kdy v areálu bývalého fotbalového stadionu Za Lužánkami přivítá zvučná jména, jako jsou Modeselektor, Buty, Acid Arab, Ventolin, Tommy Cash, Dorian Concept a další.„Vstáváme z popela zákazů a místních i mezinárodních omezení a těšíme se, že si užijeme festival v rámci možností tady a teď,“ říká dramaturg festivalu Tomáš Kelar a dodává: „Restrikce nám stále neumožňují naplnit maximální kapacitu, a proto jsme nuceni celý festival upravit do takové podoby, aby zůstal atraktivní a zároveň splňoval finanční a hygienické limity. Bohužel i nadále zůstává problémem, že ne všechny kapely mohou do Česka ze zemí svého původu přicestovat. Přesto věříme, že se pestrý premiérový ročník Pop Messe zapíše výrazným písmem na festivalovou mapu a nabídne odvážnou dramaturgii nejen tento rok, ale i v následujících letech.“

Navzdory aktuální situaci se novému hudebnímu festivalu podaří přivézt do Brna působivou mozaiku zahraničních i tuzemských interpretů. Patří mezi ně Modeselektor, vyhlášené elektronické duo z Berlína, legendární kapela Buty, pařížská elektro house dvojice Acid Arab, experimentální hiphopové duo z Polska pod názvem Syny, král divokých party Ventolin, nekompromisně provokativní raper Tommy Cash či dvorní klávesák Flying Lotuse Dorian Concept. Celkový program pořadatelé průběžně doplňují na webu popmesse.cz a na konci by měl čítat téměř čtyřicítku umělců.

Dominik Fiala
Článek otištěn v Kult 07/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+