Hudba

Zveřejněno dne 10. 8. 2021
Ibérica roztančí a provoní Špilberk, Lužánky i nádvoří Staré radnice
Festival iberoamerických kultur Ibérica se letos uskuteční v termínu od 19. do 28. srpna. Kromě galakoncertu v romantických prostorách hradu Špilberk, jehož protagonisty budou již tradičně nejlepší umělci současné flamenkové španělské scény v čele s tanečnicí Maríí Moreno, se mohou návštěvníci těšit také na nefalšovanou atmosféru nostalgické i vášnivé hudby Jižní Ameriky.Čestným hostem festivalu je letos Kolumbie, jejíž kultura se otiskne nejen do přehlídky hispánské kinematografie v kině Art, kde se filmoví fanoušci dočkají hned pěti kolumbijských filmů, ale také do dramaturgie hudebních vystoupení. Z Kolumbie pochází i autorská dvojice Mantilla–Chaparro, jejíž uměleckou instalaci „Unibirds“ inspirovanou nesmírnou biodiverzitou Kolumbie bude možné zhlédnout po celou dobu konání festivalu v Alfa pasáži. Zámek Belcredi v Líšni bude hostit hudebně-taneční program Iberoamerické hudební poklady se sopranistkou Andreou Širokou, kytaristou Petrem Vítem a tanečnicí Veronikou Roa. Na nádvoří Místodržitelského paláce zavítá kolumbijsko-rakouské duo Das Kollektiv.

Ani letos nebude na Ibérice chybět oblíbená Fiesta Gastronómica na nádvoří Staré radnice, na níž se promísí hispánské gurmánské zážitky s tancem a hudbou. Pro zájemce z řad začátečníků i pokročilých jsou v SVČ Lužánky připraveny tvůrčí dílny flamenkového tance, argentinského tanga, salsy či flamenkové kytary.

Podrobný program festivalu je k dispozici na webu iberica.cz.

Dominik Fiala
Článek otištěn v Kult 07/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+