Hudba

Zveřejněno dne 22. 5. 2021
Nálož novinek od Supraphonu
Stejně jako minulý měsíc si Supraphon připravil různorodou dávku alb, která zahrnuje kromě hudby rovněž povídky, knihy nebo počiny známých komiků. Tentokrát si můžete poslechnout Tata Bojs a Anetu Langerovou, frontmana kapely Gipsy Radka Bangu nebo proslulé hity Ivety Bartošové. Čeká vás také souhrn autorské tvorby Zdeňka Svěráka a zavzpomínáte na krále komiků – Vlastu Buriana.Tata Bojs vypouští do světa novou verzi svého česko-francouzského duetu Tajemství. Zatímco v té původní se francouzské části ujala Emma Smetana a Milan Cais té české, na novince si Milan zazpíval francouzsky a svůj český part svěřil Anetě Langerové.

Ve vlastní produkci Radka Bangy vznikl nový počin Věci jinak, jehož tvorba trvala celých sedm let. Vše si totiž Radek natočil zcela sám. Deska obsahuje patnáct písní, mimo jiné i song Nepošli to dál, který vznikl jako inspirace zpěvákovy připravované knihy.

Dvacet nejproslulejších písní Ivety Bartošové naleznete na albu Knoflíky lásky, které je kompilací vybraných hitů z období 1984–2012. Hudební skladatel Pavel Vaculík, její dlouholetý spolupracovník, sestavil album toho nejlepšího z téměř tří dekád zpěvaččiny kariéry.

K 85. narozeninám Zdeňka Svěráka vychází na třech CD s veškerá jeho autorská a interpretační tvorba. První dvě jsou plná autorem publikovaných povídek a třetí je souhrnem všeho, co Svěrák vytvořil pro děti – pohádek, písní a operek.

Poslední novinkou je četba z knihy filmového historika Pavla Taussiga o životě komika Vlasty Buriana doplněná jeho výstupy, písněmi a skeči z let 1923–1957.

PR
Článek otištěn v Kult 05/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Joanne K. Rowlingová
Vánoční prasátko
Albatros Media
Kuba a jeho plyšové prasátko Pašík se od sebe nehnou ani na krok – to se ale změní jednoho Štědrého večera, kdy Kuba o Pašíka přijde. Je zoufalý a potřeboval by zázrak, aby svoji milovanou hračku našel. A protože jsou Vánoce, takový zázrak se skutečně stane. Vánoční prasátko, náhrada za nezvěstného Pašíka, zničehonic ožije a vymyslí odvážný plán: vydají se s chlapcem do kouzelné Země Ztracených a Pašíka najdou, ať se jim do cesty postaví cokoli.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+