Hudba

koncert, vstupenky, soutěž, zpěv, ADVENT,

Zveřejněno dne 21. 12. 2012
Stella Jones & The Christmas Singers
Vynikající americký gospelový soubor Stella Jones & The Christmas Singers se vrací do Česka! Tato oceňovaná gospelová skupina již okouzlila svými pěveckými výkony diváky po celém světě. Soubor sdružuje řadu talentů s jedinečnými hlasovými schopnostmi, což ve spojení s tradičními gospelovými prvky zaručuje dechberoucí podívanou a intenzivní zážitek z vystoupení.

Soubor pod vedením Stelly Jones představí nejslavnější písně z repertoáru, s nímž v posledních letech procestoval celou Evropu. Není bez zajímavosti, že Stella Jones v minulosti spolupracovala s umělci jako Maceo Parker, Gloria Gaynor či Chaka Khan.
Nenechte si ujít výjimečný adventní zážitek, vzrušující podívanou snoubící harmonii, energickou lásku a hudební preciznost!

Rozhovor se Stellou Jones

Vyrostla jste mezi umělci a hudebníky. Můžete popsat vaše rodinné prostředí? 
Můj otec byl známý bebopový trumpetista a matka bluesová zpěvačka a umělkyně z hnutí Fluxus. Vyrostla jsem tedy obklopena umělci a bylo mi jasné, že se chci věnovat hudbě. Když mi bylo pět let, táta mi koupil klávesy. Hudba pro mě znamená všechno, mohu se jejím prostřednictvím vyjádřit a mluvit ke všem lidem bez rozdílu. Je to mezinárodní jazyk, který dosáhne ke všem srdcím.

Během své kariéry jste měla možnost spolupracovat s celou řadou umělců. Která spolupráce pro vás byla nejvýznamnější?
Všech si velice vážím, všechny pro mě byly významné a důležité. Každý vnáší do projektu jiné zkušenosti a díky tomu rozšiřuje můj vlastní horizont a dovoluje mi poznávat nové cíle.

Jaké jsou vaše další projekty kromě zpěvu s gospelovým souborem? 
Působím jako instruktorka zpěvu a pódiového projevu, a také doprovázím různé zpěváky. Kromě toho produkuji muzikály pro děti, audio knihy a hudební CD.

Při svých vystoupeních cestujete po různých zemích. Liší se program jednotlivých koncertů podle toho, kde momentálně vystupujete? 
To jednoznačně. Rádi zařazujeme nové písně anebo jiné verze slavných gospelových skladeb. Je to již zhruba 12 let, co jezdíme po Evropě a mnoho lidí již poznalo, jak se náš program každý rok mění.

Co plánujete pro svá prosincová vystoupení v České republice? Mohou se diváci těšit na něco speciálního?  
První novinkou je, že budeme mít zcela nová roucha, takže vizuální stránka našeho vystoupení bude více poutavá. A chystáme také zařadit několik nových písní.

Mají posluchači možnost si koupit CD s vaší hudbou? 
Ano. Připravujeme DVD k 10. výročí American Christmas Gospel, a také vyjde ještě letos nová deska.

Prozradíte nám, jaké další gospelové soubory obdivujete?  
Je tolik kvalitních souborů, že nevím, kde začít. Všichni se samozřejmě učíme od velkých gospelových zpěváků, jako jsou Albert Tindley, Mahalia Jackson a dalších. Gospel je však v současnosti také velký hudební byznys. Nicméně jsou zde výborní umělci, jako Shirley Ceasar, Fred Hammond, Yolanda Adams a další.

Kolik lidí tvoří váš soubor?   
Sbor tvoří čtyři zpěváci a jeden pianista, který je nejen skvělý muzikant, ale i přítel mé rodiny. Všichni působíme v několika skupinách a show. Já zpívám na celé řadě koncertů i ve stylech funk, soul, blues, jazz či pop.

Jaké vánoční tradice udržuje rodina Stelly Jones? 
Pro mě je nejdůležitější sejít se dohromady. Všichni společně pak slavíme tento překrásný svátek.

Máte nějaký vzkaz pro ty, kteří se nemohou rozhodnout, zda navštívit některý z vašich koncertů v České republice? 
Neváhejte a přijďte si užít svižné i poklidné, radostné a zábavné gospely. Všichni jsou vítáni, aby se připojili a oslavovali s námi. Těšíme se na vás!


Stella Jones & The Christmas Singers
Katedrála Petrov, Brno
22. prosince 2012 od 19.30
www.brnokoncert.cz


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
koncert, vstupenky, soutěž, zpěv, ADVENT,
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ladislav Hoberlant
Můj deník citátů
powerprint
Kniha plná lásky, zklamání a pravdy. Kniha, kde jedna věta může změnit váš život. Jedna věta, která vás může inspirovat k překonání překážek. Jednou větou cituji a cituji svůj pocit. Přesně to je kniha Můj deník citátů. Není dne kdy by na světě nějaká láska nezačala, a nebo naopak neskončila. Forma sdílení pocitů je fenoménem dnešní doby. A já se rozhodl také sdílet.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+