Hudba

Bloosers, Tom Jegr & Gang, Kulturní dům, Velká Bíteš, koncert, blues, rock, Brno

Zveřejněno dne 6. 11. 2007
Nabitý dvojkoncert ve Velké Bíteši
Zajímavý koncert se odehraje v sobotu 10. listopadu 2007 v kulturním domě ve Velké Bíteši. Potkají se zde dvě brněnské kapely – blues-rock-souloví Bloosers a rhytm’n’bluesová formace Tom Jegr & Gang.

Kapela Bloosers vznikla v roce 2003 a je to sdružení muzikantů s bohatými zkušenostmi z různých brněnských skupin. Repertoár tvoří převážně převzaté skladby a stylově se pohybují na pomezí blues, rocku a soulu. Snahou kapely je dát dostatek prostoru zejména dominantní zpěvačce Hance Křížové-Kristové. Kapelu dále tvoří: Pavel Kříž, Ivan Lamser, Eda Žovinec a Zdeněk Odehnal.
Oproti tomu bluesově laděný repertoár kapely Tom Jegr & Gang čerpá téměř výhradně z vlastní tvorby frontmana Toma Jegra, na níž se podepsaly vlivy Steve Ray Vaughana, John Mayalla a B. B. Kinga. Složení kapely se začátkem roku 2006 ustálilo na pěti členech: Tom Jegr (sólová kytara a zpěv), Radim Zelina (lap steel kytara), Radim Baisa (druhá kytara), Richard Měřínský (basová kytara), Pavel Kříž (bicí). Všichni členové kapely za sebou mají bohatou muzikantskou minulost.

Bloosers + Tom Jegr & Gang
Kulturní dům Velká Bíteš
10. listopadu 2007, 20:00

Vstupenky na koncert zakoupíte v Předprodeji Kult


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Bloosers, Tom Jegr & Gang, Kulturní dům, Velká Bíteš, koncert, blues, rock, Brno
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+