Hudba
Ve třech letních parných dnech natáčela skupina Lucrezia Borgia svůj nový videoklip ke 400. výročí popravy sedmadvaceti českých pánů, rytířů a měšťanů, kterážto proběhla v režii pražského kata Jana Mydláře 21. června 1621. Tedy téměř na chlup stejně jako první klapka videoklipu. Ta padla 20. června, jenom o 400 let později. Klip pojednává i o následném nuceném odchodu českých exulantů do exilu. Natáčení se zúčastnila stovka účinkujících.

Hudba – celý článek
20. 10. 2021
V jubilejní sezoně oblíbeného brněnského cyklu Bacha na Mozarta! půjde o hodně. O oslavu kulatého výročí i o udržení existence cyklu. Pomůžou Adam Plachetka i Bach s Mozartem. Cenově zvýhodněnou abonentku na všech osm koncertů můžete kupovat až do Zahajovacího koncertu, který proběhne 22. září v impozantní katedrále na Petrově. A pozor – koncerty začínají v 19 hodin!

Hudba – celý článek
22. 9. 2021
Letní festivalová a koncertní nálož je po měsících kulturní odmlky konečně v plném proudu a ve velkém stylu svoji koncertní šňůru rozjela také brněnská skupina Deloraine. V letním kině hradu Špilberk jsem na vlastní oči i uši okusila tento nespoutaný pohanský skvost, kde medovina tekla proudem a ztemnělé nebe plálo pekelnými ohni.

Hudba – celý článek
18. 9. 2021
Klub Fléda po vynucené pauze znovu otevírá dveře návštěvníkům. Podzimní sezóna přináší řadu novinek a nevšedních zážitků. Jeden z nejzásadnějších hudebních prostorů v Česku slaví dvacet let existence a při přípravách na oslavy prochází výraznou rekonstrukcí. Produkční tým Flédy navíc využil koncertní odmlky k realizaci bohaté série akcí a jednoho zcela nového festivalu.

Hudba – celý článek
16. 9. 2021
Osm koncertů rozezní královské nástroje v centru Brna a tóny varhan z dílen různých mistrů varhanářů vyplní večery babího léta. Za poslech stojí koncerty v jezuitském kostele na moderním koncertním nástroji, dále na nově rekonstruovaných historických varhanách v loretánské kapli. Pěkný večer slibuje návštěva v oblíbeném Červeném kostele nebo v kostele sv. Augustina na Kraví Hoře.
Hudba – celý článek
3. 9. 2021
Ke 180. výročí narození Antonína Dvořáka, které uplyne 8. 9. 2021, vydává Supraphon opravdovou lahůdku pro milovníky jeho díla, ale i pro obdivovatele jedinečného odkazu dirigenta Sira Charlese Mackerrase. Již v pátek 27. 8. totiž poprvé vycházejí na vinylovém trojalbu oceňované nahrávky Dvořákovy Symfonie č. 8 a 9, Legendy a Slovanské tance ve skvělém provedení České filharmonie a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, které vznikaly v letech 1999 až 2005 pod vedením nezapomenutelného Sira Charlese Mackerrase, velkého obdivovatele a propagátora české hudby, oceněného v roce 2010 medailí Artis Bohemiae Amicis.

Hudba – celý článek
25. 8. 2021
K létu neodmyslitelně patří venkovní koncerty, které letos trochu suplují tradiční festivaly a kompenzují covidem poznamenanou sezónu. Klub Sono proto sbalil svou audio-vizuální aparaturu a otevírá letní scénu v prostředí Augustiniánských zahrad na Mendlově náměstí v Brně. Od čtvrtka 19. srpna v krásném prostředí zahrají například Iné Kafe, Calin, Stein27, Indigo nebo Ben Cristovao.

Hudba – celý článek
19. 8. 2021
Pomáhejte a bavte se se Slezskou diakonií v Brně! Benefiční koncert legendární kapely AG Flek na podporu sociálních služeb pro rodiny dětí s hendikepem a dětí předčasně narozených.

Hudba – celý článek
17. 8. 2021
Přípravy dvoudenního Rock for People Hope finišují. Festival otevře své brány již v pátek 13. srpna, od čtvrtečního večera bude probíhat v prostorech kempu také večírek pro nedočkavé.

Hudba – celý článek
13. 8. 2021
Festival iberoamerických kultur Ibérica se letos uskuteční v termínu od 19. do 28. srpna. Kromě galakoncertu v romantických prostorách hradu Špilberk, jehož protagonisty budou již tradičně nejlepší umělci současné flamenkové španělské scény v čele s tanečnicí Maríí Moreno, se mohou návštěvníci těšit také na nefalšovanou atmosféru nostalgické i vášnivé hudby Jižní Ameriky.

Hudba – celý článek
10. 8. 2021
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gilles de Maistre
Vlk a lev
Bontonfilm
Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed kanadské divočiny. Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+