Hudba
Tipy na čerstvý poslech od Supraphonu pro vás již jistě nejsou novinkou, a tak vám představíme další dvě nová hudební alba. Tentokrát vás potěší dlouho utajovaná nová verze česko-francouzského duetu od Tata Bojs a Fešáci přinesou robustní kompilaci české i zahraniční country hudby, která je oslavou nejen celé hudební cesty kapely, ale i 75. narozenin Tomáše Linky.

Hudba – celý článek
4. 8. 2021
Vydání nového alba je obvykle spojeno s určitým očekáváním, jak se daný interpret vyvíjí. U těch zralých, ke kterým se zpěvák a skladatel Michal Prokop řadí, k tomu přibývá konstatování, že už nikomu nemusí nic dokazovat. Nebo musí?

Hudba – celý článek
21. 7. 2021
Festival Pop Messe letos bude! První ročník přesunutého hudebního festivalu proběhne 23. a 24. července v Brně, kdy v areálu bývalého fotbalového stadionu Za Lužánkami přivítá zvučná jména, jako jsou Modeselektor, Buty, Acid Arab, Ventolin, Tommy Cash, Dorian Concept a další.

Hudba – celý článek
16. 7. 2021
Po dlouhém tichu způsobeném pandemií se kultura a živá hudba vracejí zpět k životu. Výjimkou není ani nejstarší brněnský klub Fléda, který se v srpnu spolu se špičkou (nejen) domácí produkce přesune do areálu brněnského výstaviště. Ve dnech 17.–27. srpna představí cyklus koncertů Open (F)air Music, který proběhne před pavilonem Morava. U jedné z ikonických staveb brněnského funkcionalismu se představí celkem šest domácích interpretů spolu s bosenskou Dubiozou kolektiv.

Hudba – celý článek
26. 6. 2021
Nové album Tomáše Kluse ČAUČESKU rezonuje českými hudebními žebříčky a cloumá emocemi posluchačů. Osm autorských písní tvoří ucelený zhudebněný vzkaz autora našim nejvyšším politickým představitelům a odráží jeho postoj k jednání současné vlády. Nutno podotknout, že si nebral servítky a představil desku, o které toho ještě hodně uslyšíme.

Hudba – celý článek
17. 6. 2021
Stejně jako minulé, tak i tohle léto bohužel přichází nejen česká hudební scéna o většinu zavedených hudebních festivalů, kterých je kapela Divokej Bill tradiční součástí. Avšak aktuální covidová situace nahrává alespoň menším akcím s omezeným počtem diváků. Proto se kluci z Divokýho Billa rozhodli navázat na svůj loňský úspěšný model „POV!RAŽENÍ 2020 tour“ a opět si pro své fanoušky připravili sérii menších koncertů obíhající doslova celou republiku – tentokrát pod názvem „MARATHON 2021“.

Hudba – celý článek
31. 5. 2021
Stejně jako minulý měsíc si Supraphon připravil různorodou dávku alb, která zahrnuje kromě hudby rovněž povídky, knihy nebo počiny známých komiků. Tentokrát si můžete poslechnout Tata Bojs a Anetu Langerovou, frontmana kapely Gipsy Radka Bangu nebo proslulé hity Ivety Bartošové. Čeká vás také souhrn autorské tvorby Zdeňka Svěráka a zavzpomínáte na krále komiků – Vlastu Buriana.

Hudba – celý článek
22. 5. 2021
Houslistka Lada Fedorová získala díky svému umu celou řadu prestižních ocenění a odborníci ji v rámci jejího oboru považují za jeden z našich největších talentů. Popovídali jsme si s ní o minulosti, současnosti i budoucnosti. Její i kultury jako takové.

Hudba – celý článek
17. 5. 2021
V této době více než kdy jindy potřebujeme zapomenout na starosti všedních dní. A to nám skvěle umožní poslech léty ověřené barokní a klasicistní hudby, která pohladí nejen hudební část naší duše.
Hudba – celý článek
10. 5. 2021
Všem, kteří potřebují zapomenout na starosti všedních dní, doporučujeme poslech léty ověřené barokní a klasicistní hudby. Už nyní je možné za zvýhodněnou cenu zakoupit abonentku na 8 koncertů Czech Ensemble Baroque, díky níž vychází jeden koncert na částku již od 106 Kč. Vrcholem sezóny bude Haydnův Návrat Tobiáše do vlasti s Adamem Plachetkou a dalšími hvězdami a chybět samozřejmě nebudou ani Bach s Mozartem.

Hudba – celý článek
5. 5. 2021
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karel Gott
Karel Gott – Má cesta za štěstím
Karel Gott Agency
Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+