Hudba
Legendární festival se vrací době navzdory. V době, kdy se ruší větší festivaly a i menší akce oznamují, že nebudou, přicházejí pořadatelé známé přehlídky TrutnOFF, v minulosti pořádané ve východočeském Trutnově, opět s něčím jiným a naopak oznamují, že bude!

Hudba – celý článek
23. 6. 2020
Všichni příznivci léty prověřené klasiky jsou v úterý 16. června 2020 souborem Czech Ensemble Baroque po téměř čtyřměsíční virem vynucené pauze zváni na živý koncert, a to rovnou na opravdovou barokní lahůdku. Na programu bude hudební génius Johann Sebastian Bach a jeho dvě kantáty – tradiční duchovní kantáta zazní spolu s kantátou světskou, jež je vlastně malou koncertní operou. Kromě Bacha a Mozarta, kteří posluchače koncerty cyklu Bacha na Mozarta! již tradičně provázejí, přijde tentokrát i paní Bachová, která povypráví o soužití s géniem.

Hudba – celý článek
14. 6. 2020
Legendární festival TrutnOFF, v minulosti pořádaný ve východočeském Trutnově, se letos uskuteční 21. až 23. srpna v areálu Střelnice v Brně-Pisárkách. Mnohé naznačuje i změna původního názvu festivalu, které se nově jmenuje TrutnOFF BrnoON.

Hudba – celý článek
11. 6. 2020
V červnu se můžete těšit hned na dva koncerty Czech Ensemble Baroque! V Besedním domě 16. června na hvězdného J. S. Bacha, jehož tradiční duchovní kantáta zde zazní spolu s kantátou světskou, která je vlastně malou koncertní operou. A na Petrově pak 30. června (náhrada za 1.dubna) na postní, kontemplativní koncert, který představí jednu z největších latinských hudebních sekvencí Stabat Mater, jak ji ztvárnili tři různí hudební skladatelé.

Hudba – celý článek
4. 6. 2020
Přestože se zdá, že období útlumu kulturního života a jeho přesunutí do online světa už je za námi, neuškodí se za ním ještě trochu ohlédnout. Doba koronavirová přinesla mnoho zajímavých nápadů, jak dostat hudbu, divadlo, výtvarné umění mezi lidi, i když nemohou jít ven. Právě Xindl X byl jedním z hudebníků, kteří o sobě i v karanténě dávali hodně slyšet. To dokládá nejen "dobový" hit Roušky.

Hudba – celý článek
3. 6. 2020
Po bezmála třech měsících se do Besedního domu vracejí koncerty. Projekt s názvem Konec streamu. Hrajeme zase živě! nabídne od příštího úterý celkem osm koncertů ve čtyřech dnech.
Hudba – celý článek
23. 5. 2020
Pořadatelé festivalu JazzFestBrno se rozhodli přesunout termíny všech koncertů letošního ročníku. Učinili tak v souvislosti se stále platným zákazem hromadných akcí a nejistou situací ohledně mezinárodního cestování v nejbližších měsících. Žádný koncert se tedy v původně plánovaném festivalovém termínu od 15. března do 9. června neuskuteční.

Hudba – celý článek
13. 5. 2020
Troufám si říct, že u Michala Hrůzy je každé nové album očekávané se zájmem: S čímpak asi tento hitmaker přijde? Jde totiž o jednoho z mála hudebníků české pop-music, který si své písně píše většinou sám a má výrazný úspěch.

Hudba – celý článek
10. 5. 2020
Snová opera, virtuózní žalm, vznešené rekviem, pastýřská mše, oratorium o "Síle hudby", speciální vokální program, znovuobjevení F. I. Tůmy, novodobá světová premiéra oratoria pozdního moravského baroka – to je ve zkratce 8 koncertů 9. sezony oblíbeného cyklu Czech Ensemble Baroque, který začíná barokní pantomimou 24. září 2020 a je již v prodeji!

Hudba – celý článek
4. 5. 2020
Kapela Wohnout vypouští ven novinku Jsme na zkoušce v roušce. Písnička vznikla v době karantény bez zkoušení, jen přes internet, a jako hosty si tentokrát Wohnouti přizvali Terezii Kovalovou, Daru Rolins, Oto Klempíře, Vaška Bláhu z Divokýho Billa, Márdiho z Vypsané Fixy, Kubu Rybu z Rybiček 48, Pokáče a Dr. Štefánika z Horkýže Slíže.

Hudba – celý článek
30. 4. 2020
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Hocek
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku
Universum
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku, za všech ročních období, pěšky, na kole i dalšími způsoby. Načerpejte inspiraci z tras navržených zkušeným cestovatelem. Popisy trasy jsou doplněny o mapy, tipy na zajímavosti po cestě a v neposlední řadě o nádherné fotografie
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+