Hudba
Zcela upřímně: Tyto dva interprety jsem si ani při sebevětší fantazii nedokázal představit na jednom pódiu. Vedle sebe. I proto jsem byl na koncert hodně zvědavý. Nakonec to byly koncerty dva.

Hudba – celý článek
14. 6. 2019
Již po osmadvacáté se bude v Brně konat jeden z nejzajímavějších kytarových festivalů Evropy (www.guitarcz.com) s koncerty světové špičky, kurzy hry na kytaru a kytarovou soutěží Guitartalent. Vítěz získá kytaru nejvýznamnějšího japonského kytaráře Masaki Sakuraie a účast ve finále soutěže v Tokiu.

Hudba – celý článek
10. 7. 2019
Organizátoři 28. ročníku multižánrového festivalu Okolo Třeboně slibují více humoru a také novinku určenou hlavně publiku staršího věku, které si rádo poslechne dobrou dechovku. Přehlídka, která na jihu Čech tradičně zahajuje prázdniny, zahrne osm mimořádných hudebních setkání. Přijedou hvězdy i mladí muzikanti, kteří se utkají v soutěži Houpací kůň. Součástí akce bude i výstava, kino a divadlo.

Hudba – celý článek
8. 6. 2019
Jedna z nejznámějších českých zpěvaček vydala nedávno album s 12 novými písněmi, které napsali z velké části mladí autoři, sami známí coby interpreti, jako Marek Ztracený, Radůza, či dokonce Xindl X. Hana Zagorová dokazuje, že se právem drží na horních příčkách žebříčků popularity, a jak nám prozradila, své písně miluje a zpívání ji stále velice baví.

Hudba – celý článek
7. 6. 2019
Když klasiku, tak léty ověřenou, neboť ta je sázkou na jistotu. Když léty ověřenou, tak 1. jakosti a provedenou na dobové nástroje. Hned 8 kouzelných večerů nabízí v cyklu Bacha na Mozarta! orchestr, sbor a sólisté Czech Ensemble Baroque pod vedením charismatického Romana Válka. Barokní a klasicistní hudbou vás na koncertech provedou osobně Bach a Mozart. Všech 8 koncertů v předprodeji již od 750 Kč.

Hudba – celý článek
4. 6. 2019
Když klasiku, tak léty ověřenou, neboť ta je sázkou na jistotu. Když léty ověřenou, tak 1. jakosti a provedenou na dobové nástroje. Hned 8 kouzelných večerů nabízí v cyklu Bacha na Mozarta! orchestr, sbor a sólisté Czech Ensemble Baroque pod vedením charismatického Romana Válka.

Hudba – celý článek
30. 5. 2019
Putovní letní kulturní festival Hrady CZ letos slaví 15. narozeniny a v magickém prostředí osmi hradů po celé České republice představí špičku současné české a slovenské hudební scény v čele s kapelou Kryštof, která se na festival vrací po šesti letech.

Hudba – celý článek
29. 5. 2019
Milovníci varhanního umění mohou využít pestré nabídky jedinečné hudby, která v Brně rozezní prostory jezuitského kostela, Červený kostel, loretánskou kapli a kostel sv. Augustina. Na 39. ročníku festivalu se vedle domácích umělců představí interpreti z USA, Itálie, Polska, Slovenska a Maďarska

Hudba – celý článek
24. 5. 2019
Český rozhlas Brno oslaví 1. června 2019 své 95. narozeniny velkým koncertem! Brněnským rozhlasem prošla řada hereckých a hudebních legend. Svou slávu na vlnách nejstaršího moravského rádia zažil Karel Höger, Oldřich Nový nebo Jožka Černý a zástupy dalších. Proto se brněnský rozhlas rozhodl uspořádat velkou oslavu svých narozenin, která začne v 19.00 na Brněnské přehradě.
Hudba – celý článek
22. 5. 2019
Tóny krásné hudby, výjimeční hosté a krásná místa jeskyní Moravského krasu – tím vším bude 22. ročník festivalu Čarovné tóny Macochy. Startujeme 12. června ve Sloupsko – šošůvské jeskyni se souborem Arrhythmia, 13. června uslyšíte Miroslava Žbirku, 14. června Marii Rottrovou, 15. června tradiční Spirituál kvintet a o závěr festivalu se 16. června postará uznávaný houslista Jaroslav Svěcený a Ladislav Horák a akordeonem.

Hudba – celý článek
19. 5. 2019
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Balda
Narušitel - DVD
Bontonfilm
Silný a napínavý příběh českého leteckého esa, jeho kamarádů i bezbřehou lásku k létání přináší do kin film Narušitel. Život armádních letců socialistického Československa naplňovaly opojné chvíle svobody v oblacích a přátelství na celý život, z velké části ho ale ničil dozor státní bezpečnosti a jejích udavačů. Čtveřice kamarádů a jejich letecký mentor spolu létají a slouží v armádě dvacet let. Pak se ale po dlouhé době začne rozmotávat smrt bývalého pilota RAF při pokusu o přelet na západ a hlavní hrdina nemá jiné východisko, než se ho pokusit napodobit. „Jste narušitel, následujte mě,“ jsou slova, která sám často hlásí do vysílačky, když nutí k přistání ty, kdo se na západ za svobodou vydávají vzduchem v letadlech. Teď se o stejně zoufalý útěk musí pokusit i on.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+