Hudba
Loňský ročník oblíbeného festivalu Rock for People byl přesunut na letošek, avšak ani letos nejsou vyhlídky na jeho pořádání příliš růžové. Pořadatelé se proto rozhodli jej přenést do virtuálního světa. Virtuální festival startuje 31. ledna a vystoupí zde deset kapel z Česka i zahraničí.
Hudba – celý článek
30. 1. 2021
Po úspěšné debutové desce Vlaštovka přichází kapela Deloraine s vyšperkovanou novinkou, albem Srdce z kamene. Jestli je někdy nemožné mít srdce z kamene, pak je to právě při poslechu tohoto díla. Ani ti nejotrlejší a nejkrutější vikingští válečníci totiž nedokážou poslouchat Ragnarok s kamenným výrazem ve tváři a bez jediného pokývnutí hlavou. Protože to prostě nejde!

Hudba – celý článek
10. 1. 2021
Poslední den tohoto roku spatří světlo světa singl Přání z dílny nadžánrové kapely Nebeztebe. Konec kalendáře si skupina nevybrala náhodou – v Přání se zrcadlí silvestrovský text a otevírá nenápadný novoroční příběh. Brněnská kapela, která v minulosti například vyhrála soutěžní festival Porta, tímto vypouští do světa svou první vlaštovku z chystaného alba Zásobování duše.

Hudba – celý článek
30. 12. 2020
Brněnská skupina No Tiddlers nazpívala novou vánoční píseň a přidala k ní i náladový videoklip. Motto hudebního projektu zní: „Ne pro každého jsou samozřejmostí krásné a klidné Vánoce.“
Hudba – celý článek
24. 12. 2020
Tempus a Barbaruna oslavili zimní slunovrat společným videoklipem. Pro tento účel byla zvolena píseň Olívie z debutového alba hudební skupiny Tempus. Svým textem výborně sedí k náladě zimního slunovratu. Tuto skladbu Tempus ve spolupráci se skupinou Barbaruna pojal akusticky a velmi netradičně.
Hudba – celý článek
20. 12. 2020
Tempus je středověce-rocková hudební skupina. Byla založena v roce 2007 na jižní Moravě. Dnes osmičlenná kapela vydala své první CD v roce 2016 pod názvem Bílá vrána, k níž letos v listopadu přidala singl Spellbound. Repertoár skupiny tvoří nejen vlastní tvorba v češtině, ale i písně převzaté. Na otázky odpovídala zpěvačka Linda Miklová.

Hudba – celý článek
14. 12. 2020
Festival JazzFestBrno zveřejnil jména prvních hvězd nadcházejícího ročníku. Jubilejní 20. sezóna brněnského festivalu začne 7. března a ozdobí jej mistr klavírního tria Chick Corea, nástupce flamencové legendy Paca de Lucíi, kytarista Vicente Amigo, kometa současné jazzové scény, zpěvačka Cécile McLorin Salvant a invenční britské trio GoGo Penguin.

Hudba – celý článek
9. 12. 2020
Pořadatelé festivalu Pop Messe připravili pro fanoušky živé přenosy pod názvem Pop Messe Live. Streamování na sociálních sítích proběhne 22. a 29. listopadu 2020. Dvě neděle od 19.00 do 21.30 přinesou živé koncerty interpretů jako Katarzia, Amelie Siba, Post-hudba, Mutanti hledaj východisko, Bert & Friends a dalších.

Hudba – celý článek
22. 11. 2020
Deloraine je česká fantasy folková hudební skupina z Brna. Ve svých textech se zabývá jak tematikou kultovního Zaklínače, tak i lidovými motivy. Její debutové album Vlaštovka, které vyšlo v dubnu 2018, se skládá nejen z pěti coververzí, ale i devíti vlastních, autorských skladeb. Nyní Deloraine vydává druhé řadové album Srdce z kamene.

Hudba – celý článek
16. 11. 2020
Ve středu 21. října měl brněnský kostel sv. Janů rozeznít virtuózní žalm 110 „Pravil Hospodin“ teprve dvaadvacetiletého Georga Friedricha Händela z jeho „italského“ období. Když bylo zakázáno zpívat, reagoval Czech Ensemble Baroque změnou programu tohoto koncertu a naplánoval Concerti grossi s díly Corelliho, Bacha a Händela. Se zákazem shromažďování většího počtu osob, než je šest, si už koncert neporadil a musel být odložen na neurčito.

Hudba – celý článek
24. 10. 2020
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tomas Alfredson
Sněhulák (Blu-ray)
Bontonfilm
Geniální, přesto excentrický detektiv Harry Hole (Michael Fassbender) je s prvním sněhem přivolán k případu zmizelé ženy, po níž zbyla jen šála obtočená kolem Sněhuláka postaveného před jejím domem. Společně s dopisem podepsaným "Sněhulák" dostává Hole i novou a neméně tajemnou kolegyni Katrine Bratt (Rebecca Ferguson). Během pátrání se začnou odkrývat nejen tajemství zvláštního zmizení, ale i samotné Katrine, která má s případem společného víc, než kdo tušil. Harry Hole tak bude muset více než kdy jindy dokázat, co v něm skutečně je...
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+