Hudba
Na spojení hudby a módy zve Czech Ensemble Baroque. Sedíc v Brně se v hudbě Georga Philippa Telemanna vydáte na netradiční cestu barokní hudební Evropou. Zvučící geografie v podání ansámblu s historickými nástroji bude díky módní přehlídce a menším tanečním kreacím souboru historického tance Alla Danza i vizuálním zážitkem. Choreografie František Dofek, kostýmní výtvarnice Štěpánka Skalická.

Hudba – celý článek
17. 2. 2020
Pokud máte rádi operu, neměla by vaší pozornosti uniknout novinka Národního divadla Brno s názvem Monument, která bude mít premiéru 7. února 2020. Její děj se pro operní představení dosti netypicky odehrává v budovatelských 50. letech. Hlavní role se zhostí Svatopluk Sem, náš přední pěvec, kterého bychom vám při této příležitosti rádi představili.
Hudba – celý článek
3. 2. 2020
-123min., DVA, Květy, Zuby Nehty a další zahrají na koncertě 30 let Indies. Hudební vydavatelství Indies Records oslaví v pátek 14. února 2020 v brněnském klubu Sono 30. výročí své existence, a to přesně v den svého založení. Na dvou pódiích zahraje dvanáct kapel, pokřtí se nové album Horňácké cimbálové muziky Kubíci a představí se řada dalších hostů.
Hudba – celý článek
25. 1. 2020
Už jste někdy viděli ruce, které tančily a zároveň vyprávěly příběh? Pokud ne, máte jedinečnou možnost. Už 30. ledna 2020 se v brněnském Klubu Leitnerova uskuteční hudební večer s uměleckým tlumočením do českého znakového jazyka "pod taktovkou" skupiny Hands Dance.
Hudba – celý článek
23. 1. 2020
International Classical Music Awards. Nominace na Grammy. Nejen tato ocenění získalo Requiem současného arménského skladatele Tigrana Mansurjana. Dílo věnované obětem arménské genocidy v roce 1915 zazní v Besedním domě v české premiéře. Navíc za osobní účasti autora a pod taktovkou Alexandera Liebreicha, který dal podnět ke vzniku skladby.
Hudba – celý článek
21. 1. 2020
Po bezmála třech letech se Filharmonie Brno vrací do Janáčkova divadla – a rovnou jednou z nejvýznamnějších akcí sezony, Novoročním koncertem. Večer zahájí Coplandova Fanfára pro obyčejného člověka, poté zazní Slovanská rapsodie Viktora Ullmanna, v druhé půli pak nejznámější Beethovenovo dílo, a sice Symfonie č. 9 d moll se závěrečnou Ódou na radost.

Hudba – celý článek
28. 12. 2019
Kdo by neznal Radůzu. Osobitou zpěvačku a skladatelku, jejíž zvonivý hlas doprovázený nejčastěji akordeonem, jindy kytarou či klavírem již řadu let těší milovníky folkově, folklorně i šansonově laděné hudby. Ne všichni ale ví, že je také autorkou několika knih a domluví se několika světovými jazyky. Žena mnoha talentů a aktivit po kratší pauze opět pilně koncertuje, a do toho si udělala čas zodpovědět naše otázky.
Hudba – celý článek
11. 12. 2019
Srdečně vás zveme na benefiční koncert, který se uskuteční v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla v neděli 15. prosince 2019 od 19.00. Výtěžek z koncertu bude věnován Masarykovu onkologickému ústavu v Brně.
Hudba – celý článek
9. 12. 2019
Odhoďte předvánoční stres a odpočiňte si na koncertě rájské hudby. Zazní české barokní vánoční skladby Adama Michny z Otradovic v rájské úpravě Martina Jakubíčka pro barokní orchestr a psaltérium. Koncert Slavíček rájský pohladí v Besedním domě duši i uši. Srdečně zve orchestr a sbor Czech Ensemble Baroque.

Hudba – celý článek
3. 12. 2019
Otec a syn Mozartovi na jediném koncertě? Ano! Série osmi kouzelných večerů barokní a klasicistní hudby I. jakosti v podání Czech Ensemble Baroque pokračuje opravdovou hudební lahůdkou. Wolfgangovu slavnému Requiem d moll bude předcházet uvedení symfonie jeho otce Leopolda, rovněž výtečného skladatele, teoretika a pedagoga. Koncertem provedou pánové Bach a Mozart.

Hudba – celý článek
8. 11. 2019
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Miloš Doležal
Velký pátek číhošťského faráře P. Josefa Toufar: Křížová cesta
Nezávislý podmelechovský spolek
Dalším kamínkem do toufarovské mozaiky, kterou trpělivě a pečlivě skládá spisovatel Miloš Doležal, je jeho text čtrnácti zastavení křížové cesty. Čtrnáct obrazů, čtrnáct pozastavených situací na životní cestě i v trýznivém životním finále číhošťského faráře P. Josefa Toufara (1902—1950), jedné z prvních obětí komunistického režimu u nás, vznikalo několik let. Doplňují je meditace-modlitby-prosby karmelitánské řeholnice Marie Judit od Ježíše Zmrtvýchvstalého z kláštera v Dačicích. Vydáno k 70. výročí smrti P. Josefa Toufara 25. února 2020.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+