Hudba
Nové album Tomáše Kluse ČAUČESKU rezonuje českými hudebními žebříčky a cloumá emocemi posluchačů. Osm autorských písní tvoří ucelený zhudebněný vzkaz autora našim nejvyšším politickým představitelům a odráží jeho postoj k jednání současné vlády. Nutno podotknout, že si nebral servítky a představil desku, o které toho ještě hodně uslyšíme.

Hudba – celý článek
17. 6. 2021
Stejně jako minulé, tak i tohle léto bohužel přichází nejen česká hudební scéna o většinu zavedených hudebních festivalů, kterých je kapela Divokej Bill tradiční součástí. Avšak aktuální covidová situace nahrává alespoň menším akcím s omezeným počtem diváků. Proto se kluci z Divokýho Billa rozhodli navázat na svůj loňský úspěšný model „POV!RAŽENÍ 2020 tour“ a opět si pro své fanoušky připravili sérii menších koncertů obíhající doslova celou republiku – tentokrát pod názvem „MARATHON 2021“.

Hudba – celý článek
31. 5. 2021
Stejně jako minulý měsíc si Supraphon připravil různorodou dávku alb, která zahrnuje kromě hudby rovněž povídky, knihy nebo počiny známých komiků. Tentokrát si můžete poslechnout Tata Bojs a Anetu Langerovou, frontmana kapely Gipsy Radka Bangu nebo proslulé hity Ivety Bartošové. Čeká vás také souhrn autorské tvorby Zdeňka Svěráka a zavzpomínáte na krále komiků – Vlastu Buriana.

Hudba – celý článek
22. 5. 2021
Houslistka Lada Fedorová získala díky svému umu celou řadu prestižních ocenění a odborníci ji v rámci jejího oboru považují za jeden z našich největších talentů. Popovídali jsme si s ní o minulosti, současnosti i budoucnosti. Její i kultury jako takové.

Hudba – celý článek
17. 5. 2021
V této době více než kdy jindy potřebujeme zapomenout na starosti všedních dní. A to nám skvěle umožní poslech léty ověřené barokní a klasicistní hudby, která pohladí nejen hudební část naší duše.
Hudba – celý článek
10. 5. 2021
Všem, kteří potřebují zapomenout na starosti všedních dní, doporučujeme poslech léty ověřené barokní a klasicistní hudby. Už nyní je možné za zvýhodněnou cenu zakoupit abonentku na 8 koncertů Czech Ensemble Baroque, díky níž vychází jeden koncert na částku již od 106 Kč. Vrcholem sezóny bude Haydnův Návrat Tobiáše do vlasti s Adamem Plachetkou a dalšími hvězdami a chybět samozřejmě nebudou ani Bach s Mozartem.

Hudba – celý článek
5. 5. 2021
Nejen hudbu, ale i čtivo si dnes stále častěji můžete pustit do uší. Supraphon přináší nálož nové hudby, Beethovenem počínaje a Anetou Langerovou konče. Zajímáte-li se o covery a prolínání žánrů, i vy si v novinkách vyberete. Milovníky literatury pak potěší audiokniha plná židovských příběhů a pohádek, přičemž ušním bubínkům zalahodí nezaměnitelný hlas Arnošta Goldflama.
Hudba – celý článek
28. 4. 2021
Přestože hudební festivaly jeden po druhém ruší letošní ročníky a kultura spíš živoří, než žije, kapela Mňága a Žďorp se rozhodla nepodléhat blbé náladě. Hraje, jako by vir nebyl. Týden co týden oprašuje texty i akordy písní ze svých čtrnácti studiových alb, aby je na sobotních koncertech zazpívala fanouškům. V rámci Jarní online šňůry už „odjela“ pět koncertů a dalších šest jich má před sebou. Mezi nimi i ten, na který si jako hosta pozvala Mekyho Žbirku. Vystoupí s ním na střeše brněnských trojčat.
Hudba – celý článek
22. 4. 2021
Koncem loňského roku spatřilo světlo světa historicky první album zpěváka a rappera Raega Nesmíš to vzdát, jež nese název Raegova singlu s Olgou Lounovou, který věnovali zdravotníkům. Album obsahuje kompletní zpěvákovu tvorbu, tedy 35 písní, které si vychutnáte ze dvou CD. V jednom celku tak na vás čekají jak starší kousky, třeba Ty a já, tak například novější Paranoidní.
Hudba – celý článek
22. 4. 2021
Po úspěšné debutové desce Vlaštovka přichází kapela Deloraine s vyšperkovanou novinkou, albem Srdce z kamene. Jestli je někdy nemožné mít srdce z kamene, pak je to právě při poslechu tohoto díla. Ani ti nejotrlejší a nejkrutější vikingští válečníci totiž nedokážou poslouchat Ragnarok s kamenným výrazem ve tváři a bez jediného pokývnutí hlavou. Protože to prostě nejde!

Hudba – celý článek
10. 1. 2021
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Robert Zemeckis
Čarodějnice (The Witches)
Warner Bros. Pictures
Film natočený podle oblíbené knihy Roalda Dahla vypráví humorný a dojemný příběh mladého chlapce a jeho babičky, kteří se střetnou se skupinou klamně okouzlujících avšak ďábelských čarodějnic.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+