Hudba
Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v listopadu. Nyní zveřejnil kompletní program, čítající patnáct hudebních večerů, které potěší fanoušky jazzu ve všech jeho podobách  – od jazzrocku až po avantgardu.

Hudba – celý článek
11. 2. 2019
Nejvýznamnější zpracování pozdně středověkého příběhu o lásce krásné Magelony a rytíře Petra ovládne 25. února 2019 sál Konventu Milosrdných bratří.

Hudba – celý článek
9. 2. 2019
Přední český kytarista Vladislav Bláha, který koncertoval i v newyorské Carnegie Hall, vystoupí 22. února 2019 v 19.00 ve Vile Löw-Beer v ulici Drobného 22 v Brně! Jako jeho host se představí klarinetista Vít Spilka, jenž působil ve Filharmonii Brno nebo orchestru Městského divadla Brno.
Hudba – celý článek
4. 2. 2019
Členové populární brněnské kapely Květy přistoupili na sklonku loňského roku k zajímavému počinu – vydali jednotlivě svá vlastní alba v různých hudebních stylech. Bubeník Aleš Pilgr se rozhodl pro elektropop s albem Japonec, jehož titulní singl Antidepresiva doprovází originální videoklip. Proč si pro svou desku zvolil zrovna tento hudební styl a jaké výhody může přinášet bubnování, nám prozradil v únorovém rozhovoru.
Hudba – celý článek
2. 2. 2019
Málokterá kapela dokáže spojit v jednom kotli fajnšmekry, kteří si libují v sofistikovaných melodických a harmonických finesách, s těmi, jejichž srdce tluče v nekompromisních hip hopových beatech. Právě takoví jsou britští The Herbaliser, kteří 12. dubna 2019 vystoupí na brněnské Flédě.
Hudba – celý článek
31. 1. 2019
7. februára 2019 sa uskutoční premiéra projektu slovenského jazzového trumpetistu Lukas Oravec Quartet (SK/CZ) v spolupráci so Štátnym komorným orchestrom Žilina. Projekt je žánrovým presahom jazzu, etnickej hudby s vážnou hudbou. Odznejú špeciálne zaranžované kompozície lídra projektu a taktiež vážna hudba zaranžovaná pre 21členný sláčikový orchester a jazzový Quintet. Pozvanie na spoluprácu prijali mimoriadny hostia, hviezdny saxofonista Andy Middleton (USA), New Yorkský pianista Danny Grissett a ruský dirigent Pavel Klimashevsky.

Hudba – celý článek
27. 1. 2019
Milovníci jazzu a swingu mají zcela jedinečnou příležitost zažít na jednom pódiu známého českého swingaře Jana Smigmatora spolu s britským zpěvákem Mitchem Winehousem (otcem Amy Winehouse) a talentovanou jazzovou zpěvačkou Martou Kloučkovou. Vše za doprovodu Big Bandu Felixe Slováčka.

Hudba – celý článek
25. 1. 2019
Ikony německé taneční scény Extrawelt se vrací do Česka. Tvůrci originálních minimal-elektronických tracků vystoupí 22. února 2019 na Flédě v rámci festivalu Echoes. Představí zde materiál z čerstvého alba Unknown.
Hudba – celý článek
11. 1. 2019
Co by to bylo za začátek roku bez Persistence Tour? Od roku 2005 se stalo toto putovní turné jistotou na koncertním poli, které přináší to nejlepší nejen z hardcore scény. A letos, už počtrnácté, tomu v Sonocentru nebude jinak!
Hudba – celý článek
5. 1. 2019
Na Tři krále, 6. ledna 2019, vystoupí v Mahenově divadle Roman Horký a jeho skupina Kamelot, zahajující turné k novému albu Země tvých dlaní.

Hudba – celý článek
29. 12. 2018
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Rudolf Havlík
Po čem ženy touží - DVD
Cinemart
Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona. Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“ Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany se stal ženou. Karel se musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší?
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+