Hudba
Tentokrát bychom vám chtěli blíže představit muzikanta, který si už za téměř dvě desítky let svého působení na hudební scéně vydobyl pozornost posluchačů nejen u nás, ale i v Evropě a uznání korunované mj. dvěma Anděly. Řeč je o Tomáši Kočkovi a jeho orchestru. Jak vlastně vypadá „world music inspirovaná moravskou tradiční hudbou“ a o čem bude nové album, které vychází teď v listopadu, se dozvíte v našem rozhovoru.

Hudba – celý článek
16. 11. 2017
Klasická hudba v koncertních sálech se můžeme někomu zdá náročná na poslech. O opaku vás ale přesvědčí hudební uskupení špičkových hudebníků z orchestru Lords of the Sound se svým hudebním programem Oscar Music Awards.

Hudba – celý článek
7. 11. 2017
O tom, že Jana Boušková je výjimečnou reprezentantkou české klasické hudby doma i v zahraničí, není pochyb. Jako jediná představitelka harfového oboru uspěla na nejprestižnějších harfových soutěžích v zahraničí a dnes je velmi žádanou umělkyní vystupující po celém světě. Současně je i hrdou členkou a reprezentantkou České filharmonie. Jednou z významných akcí podzimní části právě začínající koncertní sezóny umělkyně bude její mimořádné sólové turné s názvem Má vlast. Jedno zastavení se uskuteční v sobotu 18. listopadu v sále Konventu Milosrdných bratří v Brně.

Hudba – celý článek
6. 11. 2017
Leoš Mareš

Jak vzpomínáte na natáčení klipu k festivalu Life?
Natáčení bylo pro mě skutečným Zpátky do minulosti, protože přesně takhle jsem kdysi tancoval v taneční skupině v Berouně, a navíc velmi podobná červená škodovka byla mým prvním autem, které mi pouze půjčoval můj táta.

Jaký máte vztah k Brnu, kde budete v listopadu překonávat taneční rekord?
Do Brna jezdím už desítky let na jednotlivé akce. Jezdím sem často a rád, a kdybych měl uvést všechny vzpomínky, které mne s tímto místem pojí, bylo by to na hodně dlouho. Mám rád i brněnský noční život, myslím, že v poslední době se hodně zvedla úroveň brněnských barů. 

Hudba – celý článek
2. 11. 2017
Mimořádná muzika nejslavnějšího hudebního festivalu všech dob ožije v muzikálové novince Woodstock, jejíž premiéra se uskuteční v neděli 29. října v 19 hodin v brněnském Divadle na Orlí. Připravili ji tady studenti muzikálového herectví z Janáčkovy akademie múzických umění v Brně v dramaturgii Evy Lietavové a pod režijním vedením Stano Slováka.
 
Hudba – celý článek
29. 10. 2017
V pondělí 30. října 2017 se ve vile Tugendhat od 19 hodin uskuteční koncert Bennewitzova kvarteta, prestižního smyčcového tělesa.
 
Hudba – celý článek
28. 10. 2017
Ač ji zdobí image rozzlobených mužů a poněkud kontroverzní pověst, bývá americká kapela The Bad Plus oprávněně řazena k nejlepším jazzovým triím na světě. Jak by také ne, když spolu hraje v nezměněné sestavě už sedmnáct let.

Hudba – celý článek
24. 10. 2017
Ben Cristovao vydal letos v červnu své nové EP o pěti písních. To v říjnu doplní rozšířenou edicí obohacenou o další songy. Nové věci představí naživo v Brně 2. listopadu, a to v SONO Centru.

Hudba – celý článek
21. 10. 2017

Na konci září vystoupí v brněnském Sono Centru legendární britská rocková skupina Nazareth. Její baskytarista a spoluzakladatel Pete Agnew nám v rozhovoru prozradil nejen to, proč se tak rádi vracejí do České republiky, ale i jak má vypadat správná rocková balada a mnoho dalšího.

Hudba – celý článek
17. 9. 2017
Dne 8. září od 19 hodin se v zahradě vily Stiassni na Hroznové 14 koná zahajovací koncert festivalu Bachův varhanní podzim s názvem Dust in the Groove. Čeká vás propojení jazzových a klasických hudebníků, kompozice a improvizace ve vlastních skladbách na pomezí jazzu a soudobé hudby.
Hudba – celý článek
5. 9. 2017
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ladislav Fuks
Myši Natálie Mooshabrové - audiokniha
Radioservis
Temný až hororový příběh chudé vdovy Natálie Mooshabrové se odehrává ve fantastickém světě ovládaném diktátorem, ve světě, který spojuje technický pokrok s téměř středověkou realitou života. „A kdybyste měl, pane doktore, nějaké potíže, s důvěrou se na mě obraťte...“ měl doporučit Fuksovi jeho známý psychiatr po přečtení knihy. Román s prvky grotesky, hororu i fantastické pohádky. Na první pohled obyčejný příběh chudé stařeny skrývá atmosféru strachu pokřiveného života v odosobněném totalitním státě, román byl poprvé vydán v roce 1970. Kdo je paní Mooshabrová, chudá vdova po kočím z pivovaru, pronásledovaná strachem z „myší“ a ústrky svých dětí? Audiokniha je také vzpomínkou na letos zesnulého Jiřího Ornesta, vynikajícího herce a režiséra.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2017 Radek Holík
Google+