Hudba
Osm koncertů rozezní královské nástroje v centru Brna a tóny varhan z dílen různých mistrů varhanářů vyplní večery babího léta. Za poslech stojí koncerty v jezuitském kostele na moderním koncertním nástroji, dále na nově rekonstruovaných historických varhanách v loretánské kapli. Pěkný večer slibuje návštěva v oblíbeném Červeném kostele nebo v kostele sv. Augustina na Kraví Hoře.
Hudba – celý článek
3. 9. 2021
Ke 180. výročí narození Antonína Dvořáka, které uplyne 8. 9. 2021, vydává Supraphon opravdovou lahůdku pro milovníky jeho díla, ale i pro obdivovatele jedinečného odkazu dirigenta Sira Charlese Mackerrase. Již v pátek 27. 8. totiž poprvé vycházejí na vinylovém trojalbu oceňované nahrávky Dvořákovy Symfonie č. 8 a 9, Legendy a Slovanské tance ve skvělém provedení České filharmonie a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, které vznikaly v letech 1999 až 2005 pod vedením nezapomenutelného Sira Charlese Mackerrase, velkého obdivovatele a propagátora české hudby, oceněného v roce 2010 medailí Artis Bohemiae Amicis.

Hudba – celý článek
25. 8. 2021
K létu neodmyslitelně patří venkovní koncerty, které letos trochu suplují tradiční festivaly a kompenzují covidem poznamenanou sezónu. Klub Sono proto sbalil svou audio-vizuální aparaturu a otevírá letní scénu v prostředí Augustiniánských zahrad na Mendlově náměstí v Brně. Od čtvrtka 19. srpna v krásném prostředí zahrají například Iné Kafe, Calin, Stein27, Indigo nebo Ben Cristovao.

Hudba – celý článek
19. 8. 2021
Pomáhejte a bavte se se Slezskou diakonií v Brně! Benefiční koncert legendární kapely AG Flek na podporu sociálních služeb pro rodiny dětí s hendikepem a dětí předčasně narozených.

Hudba – celý článek
17. 8. 2021
Přípravy dvoudenního Rock for People Hope finišují. Festival otevře své brány již v pátek 13. srpna, od čtvrtečního večera bude probíhat v prostorech kempu také večírek pro nedočkavé.

Hudba – celý článek
13. 8. 2021
Festival iberoamerických kultur Ibérica se letos uskuteční v termínu od 19. do 28. srpna. Kromě galakoncertu v romantických prostorách hradu Špilberk, jehož protagonisty budou již tradičně nejlepší umělci současné flamenkové španělské scény v čele s tanečnicí Maríí Moreno, se mohou návštěvníci těšit také na nefalšovanou atmosféru nostalgické i vášnivé hudby Jižní Ameriky.

Hudba – celý článek
10. 8. 2021
Něžně drzá Srdcovqa, to je letní singl kapely Nebeztebe. Vychází online na streamovacích platformách s klipem na YouTube.

Hudba – celý článek
8. 8. 2021
Tipy na čerstvý poslech od Supraphonu pro vás již jistě nejsou novinkou, a tak vám představíme další dvě nová hudební alba. Tentokrát vás potěší dlouho utajovaná nová verze česko-francouzského duetu od Tata Bojs a Fešáci přinesou robustní kompilaci české i zahraniční country hudby, která je oslavou nejen celé hudební cesty kapely, ale i 75. narozenin Tomáše Linky.

Hudba – celý článek
4. 8. 2021
Vydání nového alba je obvykle spojeno s určitým očekáváním, jak se daný interpret vyvíjí. U těch zralých, ke kterým se zpěvák a skladatel Michal Prokop řadí, k tomu přibývá konstatování, že už nikomu nemusí nic dokazovat. Nebo musí?

Hudba – celý článek
21. 7. 2021
Festival Pop Messe letos bude! První ročník přesunutého hudebního festivalu proběhne 23. a 24. července v Brně, kdy v areálu bývalého fotbalového stadionu Za Lužánkami přivítá zvučná jména, jako jsou Modeselektor, Buty, Acid Arab, Ventolin, Tommy Cash, Dorian Concept a další.

Hudba – celý článek
16. 7. 2021
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Pascal Plisson
Gogo
AČFK
Když Priscilha Sitieneiová, řečená Gogo (tedy babička), nastoupila v 94 letech do vesnické školy v Ndalatu, stala se nejstarší školačkou na světě. Matka tří dětí, která pracovala pětasedmdesát let jako porodní asistentka, dnes studuje s učiteli a žáky, které pomáhala přivést na svět. S podporou svých 54 pravnoučat a celé školy si stanovila cíl: složit závěrečnou zkoušku a dokázat, že učit se můžeme v každém věku!
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+