Hudba
Postní, kontemplativní koncert představí jednu z největších latinských hudebních sekvencí Stabat Mater, jak ji ztvárnili tři různí hudební skladatelé: G. F. Sances, A. Scarlatti a I. Tůma. Sólistou Sancesovy kantáty bude vycházející česká kontratenorová hvězda Vojtěch Pelka. Duchovní poezii v kostele Sv. Michala si určitě nenechte ujít. Srdečně zve orchestr a sbor Czech Ensemble Baroque.

Hudba – celý článek
16. 3. 2020
Brno bude konečně mít svůj hudební festival pod širým nebem. Pop Messe přiveze do jihomoravské metropole především mladou multižánrovou hudbu přesahující obecně vžitý pojem POP. První ročník láká na zvučná jména, jako jsou Modeselektor, Tommy Cash, Algiers, Acid Arab, KOKOKO! nebo Sóley. Dvoudenní akce proběhne 24.–25. července 2020 v Brně v areálu Za Lužánkami. Vstupenky jsou v prodeji za 840 Kč. 

Hudba – celý článek
15. 3. 2020
Nestárnoucí hudební experimentátor Erik Truffaz, přední světový pianista Jason Moran v sólovém recitálu nebo zástupci generace přinášející do současného jazzu čerstvý vítr – Delvon Lamarr, Nubya Garcia a Camille Bertault. To jsou jen někteří z téměř dvou desítek umělců, kteří přibyli k již dříve oznámeným hvězdám 19. ročníku mezinárodního jazzového festivalu JazzFestBrno.

Hudba – celý článek
9. 3. 2020
Národní divadlo Brno po dlouhé době uvádí vlastní kus, operu zkomponovanou na objednávku přímo pro jeho operní soubor. Jako námět zvolilo osud sochaře Otakara Švece, autora nechvalně proslulého Stalinova památníku na pražské Letné. Opera Monument však není pouhým zpívaným životopisem nešťastného umělce. Na pozadí jeho života vypráví příběh mnohem univerzálnější.
Hudba – celý článek
4. 3. 2020
Operní diva se rozhodla vykročit ze světa slavných operních sálů do vod zcela jiných hudebních žánrů a očividně ji to velmi baví. Až uslyšíte mezzosopranistku Dagmar Peckovou zpívat v kostýmu lupiče o Mackiem Messerovi, ničemu se nedivte. Aktuálně přichází s dalším projektem, jenž zase unikátním způsobem propojuje svět hudby a výtvarného umění, s nímž vystoupí 7. dubna na unikátním koncertě ve Foru Karlín. O tom, co jí momentálně rozechvívá hlasivky i srdce, nám pověděla v následujícím rozhovoru.
Hudba – celý článek
3. 3. 2020
Prvním orchestrálním koncertem v roce 2020 představí Ensemble Opera Diversa pod taktovkou dirigenta Roberta Kružíka tvorbu pro smyčce Kyjevské avantgardy (Silvestrov,  Karabic). Spolu s předním českým hobojistou Vilémem Veverkou uvede soubor 4. března 2020 v Redutě Querellovy písně Vojtěcha Dlaska ve světové premiéře a úpravu pro obsazení hoboje a smyčců Suity Pavla Haase z roku 1939 od kmenového skladatele EOD Ondřeje Kyase.
Hudba – celý článek
23. 2. 2020
Na spojení hudby a módy zve Czech Ensemble Baroque. Sedíc v Brně se v hudbě Georga Philippa Telemanna vydáte na netradiční cestu barokní hudební Evropou. Zvučící geografie v podání ansámblu s historickými nástroji bude díky módní přehlídce a menším tanečním kreacím souboru historického tance Alla Danza i vizuálním zážitkem. Choreografie František Dofek, kostýmní výtvarnice Štěpánka Skalická.

Hudba – celý článek
17. 2. 2020
Pokud máte rádi operu, neměla by vaší pozornosti uniknout novinka Národního divadla Brno s názvem Monument, která bude mít premiéru 7. února 2020. Její děj se pro operní představení dosti netypicky odehrává v budovatelských 50. letech. Hlavní role se zhostí Svatopluk Sem, náš přední pěvec, kterého bychom vám při této příležitosti rádi představili.
Hudba – celý článek
3. 2. 2020
-123min., DVA, Květy, Zuby Nehty a další zahrají na koncertě 30 let Indies. Hudební vydavatelství Indies Records oslaví v pátek 14. února 2020 v brněnském klubu Sono 30. výročí své existence, a to přesně v den svého založení. Na dvou pódiích zahraje dvanáct kapel, pokřtí se nové album Horňácké cimbálové muziky Kubíci a představí se řada dalších hostů.
Hudba – celý článek
25. 1. 2020
Už jste někdy viděli ruce, které tančily a zároveň vyprávěly příběh? Pokud ne, máte jedinečnou možnost. Už 30. ledna 2020 se v brněnském Klubu Leitnerova uskuteční hudební večer s uměleckým tlumočením do českého znakového jazyka "pod taktovkou" skupiny Hands Dance.
Hudba – celý článek
23. 1. 2020
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Pavel Gejdoš
Věže České republiky
Plot
Po publikaci Rozhledny, která zmapovala stavby postavené cíleně pro turisty za účelem výhledu, přichází kniha věnovaná věžím, tedy budovám, které vznikaly za jinými účely – jako okrasa, dominanta, průmyslová stavba, ukázka stavebního mistrovství či pragmaticky jako místo, odkud hlásný či ponocný z nadhledu hlídal město. Pavel Gejdoš, spoluzakladatel Klubu přátel rozhleden, pečlivě vybral 405 nejzajímavějších, nejkrásnějších a nejdostupnějších věží u nás. Jeho knihu můžete brát jako encyklopedický přehled, ale také jako vybídnutí k procházce historií či malebnou krajinou naší země.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+