Hudba
Unikátní cyklus barokní a klasicistní hudby I. jakosti Bacha na Mozarta! je jediný svého druhu na Moravě. Czech Ensemble Baroque v něm uvolněně, poutavě, s nadhledem a na vysoké profesionální úrovni nabízí staletími ověřenou klasickou hudbu, která je sázkou na jistotu a umí pohladit nejen uši, ale i duši.

Hudba – celý článek
18. 9. 2020
Ondřeje Škocha s Petrem Kužvartem jistě znáte z jejich dlouholetého působení ve skupině Chinaski. To už je ovšem minulost. Zkušení muzikanti jsou nyní součástí nové formace s názvem Napořád, která se nedávno dala pod vedením zahraničního producenta do natáčení prvního alba a s vervou se chystá pustit do boje o přízeň posluchačů. V následujícím rozhovoru se nám představili všichni čtyři členové kapely a podělili se o své sny, plány a dojmy ze společného hraní.

Hudba – celý článek
14. 9. 2020
Unikátní cyklus barokní a klasicistní hudby I. jakosti Bacha na Mozarta! je jediný svého druhu na Moravě. Již 9. série 8 kouzelných večerů začne 24. září 2020 v Besedním domě koktejlem hudby, divadla, slova, zpěvu, fantazie a choreografie ve „Snové“ pantomimě Michaela Haydna s vypravěčem Arnoštem Goldflamem. Následovat bude dalších 7 koncertů, cenově zvýhodněné předplatné na všechny lze mít už od 850 Kč!

Hudba – celý článek
8. 9. 2020
Milovníci varhanního umění mohou v netradičním čase babího léta vyslechnout jedinečné tóny královského nástroje, který v Brně opět rozezní prostory jezuitského a Červeného kostela, loretánskou kapli a kostel sv. Augustina. Během slavnostního 40. ročníku festivalu se vedle domácích umělců představí varhaníci z Rakouska, Slovinska, Polska, Chorvatska, Německa a Slovenska.
Hudba – celý článek
1. 9. 2020
V náhradním termínu, pouze jeden koncert, ale přesto. To je letošní, jedenáctý ročník festivalu Mozartovy děti, který dává prostor mladým talentům z celé jižní Moravy.

Hudba – celý článek
30. 8. 2020
Koncert houslového virtuosa Milana Paľy a orchestru Ensemble Opera Diversa uvádí v prostoru kaple bývalé brněnské káznice pod vedením Gabriely Tardonové skladby Pavla Slezáka, Pascala Manoliose a Gavina Bryarse s premiérami skladeb Pavla Zemka Nováka a HK Grubera.
Hudba – celý článek
26. 8. 2020
Festival Maraton hudby Brno připravil na čtvrtek 13. srpna 2020 hudební událost roku. Poprvé spolu v Brně vystoupí slavná pěvkyně Magdalena Kožená a její manžel, světově proslulý dirigent Sir Simon Rattle.
Hudba – celý článek
11. 8. 2020
Byl to jeden z těch koncertů, jenž byl kvůli protiepidemickým opatřením limitován kapacitou návštěvnosti. Možná i proto jakoby si formace okolo Jiřího Macháčka chtěla živé vystoupení užít naplno a dělala čest svému názvu, odvozeného od legendární stíhačky.

Hudba – celý článek
10. 8. 2020
Pro naše komorní koncerty v rámci festivalů PonavaFest a Maratonu hudby Brno jsme vybrali moderní hudbu vážnou i jazzovou, kterou lze hrát i pod širým nebem. „A Fiddler’s Tale“ („Příběh šumaře“) je kompozice inspirovaná „Příběhem vojáka“, kterou složil Igor Stravinskij během první světové války, když byl v exilu. Zkomponoval ji pro provádění zejména na nekonvenčních místech, což se hodí i pro nejisté časy, které právě zažíváme, s ohledem na měnící se omezení velikosti souborů a publika.  

Hudba – celý článek
6. 8. 2020
Beznadějně vyprodaný je zahajovací koncert Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk, který začíná příští úterý 11. srpna 2020. Vstupenky na Beethovena, Čajkovského a Orffa zmizely pár týdnů po začátku prodeje.

Hudba – celý článek
5. 8. 2020
Starší články ze sekce Hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Böhm, Ondřej Buddeus
Hlava v hlavě
Labyrint
Druhé, větší a chytřejší vydání. Nevšední publikace, první česká hlavopedie, určená především pro dětského čtenáře, jemuž má originální a hravou vizuální formou pomoci pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování. Výsledkem je vizuálně nápaditá a poetická kniha, spojující humor, zábavu i poučení, v níž na všetečné dětské otázky odpovídají nejen neurolog, boxer či detektiv. Hlava v hlavě získala Magnesii Literu jako nejlepší kniha roku pro děti, Zlatou stuhu České sekce IBBY pro výtvarný počin roku a první místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+