Umění

Zveřejněno dne 18. 8. 2021
Tarot, masáže, nový účes, hraní video her i výměna identity
Studiová scéna sídlící v brněnské Alfa pasáži se v pátek 20. srpna na dva dny promění v Dům kultury a únavy. Ve výročním projektu s platformou Terén bude HaDivadlo ohledávat nové možné role kulturní instituce v období, kdy kultura – stejně jako celá společnost – prochází postcovidovou únavou. Prostor ke svobodnému vyjádření dostanou v nabitém programu umělci, performeři, ale i vědci.Dům kultury a únavy je jedním z programů neustále prohlubované spolupráce HaDivadla a Terénu. Tento výroční projekt Dům kultury a –, který bude vždy zaměřený na konkrétní téma či náladu ve společnosti (nyní je to únava), bude od letošního roku pravidelně prezentován v průběhu divadelních prázdnin. Kurátory prvního ročníku jsou výtvarná umělkyně Katarína Hládeková a sociolog Vojtěch Pecka. Jejich program nabízí prostor k otevřenému setkání umělecké, sociologické, politologické či klimatologické scény s širokou veřejností. Spojuje jej snaha otevřeně hledat nové formy trávení volného času v době klimatického rozvratu

Výraznou část programu tvoří série přednášek (mj. filosof a politolog Pavel Barša, antropoložka Markéta Zandlová, klimatolog Jozef Pecho), doplněny budou o řadu performativních událostí výrazných uměleckých osobností. Návštěvníci tak budou moci nahlédnout na alternativní verze budoucnosti a snových vizí v rámci tarotu a výkladu snů ilustrátorky a umělkyně Veroniky Vlkové, proměnit vlastní identitu na swapu oblečení vizuálních umělců Šimona Kříže a Barbory Herichové nebo projít estetizací vlastního těla za pomoci tetovaček vytvořených Kristýnou Gajdošovou. O moderované hraní počítačových her se po oba dny postará Kolektiv FRAG. Péči o tělesnou schránku se v rámci vlastních performativních událostí budou věnovat kurátorka a umělkyně Zuzana Janečková (multimediální terapeutická masáž), pop-up kadeřnice Jelisaveta Rapaić nebo fotografka Eva Rybářová (kultivace rukou). 

Dům kultury a únavy je možné navštívit kdykoliv v průběhu dvou dnů jeho trvání – v pátek 20. a sobotu 21. srpna 2021. Pro děti je k dispozici po oba dny dětský program do 20 hodin. Návštěvníci mohou využít vnitřní bar. Na závěr každého dne se o afterparty postarají DJs. Permanentka na oba dny s možností libovolného a opakovaného vstupu stojí 150 Kč a je k zakoupení na pokladnách HaDivadla (Poštovská 8d, Brno), Centra experimentálního divadla (Zelný trh 9, Brno) a na portále GoOut.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gilles de Maistre
Vlk a lev
Bontonfilm
Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed kanadské divočiny. Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+