Umění

Zveřejněno dne 4. 9. 2021
Jak se plánuje rozvoj Brna? Výstava URBANIA promění návštěvníky ve správce města
Jak přemýšlejí lidé, kteří se podílejí na správě Brna? Jakým způsobem rozvoj města probíhá? Na uvedené otázky odpoví interaktivní výstava URBANIA, díky níž návštěvníci dostanou šanci nahlédnout do fungování městské správy. Výstava určená pro širokou veřejnost i zaměstnance veřejné správy proběhne od 6. září do 3. října 2021 v brněnské káznici v Bratislavské ulici.Expozici může v jeden čas navštívit až osmičlenná skupina, která se převtělí ve správce fiktivního města Urbania. Ti se během prohlídky postupně seznámí s osmi základními principy, na nichž plánování města stojí. Po prohlídce se návštěvníci účastní řízené diskuse nad představenými principy, mohou sdílet svoje dojmy, postřehy i každodenní zkušenost. Na výstavě stráví zájemci zhruba dvě hodiny, během nichž naplno prožijí příběh města Urbania. Jeho fungování tak poznají ve vzájemných souvislostech a vazbách.

Výstava URBANIA se poprvé uskutečnila minulý rok v Praze, letos v létě zavítala také do Písku, odkud ji do Brna zapůjčil Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR). Na podobě výstavy se podílela řada uznávaných českých umělců a designerů. V Brně, kde URBANIA představí principy odpovídající cílům Strategie BRNO 2050, stojí za její realizací Odbor strategického rozvoje a spolupráce Magistrátu města Brna ve spolupráci s Kanceláří architekta města, Odborem územního plánování a rozvoje a Turistickým informačním centrem.

Pro veřejnost bude výstava otevřena zdarma, návštěvníci se však musí předem bezplatně registrovat. Veškeré informace i s registračním formulářem naleznou zájemci na webu urbania.brno.cz.

PR
Článek otištěn v Kult 09/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Paula Brackston
Krámek se starožitnostmi
Red
Xanthe a její matka Flora opouštějí Londýn, aby začaly znovu a převzaly vedení obchodu se starožitnostmi v historickém městečku Marlborough. Xanthe s některými nalezenými starožitnostmi cítí zvláštní spojení: Když se jich dotýká, dokáže vycítit jejich minulost a jejich příběhy.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+