Výstavy

novinka, raut, proměny kalendář koupit 2015,

Zveřejněno dne 6. 1. 2015
Rok 2015? Návrat nečekaných proměn
Chantal Poullain se po roce opět postavila před objektiv tvůrců kalendáře Proměny a ti ji opět změnili k nepoznání. Fanoušci hudební skupiny KISS určitě poznají, že se jedná o rockera Gene Simmonse s jeho typickým účesem a strašidelnou maskou.

Že je na fotografii právě zakladatelka Nadace Archa Chantal a herečka Chantal Poullain, pozná málokdo. A přesně to je i záměrem nového nadačního kalendáře, který právě odhaluje svoji první fotografii.

Kalendář Proměny 2015, který vzniká na podporu projektů Nadace Archa Chantal, vychází již pošesté. Jeho autoři, fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa se rozhodli pro návrat ke kořenům celého projektu.

„Za těch uplynulých pět let jsme si vyzkoušeli komorní focení v ateliéru, velké aranžované scény v reálných prostředích pro naše dva díly filmových Proměn a nakonec i focení ve stylu středověkého divadla v aranžovaných scénách loňského tarotového kalendáře. A při hledání tématu pro Proměny 2015 jsme se shodli, že nám vlastně chybí ta jednoduchost práce v ateliéru a soustředění na portrét a samotnou proměnu.“

Při hledání postavy pro Chantal Poullain stojí oba tvůrci Proměn vždy před zásadní výzvou. Neopakovat se a nenudit.
„Chantal je náš nejnáročnější model. V kalendáři se objevuje již pošesté a tak není jednoduché přijít s něčím novým, co by ji zaujalo. Ale máme zkušenost, že čím extrémnější maska a proměna, tím je Chantal spokojenější. Ráda je nalíčená k nepoznání. Z variant, které jsme pro ni vymysleli, jsme nakonec vybrali tuhle rockerskou. Chantal v sobě má divokost a nezávislost, ale i cit pro dramatičnost a show, a k tomu Kissáci se svým blyštivým rockovým cirkusem dokonale ladí,“ vysvětlují Petr Kurečka a Marek Škarpa.

Proměny ve 12 reálných postav, které každý zná z dávné i nedávné historie, navazují na první dva kalendáře, které pro Nadaci Archa Chantal vznikly. „Tehdy byly všechny fotografie v kalendáři černobílé. Tentokrát jsme každou fotografii upravili zvlášť, přesně podle dobových předobrazů. Portréty tak mapují vývoj portrétu od olejomalby přes barvotisk, první fotografie v různých tónech černobílé, jak šel jejich vývoj. A nechybí ani barevné fotografie těch, kteří žili nebo žijí ve dvacátém a jednadvacátém století. Takže s naším kalendářem budete tak trochu cestovat v čase se známými osobnostmi,“ dodávají autoři.

A kdo se v kalendáři Proměny 2015 proměnil ve známé osobnosti? „Oslovili jsme opět výběrovou společnost. Máme rádi zajímavé kombinace a tak se všichni můžou i letos těšit na pečlivě vybrané herce, herečky a jednu pěveckou a jednu režisérskou hvězdu.
Kromě Chantal Poullain mezi nimi nechybí Simona Babčáková, Karel Dobrý, Lenka Filipová, Boris Hybner, Michael Kocáb, Tereza Kostková, Bolek Polívka, Regina Rázlová, Luba Skořepová, Simona Stašová a Milan Šteindler,“ prozrazují Petr s Markem.


Vernisáž výstavy velkoformátových fotografií Proměny 2015
Divadlo Bolka Polívky
9. ledna 2015 od 17:00
www.kalendarpromeny.cz


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
novinka, raut, proměny kalendář koupit 2015,
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Hocek
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku
Universum
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku, za všech ročních období, pěšky, na kole i dalšími způsoby. Načerpejte inspiraci z tras navržených zkušeným cestovatelem. Popisy trasy jsou doplněny o mapy, tipy na zajímavosti po cestě a v neposlední řadě o nádherné fotografie
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+