Výstavy

dokončená rekonstrukce, UNESCO v Brně, nové okruhy, tip na víkend, rodinné vstupné, pass

Zveřejněno dne 2. 3. 2012
Vila Tugendhat otevřena pro veřejnost
V úterý 6. března 2012 se po zásadní renovaci vila Tugendhat otevře pro veřejnost. Slavná vila v Černých Polích bude provozována jako instalovaná památka moderní architektury a zařadí se tak po bok světově proslulých objektů podobného typu a významných rodinných domů, které jsou zpřístupněny návštěvníkům.

Takto byla ostatně vila provozována již od roku 1994, kdy byla svěřena do správy Muzea města Brna. Památka moderní architektury nabídne kromě jiného nové prohlídkové okruhy, elektronický rezervační systém, prodejnu odborné literatury i zázemí badatelny studijního a dokumentačního centra vily.

Základní informace o prohlídce
Vila Tugendhat bude otevřena pro veřejnost od úterý do neděle (pondělí je zavírací den). Prohlídky se uskuteční každou celou hodinu od 10 do 17 hodin ve skupinách s průvodcem při maximálním počtu 15 osob. Po předchozí domluvě lze objednat prohlídku v angličtině, němčině, italštině, španělštině a ruštině, případně v dalších jazycích.

Památka světové moderní architektury, zapsaná od roku 2001 na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, nabídne návštěvníkům několik prohlídkových tras. Standardní okruh trvá přibližně 60 minut a provede zájemce obytnými prostory vily a zahrnuje návštěvu ložnicového patra, hlavního obytného prostoru, přípravny, kuchyně a zahrady. Technický okruh trvá přibližně 90 minut a rozšiřuje standardní okruh o technické zázemí vily, včetně prohlídky strojovny vzduchotechniky, kotelny, strojovny pro elektrické spouštění oken, prádelny, fotokomory a trezoru na kožichy. 
Na pokladně lze také v otevírací dny dle povětrnostních podmínek zakoupit časově neomezenou vstupenku pouze do zahrady.

Ceník vstupného
Standardní trasa – plné vstupné 300 Kč, snížené vstupné (žáci, studenti, senioři, ZTP-ZTP/P) 180 Kč. V nabídce je také rodinné vstupné ve výši 690 Kč, zahrnující 2 dospělé osoby a 1–2 děti do 15 let. 
Zájemci o technickou trasu zaplatí plné vstupné ve výši 350 Kč, snížené vstupné bude stát 210 Kč, rodinné vstupné přijde na 805 Kč. 
Za časově neomezenou jednotnou vstupenku do zahrady zaplatí každý návštěvník 50 Kč.


Vila Tugendhat pro veřejnost
Černopolní 45, Brno
od 6. března 2012
www.tugendhat.eu


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
dokončená rekonstrukce, UNESCO v Brně, nové okruhy, tip na víkend, rodinné vstupné, pass
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jordan B. Peterson
12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu
Argo
Co by měl znát každý člověk v moderním světě? ptá se renomovaný psycholog Jordan B. Peterson a jeho odpověď v sobě jedinečně propojuje odvěké pravdy a ohromující objevy nejsoučasnějšího vědeckého výzkumu. Dokáže být vtipný, překvapivý a vždy objevný. Vysvětluje nám, proč nebránit dětem v nebezpečných kouscích na skateboardu, jak hrozný osud čeká člověka, který příliš rychle kritizuje, je pomstychtivý, nenávistný a arogantní; a proč bychom měli pohladit každou kočku, kterou potkáme na ulici. Peterson rozebírá (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost, smysl života i víru v Boha; dospívá k 12 navenek jednoduchým poučkám, za nimiž se skrývají hluboké poznatky a dalekosáhlá poučení o tom, jak vést správný život. Rozbíjí otřepané poučky týkající se vědy, víry a lidské přirozenosti a proměňuje a povznáší mysl i ducha svých čtenářů.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+