Výstavy

dokončená rekonstrukce, UNESCO v Brně, nové okruhy, tip na víkend, rodinné vstupné, pass

Zveřejněno dne 2. 3. 2012
Vila Tugendhat otevřena pro veřejnost
V úterý 6. března 2012 se po zásadní renovaci vila Tugendhat otevře pro veřejnost. Slavná vila v Černých Polích bude provozována jako instalovaná památka moderní architektury a zařadí se tak po bok světově proslulých objektů podobného typu a významných rodinných domů, které jsou zpřístupněny návštěvníkům.

Takto byla ostatně vila provozována již od roku 1994, kdy byla svěřena do správy Muzea města Brna. Památka moderní architektury nabídne kromě jiného nové prohlídkové okruhy, elektronický rezervační systém, prodejnu odborné literatury i zázemí badatelny studijního a dokumentačního centra vily.

Základní informace o prohlídce
Vila Tugendhat bude otevřena pro veřejnost od úterý do neděle (pondělí je zavírací den). Prohlídky se uskuteční každou celou hodinu od 10 do 17 hodin ve skupinách s průvodcem při maximálním počtu 15 osob. Po předchozí domluvě lze objednat prohlídku v angličtině, němčině, italštině, španělštině a ruštině, případně v dalších jazycích.

Památka světové moderní architektury, zapsaná od roku 2001 na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, nabídne návštěvníkům několik prohlídkových tras. Standardní okruh trvá přibližně 60 minut a provede zájemce obytnými prostory vily a zahrnuje návštěvu ložnicového patra, hlavního obytného prostoru, přípravny, kuchyně a zahrady. Technický okruh trvá přibližně 90 minut a rozšiřuje standardní okruh o technické zázemí vily, včetně prohlídky strojovny vzduchotechniky, kotelny, strojovny pro elektrické spouštění oken, prádelny, fotokomory a trezoru na kožichy. 
Na pokladně lze také v otevírací dny dle povětrnostních podmínek zakoupit časově neomezenou vstupenku pouze do zahrady.

Ceník vstupného
Standardní trasa – plné vstupné 300 Kč, snížené vstupné (žáci, studenti, senioři, ZTP-ZTP/P) 180 Kč. V nabídce je také rodinné vstupné ve výši 690 Kč, zahrnující 2 dospělé osoby a 1–2 děti do 15 let. 
Zájemci o technickou trasu zaplatí plné vstupné ve výši 350 Kč, snížené vstupné bude stát 210 Kč, rodinné vstupné přijde na 805 Kč. 
Za časově neomezenou jednotnou vstupenku do zahrady zaplatí každý návštěvník 50 Kč.


Vila Tugendhat pro veřejnost
Černopolní 45, Brno
od 6. března 2012
www.tugendhat.eu


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
dokončená rekonstrukce, UNESCO v Brně, nové okruhy, tip na víkend, rodinné vstupné, pass
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lesley-Ann Jonesová
Freddie Mercury. Bohémská rapsodie jednoho života
BB art
Zdá se, že všichni víme, kdo to byl Freddie Mercury. Bohem nadaný zpěvák formace čtyř muzikantských individualit Queen. Muž, který skupině propůjčil její nejcharakterističtější ochrannou známku: svůj hlas. Interpret a autor nezapomenutelných skladeb – od Bohemian Rhapsody přes We Are The Champions až po Innuendo. Extravagantní jedinec, libující si v okázalosti hudební i módní. Původem ze Zanzibaru, kde se narodil rodičům perského původu. Homosexuál dlouho skrývající svou orientaci a první skutečně očividná oběť AIDS z uměleckých kruhů. Bude se nám zdát, že se o Freddiem sotva můžeme dozvědět něco nového a neznámého, ovšem jen do chvíle, než se začteme do jeho rozsáhlé biografie, kterou vydala Lesley-Ann Jonesová.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+