Výstavy
Od tohoto týdne mají návštěvníci Technického muzea v Brně možnost navštívit novou výstavu, kterou se i přes mimořádná opatření v souvislosti s pandemii COVID-19 podařilo, i když v poněkud komornějším charakteru, otevřít. 

Výstavy – celý článek
27. 6. 2020
Po třech letech příprav se nyní na zámku v Oslavanech otevírá expozice lapidária Muzea v Ivančicích. Představí architektonické fragmenty, náhrobky a další kamenné artefakty z Ivančic a okolí datované od středověku až po 19. století. Lidé mohou lapidárium navštívit od 27. června 2020, prohlídky se budou o prázdninách konat denně kromě pondělí v 11.00, 13.00 a 15.00.

Výstavy – celý článek
27. 6. 2020
150 let od narození slavného architekta připomene letošní největší výstava Muzea města Brna na hradě Špilberku, nazvaná Evropan Adolf Loos. Nejen brněnské stopy. Potrvá od 11. června do konce roku. Výstava je první velkou akcí celorepublikového projektu Rok Adolfa Loose 2020, který vyhlásil Národní památkový ústav a Muzeum hlavního města Prahy. 

Výstavy – celý článek
13. 6. 2020
Velkou kapitolou lidských dějin bylo a je odívání. Máloco představuje tak vděčné téma k zdokumentování, vždyť každý z vlastní zkušenosti víme, jak se módní styly dokážou za pár roků úplně proměnit. A co teprve když jde o téměř padesát let a navíc se ještě pohybujeme v převratných dobách přelomu 19. a 20. století.

Výstavy – celý článek
7. 6. 2020
Slavného brněnského rodáka hodlá oslavit Muzeum města Brna na Špilberku svou hlavní letošní výstavou. Adolf Loos totiž v tomto roce "oslaví" krásných 150 let, a takové kulatiny už za to stojí. Výběr z prezentovaného díla se zaměří na jeho návrhy a realizace na rodné Moravě.
Výstavy – celý článek
6. 6. 2020

Po "koronavirové" přestávce se v úterý 12. května 2020 mezi prvními znovu otevřel brněnský Letohrádek Mitrovských s unikátní výstavou České korunovační klenoty na dosah. 

Výstavy – celý článek
16. 5. 2020
Poslední brněnský letohrádek v neobvyklém architektonickém stylu Ludvíka XVI. je bíle zářící ozdobou Starého Brna. Tři zachovalé interiéry z konce 18. století tvoří freskový sál s výmalbou zachycující exotické krajiny a dva postranní zrcadlové salonky.

Výstavy – celý článek
26. 4. 2020
Nejnovější výstava Metodického centra moderní architektury v Brně je dostupná online na webových stránkách vily Stiassni. Návštěvníci mohou zhlédnout výstavní panely doplněné o kurátorský doprovod Vlasty Loutocké a Petra Svobody v podobě videorozhovoru.
Výstavy – celý článek
22. 4. 2020
Poté, co setřásly svazující korzety a shodily těžké účesy, nastala pro ženy v meziválečném období nová, v mnohém svobodnější doba. První republika razila zcela nový pohled na ženu a její roli v moderní společnosti. Jak se odrazil v tehdejší vizuální kultuře – v uměleckých dílech i třeba dobových časopisech –, se dozvíte v Pražákově paláci.

Výstavy – celý článek
18. 3. 2020
Známe jejich díla, ale velmi často ne jejich tváře. Přední domácí fotograf Karel Cudlín (*1960) vytvořil velkou sérii portrétů současných českých spisovatelů, z nichž třicítku můžete až do 18. března 2020 objevovat (kde jinde než) v Moravské zemské knihovně.

Výstavy – celý článek
7. 3. 2020
Starší články ze sekce Výstavy
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Hocek
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku
Universum
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku, za všech ročních období, pěšky, na kole i dalšími způsoby. Načerpejte inspiraci z tras navržených zkušeným cestovatelem. Popisy trasy jsou doplněny o mapy, tipy na zajímavosti po cestě a v neposlední řadě o nádherné fotografie
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+